تیزرینگ
تیزرینگ
۷ استایل پاییزی جذاب با بوت مردانه

۷ استایل پاییزی جذاب با بوت مردانه

۷ استایل پاییزی جذاب با بوت مردانه

استایل پاییزی یکی از جذاب ترین استایل های مردانه است و انتخاب بوت مناسب می تواند زیبایی و جذابیت آن را در موقعیت های مناسب افزایش دهد. در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین بوت‌ های مردانه ای که باید در فصل پاییز داشته باشید بپردازیم

۱. بوت چلسی

بوت های چلسی بوت های انگلیسی هستند که در اواسط قرن نوزدهم بسیار محبوب شدند. طرح اصلی این چکمه از اسپارکس هال سازنده کفش های ملکه ویکتوریا تهیه شده است. محبوبیت این بوت مردانه بیشتر به دلیل گروه بیتلز است زیرا اغلب توسط این گروه پوشیده می شد. بوت های چلسی از نظر اندازه متناسب هستند و بلندیشان تا مچ پا است. در کناره آن نیز کش وجود دارد که پوشیدن این چکمه ها را راحت می کند.

بیشتر بوت های چلسی دارای یک حلقه یا زبانه پارچه ای در پشت چکمه هستند که به شما امکان می دهد به راحتی بوت را بالا بکشید. این بوت در حال حاضر یکی از محبوب ترین بوت ها برای آقایان شیک پوش است.

نکات ست کردن

 1. کاربردی بودن؛ این بوت مردانه می‌تواند با کت و شلوار، شلوار جین و شلوارهای مختلف ست شود.
 2. پایین شلوار باید باریک باشد زیرا اثر لاغر کننده ایجاد می‌کند.
 3. شلوار باید یک تا دو سانتی‌متر از بالای بوت را بپوشاند.
 4. هنگامی که بوت با شلوار پارچه‌ای پوشیده می‌شود، شلوار نباید هیچ چروکی داشته باشد اما در صورتی که با شلوار جین پوشیده شود وجود چروک در شلوار مانعی ندارد.
 5. جای پایتان در کفش باید محکم باشد اما نباید خیلی سفت باشد، زیرا کفش باریک است و قطعا دوست ندارید که انگشتان پایتان از کفش بیرون بزند.
 6. به جای جوراب ورزشی ضخیم از جوراب نازک استفاده کنید.
 7. برای ایجاد تیپ اسپرت از پی کت و کت رویی استفاده کنید.

۲. بوت وینگ تیپ

بوت وینگ تیپ مدلی از کفش آکسفورد بروژ وینگ تیپ است. تفاوت این دو در این است که یک چهارم، خط بالایی و زبانه‌ی بوت بروژ فقط تا زیر یا کمی بالاتر از مچ کشیده شده است.

این بوت مردانه بسیار کاربردی است و می توان آن را با استایل بیزینسی، کژوال و شهری پوشید.

نکات ست کردن

 1. کاربردی بودن؛ بوت وینگ تیپ را می‌توانید با کت و شلوار، شلوار، جین و شلوار مخمل کبریتی بپوشید. اگرچه این بوت‌ها اغلب رسمی نامیده می‌شوند.
 2. برای داشتن استایل مدرن رسمی‌تر، یک لبه‌ی پنج سانتی‌متری در شلوارهای باریک باعث می‌شود شلوار روی پا به صورت طبیعی قرار بگیرد.
 3. با لباس‌های رسمی جوراب‌های نازک‌تر و با استایل‌های کژوال جورال‌های نخ‌پنبه‌ی رسمی‌تر بپوشید.
 4. بوت وینگ تیپ را با شلوار جین لبه‌دار یا بدون لبه بپوشید. استایلی که همراه با شلوار جین لبه‌دار باشد، شهری‌تر و استایل شلوار جین بدون لبه هم بیشتر سنتی است.
 5. این مدل بوت را با کت‌های رویی و کت‌های سرمه‌ای بپوشید.

۳. نیم بوت

نیم بوت از بوت چوکا که سربازان انگلیسی در آفریقا در جنگ جهانی دوم می‌پوشیدند به وجود آمد و می‌تواند به اندازه‌ای که بخواهید به استایل غیر رسمی تبدیل شود.

نیم بوت ها کاملا چرمی هستند اما امروزه مدل های جیر نیز وجود دارد. مشخصه نیم بوت ها زیره باریک و رویه‌ی باز با دو یا سه جفت روزنه است..

نیم بوت ها دارای رویه دو قسمتی از پوست گوساله (که هر کدام از یک قطعه چرم است و یک چهارم آن‌ها به قسمت بالایی رویه دوخته شده‌اند) و قسمت انگشتان آن‌ها گرد است.

نیم بوت های معروف عبارتند از بوت‌ های چوکا و مانک استرپ.

نکات ست کردن:

 1. یکی از غیررسمی‌ترین بوت‌های رسمی است.
 2. نیم بوت را همراه جین، شلوار کتان یا شلوار مخمل کبریتی بپوشید.
 3. همراه نیم بوت می‌توانید از جوراب‌های ضخیم‌تر غیررسمی هم استفاده کنید زیرا رویه‌ی آن پهن‌تر و گردتر است.
 4. می‌توانید برای نشان دادن طرح جوراب شلوار جین را کمی بالای نیم بوت تا کنید.

۴. جایگزین کردن کفش کتانی با بوت

۴. جایگزین کردن کفش کتانی با بوت

کفش های کتانی غیررسمی‌ترین کفش ها هستند. این کفش‌ها راحت هستند و در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند. مشکل کفش های کتانی این است که برای هر محیطی مناسب نیستند. در واقع، آنها برای برخی موقعیت ها بیش از حد غیر رسمی در نظر گرفته می شوند. بنابراین، جایگزینی کفش های کتانی با بوت می تواند استایل را بهبود بخشد. برای مثال می توانید به جای کفش های کتانی از بوت های وینگ تیپ یا بوت چلسی استفاده کنید.

۵. پوشیدن بوت با کت و شلوار

با ترکیب بوت و کت و شلوار می توان ظاهری عالی خلق کرد. برای یادآوری باید توجه داشته باشیم که کت و شلوار از یک جفتکت و شلوار شامل یک جفت کت و شلواری است که رنگ و پارچه‌ی مشابه دارند نوع چکمه هایی که با کت و شلوار ست می کنید به مدل و نوع کت و شلوار بستگی دارد.

بوت‌های وینگ تیپ بوت‌های مناسبی برای این سبک هستند. قسمت بالایی بوت از مچ عبور کرده و یک ظاهر شیک و زیبا را ایجاد می‌کند در این استایل باید بندهای بوت را محکم ببندید تا ظاهر بوت از انگشتان پا تا مچتان شیک و متناسب به نظر برسد.

نیم بوت ها با کت و شلوارهای نخی و پشمی نیز به خوبی ست می شوند. همچنین نیازی به پوشیدن شلوار خیلی بلند با نیم بوت نیست.

۶. پوشیدن بوت با کت چرم

چیزهای کمی وجود دارند که بتوانند بهتر از یک کت چرم شیک استایل آقایان را ارتقا دهند. در صورتی که بوت را با کت چرم ست کنید هم ترکیب بسیار جذابی ایجاد می‌شود اما در صورتی که می‌خواهید این استایل را تغییر دهید بوت‌های سنتی موتورسواری یا بوت‌های زمخت را به کار نگیرید.

توصیه می شود اگر می خواهید با کت چرم استایل کژوال خود را رسمی‌تر کنید، بوت چلسی را به استایل خود اضافه کنید. بوت های وینگ تیپ با شلوار جین لبه دار جلوه خاصی به استایل شما می بخشد.

۷. آیا بوت‌های رسمی مناسب استایل بیزینس کژوال هستند؟

استایل بیزینس کژوال یک استایل منحصر به فرد است که مجموعه ای از ویژگی های سبک های مختلف را در بر می گیرد. فرقی نمی‌کند این استایل از شلوار و پیراهن دکمه‌دار یا شلوار کتان و پولوشرت تشکیل شده باشد، افزودن بوت این ظاهر نیمه حرفه‌ای را به سطح بالاتری می‌برد.

استایل بیزینس کژوال اغلب جزئیات مهم مانند ترکیب کراوات و پوشت یا پیراهن دارای سرآستین فرانسوی با جای دکمه سردست را ندارد. از همین رو بوت‌های وینگ تیپ یا بوت‌های سگک‌دار می‌توانند استایل را ارتقا دهند.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *