تیزرینگ
تیزرینگ
درباره‌ی دوربین‌های سری آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟

درباره‌ی دوربین‌های سری آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟

درباره‌ی دوربین‌های سری آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟

از آنجایی که گوشی های هوشمند تا حد زیادی به بلوغ رسیده اند، شرکت ها چاره ای جز ارتقاء قابلیت های دوربین برای تمایز بین مدل های جدید ندارند. تا 3 روز دیگر گوشی های سری آیفون 15 به صورت رسمی رونمایی می شوند و با توجه به اینکه تمامی مشخصات دوربین آنها فاش شده است، در این مقاله به تغییرات دوربین این 4 گوشی می پردازیم.

آیفون‌ ۱۵ و ۱۵ پلاس

دوربین اصلی: سنسور 48 مگاپیکسلی با دیافراگم F/1.6

دوربین اولترا واید: سنسور 12 مگاپیکسلی با دیافراگم F/2.4

آیفون 15 و 15 پلاس با دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی به دست مصرف کنندگان خواهند رسید و خبری از دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی نخواهد بود. استفاده از سنسور بهتر با وضوح بالاتر به معنای جزئیات بیشتر در تصویر است. با توجه به اینکه چندین افشاگر معروف موضوع استفاده از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی این دو گوشی را مطرح کرده اند، قطعا می توان در مورد این موضوع صحبت کرد.

لازم به ذکر است که دوربین 48 مگاپیکسلی این دو گوشی از سنسور مشابه مدل های آیفون 14 پرو بهره نمی برد و اپل برای این منظور سنسور متفاوتی نسبت به سونی در نظر گرفته است. برخی منابع به فناوری جدید به کار رفته در این سنسور اشاره کرده اند، اما برخی منابع اعلام کرده اند که این سنسور معمولی است و هیچ ویژگی خاصی ندارد. اگر این سنسور مبتنی بر فناوری جدید ذکر شده باشد، عملکرد قابل توجهی در محیط های کم نور خواهد داشت.

شاهد هیچ تغییری در دوربین اولترا واید نخواهیم بود و بار دیگر از سنسور 12 مگاپیکسلی با لنز دیافراگم F/2.4 استفاده شده است.

آیفون‌ ۱۵ و ۱۵ پلاس

آیفون ۱۵ پرو

دوربین اصلی: سنسور 48 مگاپیکسلی سونی IMX-803 با دیافراگم F/1.78

دوربین تله فوتو: سنسور 12.7 مگاپیکسلی با دیافراگم F/2.8

دوربین اولترا واید: سنسور 13.4 مگاپیکسلی با دیافراگم F/2.2

برای آیفون 15، اپل بر روی بهبود دوربین های اولترا واید و تله فوتو تمرکز کرده است. دوربین اصلی از همان سنسور استفاده شده در نسل قبل استفاده می کند و بنابراین نباید انتظار بهبود کیفیت عکس های ثبت شده با این دوربین را داشته باشید. این در حالی است که ماه ها پیش گفته شده بود اپل قصد دارد از سنسور جدید سونی برای این گوشی و 15 پرو مکس استفاده کند. اما برای دوربین تله فوتو و اولترا واید باید انتظار بهبود نسبی و در نتیجه کیفیت عکس های ثبت شده با این دوربین ها را داشته باشیم.

آیفون ۱۵ پرو مکس

آیفون ۱۵ پرو مکس

دوربین اصلی: سنسور 48 مگاپیکسلی سونی IMX-803 با دیافراگم F/1.78

دوربین پریسکوپی: سنسور 12.7 مگاپیکسلی با دیافراگم F/2.8

دوربین اولترا واید: سنسور 13.4 مگاپیکسلی با دیافراگم F/2.2

از نظر دوربین، آیفون 15 پرو مکس بدون شک بسیار جذاب تر از سایر مدل های این خانواده است. مهم ترین تغییر این گوشی نسبت به نسل قبل دوربین پریسکوپی آن است. در حالی که هنوز مقدار دقیق زوم این دوربین فاش نشده است، گفته می شود قادر به ارائه‌ی زوم ۵ یا ۶ برابری خواهد بود.

برای افرادی که با دوربین‌های پریسکوپی آشنا نیستند باید بگوییم که بر خلاف دوربین‌ها که سنسور دقیقا زیر لنز قرار دارند، دوربین‌های پریسکوپی از آینه‌ها و منشورها برای تغییر زاویه‌ی نور به سمت سنسور استفاده می‌کنند. به لطف همین افزایش مسیر طی شده برای نور، این نوع دوربین‌ها می‌توانند حداکثر زوم ۱۰ برابری هم ارائه کنند.

همانطور که گفتیم این ویژگی فقط برای آیفون 15 پرو مکس اجرا شده است. افشاگران معتقدند به دلیل استفاده از همین دوربین، ماژول دوربین این گوشی بزرگتر از نسل قبل است. شایعه شده است که این دوربین در سال آینده بر روی آیفون 16 پرو استفاده خواهد شد.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *