تیزرینگ
تیزرینگ

جزئیاتی از مدل‌های جدید ایکس‌باکس سری و کنترلر جدید آن فاش شد

جزئیاتی از مدل‌های جدید ایکس‌باکس سری و کنترلر جدید آن فاش شد

براساس مستندات موجود در اسناد فاش شده از دادگاه FTC اخیر این شرکت، مایکروسافت سال آینده نسخه‌ی تازه‌ای از ایکس باکس سری ایکس و اس را عرضه خواهد کرد.

مدل جدید کنسول های نسل نهم این شرکت باید در سال 2024 وارد بازار شود، یعنی چهار سال قبل از عرضه کنسول بعدی ایکس باکس در سال 2028. البته در ابتدا باید بگوییم که این یک نسخه اصلاح شده است.ایکس‌باکس سری ایکس/ اس و ارتقاء سخت افزاری قابل توجهی نخواهد داشت و از این نظر مشابه کنسول های ایکس‌باکس سری ایکس/ اس فعلی خواهد بود.

کنسول ایکس‌باکس سری ایکس جدیدی که قرار است سال آینده عرضه شود،با نام رمز Brooklin شناخته می‌شود، یک دستگاه تمام دیجیتال (بدون دیسک درایو) خواهد بود و همانطور که در تصویر می بینید، طراحی متفاوتی خواهد داشت.

ایکس باکس جدید_1

بروکلین باید 2 ترابایت حافظه داخلی، وای فای سریعتر و یک کنترلر Xbox جدید داشته باشد. همچنین از قدرت کمتری برخوردار خواهد بود، دارای یک اسلات USB-C در جلوی کنسول است و قیمتی برابر با ایکس‌باکس سری ایکس فعلی دارد که 499 دلار است. این کنسول احتمالا در ماه اکتبر سال آینده عرضه خواهد شد.

کنسول جدید ایکس‌باکس سری اس با اسم رمز Ellewood، با ظاهری مشابه با ایکس‌باکس سری اس فعلی 299 دلاری عرضه خواهد شد. تاریخ عرضه احتمالی این کنسول برای ماه اوت سال آینده در نظر گرفته شده است.

کنسول سری اس جدید یا Ellewood با 1 ترابایت حافظه داخلی عرضه خواهد شد و دارای وای فای سریعتر، مصرف انرژی کمتر و کنترلر جدید خواهد بود.

این جزئیات برگرفته از یک سند داخلی ایکس‌باکس به تاریخ آوریل ۲۰۲۲ است که امسال در جریان دادگاه مربوط به خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت با کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به اشتراک گذاشته شد. این سند در این روزها به‌صورت اشتباهی و ناخواسته به صورت عمومی در کنار یک فایل PDF مفصل منتشر شد که اطلاعات و اسناد مختلف و مهمی را دربرداشته است.

مایکروسافت نوشت که با عرضه Ellewood (ایکس‌باکس سری اس جدید) در ماه اوت و Brooklin (ایکس‌باکس سری ایکس جدید) در ماه اکتبر، شاهد فاصله بیش از 60 روزه بین عرضه این دو دستگاه خواهیم بود تا امکان برقراری ارتباط با مخاطبان مختلف و متناسب با هر کنسول فراهم شود و سری جدید اس لحظه خاص خود را زودتر در بازه زمانی تعطیلات برای به حداکثر رساندن فروش در اختیار داشته باشد.

یکی از جالب ترین اخبار این سند که در پاراگراف های قبل به آن اشاره شد، وجود کنترلر جدید ایکس باکس است. در نهایت، پس از بررسی های بسیار خوبی که توسط کنترلر دوال‌سنس کنسول پلی‌استیشن ۵ دریافت کرده بود، ایکس باکس تصمیم گرفت تا بهبودهایی در کنترلر خود ایجاد کند. این کنترلر جدید که در حال حاضر با نام رمز Sebile شناخته می شود، قرار است با قیمت 69.99 دلار به فروش برسد و دارای ویژگی هایی مانند بازخورد لمسی دقیق،  کم‌صداتر، کنترلر ژیروسکوپی، باتری قابل شارژ و موارد دیگر است. این کنترلر قرار است جایگزین کنترلر فعلی در نسخه جدید ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس شود.

مایکروسافت با اشاره به برنامه‌های بازسازی کنسول میان نسلی خود گفت که طرح‌های جدید این کنسول‌ها با توجه به بازخوردهای مشتریان انجام شده و در آن‌ها به مواردی مثل نیاز به فضای ذخیره‌سازی بیشتر در ایکس‌باکس سری اس و نیاز به باتری کنترلر قابل شارژ یا جداشدنی، با امکان شارژ سریع از طریق پورت USB جلو عمل شده است.

مشخصات

مایکروسافت انتظار دارد که کنسول سری اس فعلی (که در اسناد به آن با اسم رمز Edith اشاره شده است) را برای جمعه سیاه (بلک فرایدی) با قیمت ۱۹۹ دلار عرضه کند.

همان‌طور که فیل اسپسنر قبلاً اشاره کرده بود، ایکس‌باکس در این نسل ظاهراً قصد عرضه‌ی کنسول میان نسلی قوی‌تر را ندارد. البته، اگر بخواهیم از زاویه‌ای دیگر نگاه کنیم، آن‌ها از شروع نسل دو کنسول (سری ایکس و سری اس) با سخت‌افزارهای متفاوت عرضه‌ کرده‌اند. با این حال، با توجه به شایعه‌هایی متعدد و تقریباً معتبری که خبر از این دارد که پلی‌استیشن قصد دارد که یک کنسول قوی‌تر میان نسلی را در سال آینده وارد بازار کند، جالب است که مایکروسافت قرار نیست اقدام متقابلی انجام دهد و باید واکنش بازار را به این اتفاق ببینیم.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *