تیزرینگ
تیزرینگ
۹ بازی ویدیویی برتر که از داستان‌های واقعی الهام گرفته‌اند

۹ بازی ویدیویی برتر که از داستان‌های واقعی الهام گرفته‌اند

۹ بازی ویدیویی برتر که از داستان‌های واقعی الهام گرفته‌اند

وقتی نوبت به خلق داستان های جذاب می رسد، معمولاً جایی بهتر از زندگی واقعی برای الهام گرفتن وجود ندارد. برخی از تکان‌دهنده‌ترین داستان‌هایی که تاکنون نوشته شده‌اند بر اساس واقعیت‌ها هستند، و در حالی که بازی‌های ویدیویی تمایل دارند رویدادهای تاریخی را تغییر دهند، گاهی اوقات از چیزهایی الهام می‌گیرند که واقعاً اتفاق افتاده است.

هیچ موضوعی از بازی های ویدیویی در امان نیست. گاهی اوقات بهترین راه برای ارتباط مخاطب با روایت بازی شخصی کردن آن است. با این حال، در موارد دیگر، بازی‌های ویدیویی از داستان الهام می‌گیرند، اما خیلی روی جزئیات تلخ تمرکز نمی‌کنند. در اینجا 9 بازی ویدیویی برتر با الهام از داستان های واقعی آورده شده است.

۹. Assassin’s Creed III

تهیه کننده: Ubisoft / سازنده: Ubisoft Montreal
سال انتشار: ۲۰۱۲
پلتفرم: PS4, Nintendo Switch, PS3, Xbox 360, Xbox One, PC

اساسینز کرید ۳ در واقع پنجمین نسخه از این سری محسوب می‌شود که دنباله‌ی مستقیم Assassin’s Creed: Revelations محصول ۲۰۱۱ و پیش درآمدی برای اساسینز کرید ۴ در سال ۲۰۱۳ است. این ازی در ایالات متحده‌ی مستعمره و دقیقا در انقلاب آمریکا اتفاق می‌افتد. بازی شخصیت‌هایی به نام دزموند مایلز (Desmond Miles) و کانر (Connor) را دنبال می‌کند که در جشن چای بوستون، امضای اعلامیه استقلال و دیگر رویدادهای تاریخی واقعی شرکت می‌کنند. با این حال، زمانی که داستان‌های تاریخی را پشت سر بگذارید، بازی به سرعت تازگی خود را از دست می‌دهد.

۸. L.A. Noire

تهیه کننده: Rockstar Games / سازنده: Team Bondi
سال انتشار: ۲۰۱۱
پلتفرم: PS4, Nintendo Switch, PS3, Xbox 360, Xbox One, PC

ساخت دقیق شهر لس آنجلس برای بازی L.A. Noire یک وظیفه ویژه برای تیم توسعه بود. در واقع، برای طراحی لس آنجلس، آنها باید به نقشه های قدیمی نگاه می کردند و به اسنادی مراجعه می کردند که نشان می دهد شهر در آن دوره زمانی، 1947 میلادی چگونه بوده است. جالب اینجاست که بازی به چند پرونده جنایی واقعی نیز نگاه می کند. یکی از قابل توجه ترین موارد مربوط به قتل دالیای سیاه (Black Dahlia) یا همان الیزابت شرت است است که بازیکن در بازی می تواند آن را حل کند.

۸. L.A. Noire

۷. That Dragon, Cancer

تهیه کننده: Numinous Games / سازنده: Numinous Games
سال انتشار: ۲۰۱۶
پلتفرم: PC, Android, iOS

این بازی بر اساس یک رویداد تاریخی معروف نیست، بلکه بر اساس تجربه شخصی دو پدر و مادری است که فرزند خود را از دست می دهند. این یک رویداد واقعی است که احساسات همه را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع، رایان و امی گرین، طراح و نویسنده بازی، از رسانه بازی های ویدیویی برای روایت داستان دلخراش خود استفاده کردند. این یکی از آن بازی هایی است که فقط یک بار باید آن را تجربه کنید. بازی به خوبی طراحی شده است، سبک آن چشم نواز است و موضوع آن به قدری قابل توجه است که هر فردی را به همدردی و درک آن وادار می‌کند.

۶. سری Civilization

سری استراتژی و محبوب Civilization را نمی‌توان دقیقا یک شبیه‌ساز تاریخ نامید چرا که شما نمی‌توانید به درستی رویدادهای مهم تاریخی را بازسازی کنید و به عنوان مثال ببینید که در سقوط امپراتوری روم چه اتفاقاتی افتاد. در عوض، وقتی صحبت از تلفظ، زبان، لباس، نگرش و غیره می‌شود، هر ملتی تا جایی که ممکن است واقع‌بینانه نشان داده می‌شود. در واقع با اینکه بازی‌های این سری برای شرکت در تاریخ چندان مناسب نیستند، با این حال سعی کرده‌اند که هر فرهنگ را تا حد امکان نسبت به واقعیت ارائه دهند.

۵. Sherlock Holmes versus Jack the Ripper

تهیه کننده: Focus Home Interactive / سازنده: Frogwares
سال انتشار: ۲۰۰۹
پلتفرم: PC, Xbox 360

Sherlock Holmes versus Jack the Ripper مارجرای کارآگاه معروف یعنی شرلوک هلمز را به عنوان یک قاتل زنجیره ای در لندن دنبال می کند. این یک بازی ماجراجویی نقطه و کلیک با رمز و رازهای زیادی برای کشف است، اما بسیاری از منتقدان در مورد آن چندان مثبت نیستند. تا به امروز، هیچ کس نمی داند که جک چاک دهنده (Jack the Ripper) واقعاً چه کسی بوده است و به نظر می رسد که با گذشت زمان، روایت افسانه ای او بیشتر و بیشتر از واقعیت جدا می شود. در هر صورت، این یک بازی خوب برای طرفداران شرلوک هلمز است.

۵. Sherlock Holmes versus Jack the Ripper

۴. Spec Ops: The Line

تهیه کننده: ۲K / سازنده: Yager Development
سال انتشار: ۲۰۱۲
پلتفرم: PC, PS3, Xbox 360

اگرچه Spec Ops: The Line بر اساس یک رویداد تاریخی خاص ساخته نشده است، اما یکی از واقعی ترین تصاویری از جنگ را ارائه می دهد که تا به حال در یک بازی ویدیویی دیده شده است. این بازی از مصاحبه های واقعی با سربازان و داستان هایی که از خط مقدم گفته می شود به عنوان منبع الهام استفاده می کند. اگر به دنبال یک اثر تیراندازی جذاب برای بازی هستید، Spec Ops: The Line یک بازی فلسفه عجیب و غریب است که شما را در دستان تصمیمات غیرممکن زندگی یا مرگ قرار می دهد.

۳. Papers, Please

تهیه کننده: ۳۹۰۹LLC / سازنده: ۳۹۰۹LLC
سال انتشار: ۲۰۱۳
پلتفرم: PC, Android, iOS

Papers, Please یک بازی مستقل است که بر اساس آخرین قسمت های جنگ سرد ساخته شده و در منطقه ای با الهام از محافظان سختگیر و تنش دیوار برلین روایت می شود. این اثر به بررسی بسیاری از لحظات مهم در مورد تنش های تاریخی و افرادی که تحت تأثیر آن تنش ها قرار گرفته اند می پردازد. بازی به طور کلی ساده است و فقط باید به پاسپورت افراد و مدارک مختلف نگاه کنید و مشخص کنید که آیا یک فرد می تواند وارد کشور شود یا خیر. با این حال، پس از چند روز، حجم و ریسک کار به سرعت افزایش می یابد و بر چالش بازی می افزاید.

۲. JFK Reloaded

تهیه کننده: Traffic Games / سازنده: Traffic Games
سال انتشار: ۲۰۰۴
پلتفرم: PC

JFK Reloaded یک بازی تیراندازی اول شخص است که ترور جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده در سال 1963 را شبیه سازی می کند.بازیکن کنترل قاتل یعنی لی هاروی ازوالد را در دست گرفته و وظیفه دارد تا سه گلوله‌ی شلیک شده به کندی را بازسازی کند و هرچه  دقیق‌تر با گزارش هماهنگ شود امتیاز بیشتری می گیرد. این بازی در سال 2004 منتشر شد و پس از دریافت برخی واکنش‌های منفی از سوی سازنده، از قفسه‌های فروشگاه خارج شد و شاید چند دهه دیگر که این رویداد در آمریکا جدید نیست، بازگردد.

۱. سری Silent Hill

وقایع سری بازی Silent Hill بدون شک فانتزی محض هستند، اما شهری که سریال در آن اتفاق می افتد در واقع بر اساس شهری واقعی به نام سنترالیا Centralia است که به دلیل معدن زغال سنگ مجبور به تخلیه آن شد. در واقع دود ناشی از سوختن زغال سنگ در معدن زیرزمینی آن شهر و فرونشست ناشی از آتش سوزی از جمله دلایل خروج مردم از شهر بود. در حالی که Silent Hill در غرب ویرجینیا مستقر است، سنترالیا در ایالت پنسیلوانیا است. این شهر مسدود شده و تنها ساکنانی که به اندازه‌ی کافی در برابر تخلیه مقاومت کرده‌، تا به امروز در آنجا مانده‌اند.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *