تیزرینگ
تیزرینگ
درباره‌ی فواید بخارگر بیشتر بدانید

درباره‌ی فواید بخارگر بیشتر بدانید

درباره‌ی فواید بخارگر بیشتر بدانید

بخارگر لباس بهترین راه برای تازه و بدون چروک نگه داشتن لباس های شما در خانه یا در سفر است. این دستگاه لباس های شما را برای مدت طولانی تری نو نگه می دارد و تا حد زیادی ساییدگی ناشی از اتوکشی و شستشوی مکرر را از بین می برد. اما آیا می دانستید که استفاده های زیادی برای بخارگر لباس در داخل خانه وجود دارد؟

بخارگرهای لباس نه‌تنها برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن سطوح مختلف مفید هستند، بلکه روشی سالم و ارزان برای از بین بردن بو، ضدعفونی و از بین بردن چربی، کثیفی و جرم به شما می‌روند. از تازه و تمیز نگه داشتن فضای داخلی خودرو گرفته تا کمک به انجام کارهای سخت آشپزخانه، بخارگر لباس برای هر کسی که کار خانه‌داری جدی دارد به کار می‌آید.

مزایای بخارگر لباس بیش از آن چیزی است که تصور می کنید. در زیر ده مورد از مهم ترین فواید بخارگر را خواهید خواند.

۱. ماشین خود را با بخارگر تازه و تمیز کنید

تمیز نگه داشتن ماشین شما می تواند دردسرساز باشد، به خصوص اگر زیاد سفر می کنید. از آنجایی که انجام این کار می تواند بسیار دشوار باشد،ممکن است  از رسیدگی به آن لکه‌های ایجاد شده در مکان‌های دور از دسترس صرف‌ نظر کنید. بخارگر لباس دستی برای از بین بردن سریع و آسان لکه ها و کثیفی ها از ماشین شما عالی است.

۲. به پنجره‌ها و آینه‌های خود ظاهری درخشان بدهید

آیا از تلاش برای تمیز کردن آینه‌ها و پنجره‌های خود بدون ایجاد پرز، لک و رد دستمال خسته شده‌اید؟ یکی از مزایای بخارگر لباس این است که برای این کار آماده است. بخارگر را بلند کنید و خاک و گرد و غبار باقیمانده را از تمام سطوح شیشه پاک کنید تا درخشش بی لک داشته باشد.

۳. مبل‌ها و اثاث خانه خود را تمیز کنید

شما فقط می‌توانید تعداد دفعات زیادی با جاروبرقی روی مبل، داخل و زیر مبل خود جارو بکشید. لکه‌ها، آدامس چسبیده و سایر کثیفی‌ها برای تمیز کردن مقداری تلاش و استقامت واقعی نیاز دارند. اگر اجازه دهید بخارگر این وظیفه را انجام دهد، این کارها هم آسان خواهد بود. تمیز کردن اثاثه یا لوازم داخل خانه یکی از بهترین کاربردها برای بخارگر لباس است زیرا لکه‌ها را از بین می‌برد، پارچه‌ها را تمیز می‌کند و همه سطوح را به طور عمیق تمیز می‌کند.

۳. مبل‌ها و اثاث خانه خود را تمیز کنید

۴. پرده‌های خانه خود را گردگیری کنید

خود را با پایین کشیدن پرده‌ها و پانل‌های سنگین پنجره، شستن و خشک کردن و بازگرداندن آن‌ها خسته نکنید. یک بخارگر لباس کثیفی را از بین می‌برد و گرد و غبار را از روی پرده‌های از بین می‌برد. به علاوه، می‌توانید به عنوان امتیاز از شر هر گونه لکه یا بو خلاص شوید. قبل از شروع، بررسی کنید که پرده‌های شما فقط با خشکشویی انکان تمیز شدن نداشته باشند. اگر اینطور باشد، از بخارگر لباس برای تمیز کردن آن‌ها استفاده نکنید.

۵. با استفاده از بخارگر لکه‌های فرش را پاک کنید

فقط برای از بین بردن چند لکه از فرش خود از خدمات قالیشویی استفاده نکنید. بخارگر لباس قابل حمل و قدرتمند است و این ویژگی ها آن را به بهترین ابزار لکه بری تبدیل می کند. کثیفی، ریختن مواد غذایی و لکه های فرش اجتناب ناپذیر است. دسترسی به روشی راحت و آسان برای مقابله با لکه های فرش باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شما می شود.

۶. سطوح سرتاسر خانه را ضد عفونی کنید

بخاگرهایی که دمای بالاتر از ۲۱۲ درجه فارنهایت ایجاد می‌کنند، می‌توانند انواع سطوح مختلف را ضدعفونی کنند. از بین تمام کاربردهای بخارگر لباس، این ممکن است مهم‌ترین باشد. پیشخوان آشپزخانه، روشویی حمام و تقریباً هر سطح دیگری در خانه شما حاوی میکروب و باکتری است. بخارگری لباس خود را بردارید و میکروب‌ها، باکتری‌ها و موارد دیگر را از سطوح خانه خود دور کنید تا محیط سالم‌تری برای خانواده خود فراهم کنید.

۷. چربی‌زدایی بدون مواد شیمیایی

اجاق گاز و لکه های روغن اطراف آن نقطه چالش‌برانگیز تمیز کردن هر آشپزخانه است. حتی با بهترین تکنیک های چربی زدایی، تمیز نگه داشتن و براق نگه داشتن اجاق گاز می تواند یک چالش باشد. بخارگر لباس برای چربی زدایی منظم برای جلوگیری از تجمع مواد مضر و همچنین برای از بین بردن کثیفی حرارت دیده عالی است.

۸. حمام خود را خوشبو و ضدعفونی کنید

۸. حمام خود را خوشبو و ضدعفونی کنید

ممکن است به طور منظم حمام خود را مانند یک حرفه ای تمیز کنید، اما خلاص شدن از شر آن بوهای ماندگار و ضدعفونی کامل آن می تواند دشوار باشد. بخارگر لباس‌ها می‌تواند باکتری‌ها و کپک‌هایی را که باعث ایجاد بو و حتی تغییر رنگ کاشی‌ها و درزهای کاشی می‌شوند، از بین ببرد.

می‌تواند میکروب‌ها و بوها را در همه مکان‌های غیرقابل دسترس برای یک حمام تمیز و درخشان از بین ببرد.

۹. خود را برای خواب بهتر شبانه ماده کنید

احتمالا هرگز فکر نمی‌کردید یکی از کاربردهای بخارگر لباس بتواند به خواب بهتر شما کمک کند! برای تمیزی عمیق و سالم، ملحفه‌ها را از رختخواب جدا کنید، بخارگر خود را گرم کنید و تشک خود را با بخار تمیز کنید. بخارگر لباس برای از بین بردن لکه‌های قدیمی، رفع بو و حتی به حداقل رساندن باکتری‌ها و میکروب‌ها عالی است. آهسته حرکت کنید و اجازه دهید بخار بدون اینکه چیزها خیلی مرطوب شود کار را انجام دهد. قبل از پوشیدن ملحفه‌های تازه، باید اجازه دهید تشک خود خشک شود.

۱۰. فریزر خود را یخ‌زدایی کنید

فریزر شما به سختی کار می‌کند و گاهی اوقات آنقدر سرد می‌شود که نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. هنگامی‌که زمان یخ زدایی فرا می‌رسد، یک بخارگر لباس به سرعت تمام آن تجمع یخی را از بین می‌برد. شما از یک وسیله برقی در اطراف آب استفاده می‌کنید، بنابراین اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. این بخارگر همچنین برای تازه کردن یخچال شما با خلاص شدن از شر لکه‌ها و نشت‌ها عالی است.

بیشترین بهره را از بخارگر لباس خود ببرید

  1.   • اگر می‌خواهید ضد عفونی کنید، مطمئن شوید که بخارگر لباس شما بخاری تولید می‌کند که دمای آن حداقل به ۲۱۲ درجه فارنهایت می‌رسد.
  2.   • در بخارگر خود فقط از آب مقطر استفاده کنید تا آثاری از مواد معدنی باقی نماند.
  3.   • روی پرده‌ها، اثاثه یا لوازم خواب با برچسب «فقط خشکشویی» از بخارگر استفاده نکنید.
  4.   • با دانستن نحوه خواندن برچسب مراقبت روی مبلمان، مطمئن شوید که بخار دادن پارچه روی مبل، صندلی و فرش شما بی‌خطر است.
  5.   • پارچه‌ها یا منسوجات مانند برخی از پلی‌استرها نمی‌توانند حرارت یا رطوبت زیاد را تحمل کنند و هرگز نباید بخارشویی شوند.
  6.   • هنگام تمیز کردن پارچه با بخار آب، رنگ‌های تیره ممکن است پخش شوند. احتیاط کنید. ابتدا یک ناحیه نامحسوس را تست کنید.
  7.   • سطوحی که با لکه، موم یا رنگ کثیف شده‌اند را بخارشویی نکنید.
  8.   • هرگز از بخارگر لباس روی سطوح متخلخل و بدون پوشش، آلات موسیقی، عتیقه‌جات و سایر سطوح ظریف استفاده نکنید.

اکنون که تمام کاربردها و فواید بخارگر لباس را می دانید، این روش تمیز کردن را امتحان کنید تا نظافت منزل خود را آسان تر کنید. حتی با بهترین نکات و ترفندهای تمیز کردن، گاهی اوقات به کمک نیاز دارید تا خانه خود را به حالت اولیه برگردانید. برای شروعی تازه و خانه ای سالم تر، از مزایای بخارگر استفاده کنید.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *