تیزرینگ

۱۰ چای‌ساز محبوب و پرفروش

وبلاگ

۲۷ شهریور ۱۴۰۲ 120 بازدید
تیزرینگ
۱۰ چای‌ساز محبوب و پرفروش

۱۰ چای‌ساز محبوب و پرفروش

۱۰ چای‌ساز محبوب و پرفروش

یک لیوان چای تازه دم حال هر ایرانی را عوض می کند و خستگی را برطرف می کند. وقتی دنبال بهانه ای می گردیم تا دور هم جمع شویم، گپ بزنیم، درد دل کنیم یا در مورد یک موضوع خاص و مهم حرف بزنیم،سر و کله‌ی یک قوری چای خوش عطر و طعم پیدا می‌شود.

تماشای درختان هزار رنگ پاییزی یا برف سپیدی که در زمستان روی زمین نشسته است با یک لیوان چای گرم دلچسب‌تر می‌شود. ببینید چای نقش مهمی در زندگی ما دارد پس باید به بهترین شکل دم شود و بهترین وسایل را برای تهیه آن داشته باشیم. خرید چای ساز همه کاره می تواند مسیر درست کردن یک لیوان چای را کوتاه کند و در یک چشم به هم زدن برای همه اعضای خانواده چای درست کند.

در این مقاله از تیزرینگ می خواهیم به بررسی محبوب ترین چای‌ساز‌ با هم ببینیم برای خرید چای‌ساز باید سراغ کدام برند و مدل برویم.

۱. چای‌ساز تولیپس – مدل TMA-459 GG

این چای‌ساز زیبا و جمع‌وجور از یک پایه‌، یک کتری و یک قوری تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته اند و فضایی مشابه کتری برقی را اشغال می کنند. جنس بدنه قوری و کتری شیشه ای است و درجه بندی روی آن به شما این امکان را می دهد  که به میزان لازم آب جوش آورید و چای دم کنید.

سبد مخصوص چای فلزی است و به راحتی می توانید پس از هر بار استفاده آن را به خوبی تمیز کنید تا اثری از رنگ چای باقی نماند. پنل لمسی روی پایه به شما امکان می دهد آن را برای استفاده برنامه ریزی کنید. علاوه بر این، محل مخصوصی برای نگهداری کابل برق وجود دارد، بنابراین پس از استفاده می توانید کابل را در آنجا قرار دهید تا روی کانتر آشپزخانه را شلوغ نکند.. پس اگر برای حریم خصوصی آشپزخانه ارزش قائل هستید، برای خرید چای‌ساز، حتما تولیپس را انتخاب کنید.

۲. چای‌ساز میگل – مدل GTS 220

چای‌ساز میگل دومین محصول پرطرفدار در این لیست است که فقط از یک قوری و یک کتری تشکیل شده است. بله، یک قوری و یک کتری فقط! بنابراین اگر آشپزخانه کوچکی دارید، این چای ساز برای شما ساخته شده است. می توانید از قسمت کتری به تنهایی استفاده کنید یا با قرار دادن  قوری روی آن یک چای‌ساز کامل داشته باشید.

جنس کتری و قوری از شیشه و دسته های آن ها از پلاستیک مقاوم در برابر حرارت ساخته شده اند. المنت آن از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و در اثر تماس با آب آسیبی نمی بیند. این محصول دارای قابلیت چرخش 360 درجه بوده و استفاده از آن برای چپ دست ها آسان است.

۳. چای‌ساز بوش – مدل TTA5603

بوش یک برند قدیمی است که همه با شنیدن نام آن کیفت و طول عمر بالا را به خاطر می‌آورند. دستگاه چای ساز بوش مانند مدل قبلی از یک کتری برقی و یک قوری تشکیل شده است. کتری از استیل و قوری از پیرکس ساخته شده است. دسته های هر دو قسمت از پلاستیک مقاوم در برابر حرارت برای سهولت استفاده ساخته شده است.

کلید روشن و خاموش کردن کتری و همچنین قطع و وصل جریان برق روی دسته کتری قرار دارد که می توانید از کتری به صورت جداگانه برای جوشاندن آب استفاده کنید. این محصول قابلیت چرخش 360 درجه را دارد و به راحتی برای هر دو دست چپ و راست استفاده می شود.

۳. چای‌ساز بوش – مدل TTA5603

۴. چای‌ساز سیماران – مدل STM-815

چای ساز سیماران از دو قسمت کتری برقی و قوری تشکیل شده است و مانند مدل های قبلی 2 یا 3 پایه ندارد اما تفاوت اساسی با سایر چای سازها دارد. قوری این مدل از چینی ساخته شده و چای در آن بهتر دم می کند. چینی می تواند گرما را بهتر و طولانی تر نگه دارد و رنگ برگ چای در آب جوش بیشتر از موارد دیگر است و چای طعم بهتری دارد.

کتری برقی آن پلاستیکی است و کلید اتصال به برق و روشن و خاموش کردن آن روی بدنه‌ی آن تعبیه شده است. قسمت شفاف و مدرج کتری به شما این امکان را می دهد که میزان آب موجود در کتری را مشاهده کنید. می توانید کابل برق را پس از استفاده در یک محفظه مخصوص قرار دهید تا روی کانتر آشپزخانه را شلوغ نکند.

۵. چای‌ساز پارس خزر – مدل گرمنوش

پارس خزر، این برند قدیمی و محبوب ایرانی، در رتبه‌ی پنجم این لیست قرار دارد. چای‌ساز پارس خزر یک پایه‌ی کامل دارد که یک بخش از آن مخصوص قرار گرفتن کتری و جوش آوردن آب است، بخش دیگر آن یک صفحه‌ی گرم است که مخصوص قوری است و با حرارت ملایم و یکنواختی که پخش می‌کند باعث بهتر دم کشیدن چای می‌شود. جنس قوری این محصول از چینی و کتری آن استیل است. در قوری یک فیلتر تفاله‌گیر هم قرار دارد که مانع ورود برگ‌های چای به استکان می‌شود. به دلیل امکان چرخش ۳۶۰ کتری و قوری، استفاده از این محصول برای چپ دست‌ها هم آسان است.

۶. چای‌ساز فیلیپس – مدل HD7301

این مدل چای‌ساز فیلیپس برای افرادی است که دوست دارند یک میز آشپزخانه خلوت باشد یا آشپزخانه‌ی کوچکی دارند. تمام فضایی که این چای ساز اشغال می کند به اندازه یک پارچ است. این محصول دارای کتری پلاستیکی که پنل کار کردن با محصول هم روی دسته‌اش قرار گرفته است. قوری پیرکس نیز بالای کتری می نشیند و با حرارت آب در حال جوشیدن چای را دم می کند. سبد چای بسیار بزرگ است و با توجه به مقدار مورد نیاز چای یا تمایل خود به نوشیدن چای پررنگ یا سبک می توانید چای خشک را در آن قرار دهید.

۷. چای‌ساز المپیا – مدل OE-4000A

۷. چای‌ساز المپیا – مدل OE-4000A

طراحی ظاهری چای‌ساز المپیا بسیار کلاسیک است و شما را به یاد اولین چای‌سازهایی می اندازد که وارد بازار شده اند. پایه این محصول ساده است و دارای چراغی برای نشان دادن وصل بودن برق و کلیدی برای قطع و وصل برق می باشد.

یک بخش پایه المنت قرار دارد که کتری استیل روی آن قرار می‌گیرد تا آب را به جوش آورد. بخش دیگر هم یک صفحه‌ی گرم است که قوری پیرکس روی آن قرار می‌گیرد تا چای دم بکشد. در زمانی که قرار است فقط از کتری برقی استفاده کنید می‌توانید جریان برق صفحه‌ی حرارتی را قطع کنید تا برق اضافه مصرف نشود. اگر خانواده‌ی پرجمعیتی دارید یا حسابی اهل نوشیدن چای هستید برای خرید چای‌ساز المپیا معطل نکنید.

۸. چای‌ساز فلر – مدل TS070WP

اولین چیزی که در این مدل چای‌ساز فلز جلب توجه می کند ظاهر بسیار زیبا و جذاب آن است. این محصول برخلاف سایر چای سازهای موجود در بازار در دو رنگ سفید و نقره ای تولید می شود که در ترکیب با پیرکس ظاهری بسیار جذاب ایجاد می کند. با این مدل،  قوری روی کتری قرار می گیرد و در نتیجه فضای زیادی از آشپزخانه را اشغال نمی کند. روی کتری یک کلید برای روشن و خاموش کردن المنت و یک کلید برای روشن و خاموش کردن برق وجود دارد. اگر از طرفداران دکوراسیون آشپزخانه روشن و رنگارنگ هستید، در خرید کتری فلر تردید نکنید.

۹. چای‌ساز ویداس – مدل vir-2110

چای ساز ویداس دارای یک پایه تقریبا بزرگ است که از دو قسمت مجزا برای نگهداری کتری و قوری تشکیل شده است. جنس قوری و کتری ترکیبی از سرامیک، استیل و پیرکس می باشد. همچنین دسته‌ و حاشیه‌ی درهای آنها از پلاستیک مقاوم در برابر حرارت ساخته شده است، بنابراین استفاده از آن آسان است. پنل لمسی روی پایه به شما این امکان را می دهد که به راحتی آن را برای تهیه چای یا گرم نگه داشتن آب برنامه ریزی کنید.

۱۰. چای‌ساز الینور – مدل ETM-1300

آخرین محصول در لیست محبوب‌ترین چای‌ساز ها  چای‌ساز الینور است. کتری و قوری پیرکس این مدل روی پایه‌ای مستطیل شکل قرار می‌گیرد. سمت راست پایه المنت مخصوص جوش آوردن آب قرار دارد که کتری روی آن قرار می‌گیرد و سمت چپ هم صفحه‌ی حرارتی مخصوص قوری قرار گرفته است.

پنل لمسی روی پایه به شما امکان می دهد تا برای تهیه چای برنامه ریزی کنید. المنت این محصول از جنس استیل ضدزنگ بوده و در حین استفاده آسیبی نمی بیند. استفاده از این محصول برای افراد چپ دست آسان است و با مشکلی مواجه نمی شوند، بنابراین خرید چای‌ساز الینور را به افراد چپ دست توصیه می کنیم.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *