تیزرینگ
تیزرینگ
درباره چراغ بدرقه خودرو چه می‌دانید؟

درباره چراغ بدرقه خودرو چه می‌دانید؟

درباره چراغ بدرقه خودرو چه می‌دانید؟

انسان در طول تاریخ به دنبال راهی برای آسودگی و آرامش بیشتر بوده است و اگر امروزه هزاران ابزار مختلف وجود دارد، از همین میل نشات می‌گیرد. به طور کلی پیشرفت تمدن زمانی شکل می گیرد که نیاز به داشتن چیزی احساس شود و ارضای هر نیاز انسانی قدمی به جلو بردارد. اختراع خودرو یکی از عواملی بود که به منظور حمل و نقل آسان معرفی شد و به وضوح مشاهده می کنیم که این اختراع شگفت انگیز هر لحظه در حال رشد است.

در ابتدا تنها هدف از تولید خودرو حمل و نقل بود، اما به تدریج بحث کیفیت و تجمل به آن اضافه شد. شاید تا چند دهه پیش کیفیت هر خودرویی با استحکام قطعات، سرعت و یا میزان مصرف سنجیده می شد، اما امروزه آنچه بر بستر رقابتی شرکت های خودروسازی قرار می گیرد، آپشن های مورد استفاده در یک خودرو است.

امروزه در هر خودرو ده ها آپشن رفاهی یا تجهیزات ایمنی وجود دارد که گاهی ممکن است صاحب خودرو از وجود آن‌ها بی‌اطلاع باشد. چراغ بدرقه یکی از آپشن هایی است که در چند سال اخیر وارد عرصه خودروسازی شد و خیلی زود بخشی از طیف وسیعی از خودروهای میان رده یا حتی لوکس شد. در این مقاله با تیم تولید محتوای تیزرینگ همراه باشید تا با چراغ بدرقه خودرو آشنا شوید.

چراغ بدرقه خودرو چیست

Follow me home یکی از گزینه هایی است که در ابتدا برای خودروهای لوکس در نظر گرفته شده بود اما پس از مدتی در خودروهای متوسط ​​ظاهر شد که البته علاوه بر جنبه لوکس بودن، ایمنی و امنیت سرنشینان خودرو را نیز بر عهده دارند. شاید بارها برای شما هم پیش آمده باشد که در پایان روز از ماشین پیاده شوید، به دلیل تاریکی دید واضحی به اطراف نداشته باشید و همین امر باعث بروز مشکلات فراوان و صدمات ریز و درشت فراوانی شده باشد؛ مثل برخورد با لبه جدول خیابان و یا افتادن در چاله آب و…

با فعال شدن سیستم چراغ های بدرقه خودرو، جدا از دید، احساس امنیت نیز برای سرنشینان ایجاد می شود و این حس خوب باعث می شود که این گزینه فوق العاده را برای خودروی بعدی خود در نظر بگیرید.

چراغ بدرقه خودرو چگونه فعال می شود

برای خودروهایی که دارای سیستم چراغ بدرقه خودرو هستند، راننده می تواند این سیستم را فعال کرده و در هنگام پیاده شدن به مدت 30 ثانیه از آن استفاده کند و با استفاده از فرمان، نور بالای خودرو را تنظیم کند.حال ببینیم این عملکرد سی‌ ثانیه‌ای چطور انجام می‌شود؟

زمانی که شما قصد استفاده از سیستم «چراغ بدرقه خودرو» را دارید، می‌توانید در هنگام پیاده شدن، نور بالا خودرو را فعال کرده و سپس خودرو خود را خاموش‌ کنید؛ در این میان built in system inter face) BSI) که در سیستم مالتی پلکس وجود دارد دستور روشن بودن چراغ‌ها را پردازش و صادر می‌کند، حاصل این فرمان روشن ماندن 30 ثانیه‌ای چراغ‌های خودرو شما خواهد بود.

چراغ بدرقه خودرو چگونه فعال می شود

سیستم مالتی پلکس یا BSI چیست

مالتی پلکس در واقع یک سیستم الکترونیکی است که در آن خودروسازان تصمیم گرفتند دسته ای از کابل ها را از زیر داشبورد جدا کنند، با استفاده از این سیستم راننده فرمان می دهد و اطلاعات از طریق چندین رشته کابل به سیستم BSI ارسال می شود. اطلاعات در این قسمت از فرمان مناسب برای اجرا صادر می شود. به زبان ساده، BSI یک مرکز کنترل داخلی است که امکان ارتباط و مدیریت کلیه واحدهای الکترونیکی در بخش های مختلف را فراهم می کند.

سیستم مالتی پلکس اولین بار در سال ۱۹۸۰ میلادی اختراع شد و برای اولین بار در ایران بر روی خودروی 206 نصب و اجرا شد و امروزه خودروهایی مانند پژو 207، سمند و دنا نیز به این لیست اضافه شده اند. در واقع سیستم چراغ بدرقه خودرو تنها بر روی خودروهایی نصب می شود که دارای آپشن سیستم مالتی پلکس هستند. اگر خودروی شما به سیستم BSI نیز مجهز است اما نتوانستید از عملکرد چراغ همراه استفاده کنید، به مرکز خدمات پس از فروش مجاز مراجعه کنید تا بتوانید از تمامی عملکردهای خودرو خود بهره مند شوید.

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *