تیزرینگ

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

وبلاگ

۴ اسفند ۱۴۰۰ 686 بازدید
تیزرینگ
راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

تمامی ماشین‌های ظرف‌شویی دارای سبدهای مخصوص قراردادن ظروف هستند و این سبدها یاری زیادی به تفکیک ظروف می‌کنند و در عملکرد آب و مواد شوینده به راحتی به سمت ظروف می‌رسد و کار شست‌وشو بهتر اجرا می‌شود. با دقت به این مساله درهنگام خرید ماشین ظرف‌شویی، مدلی را خرید کنید که سبدهای آن قابل تحرک است و می‌توان جای سبدها و روش چینش ظروف را به آسودگی در آن تغییر‌داد.
چنانچه از قابلمه‌های بزرگ، ماهیتابه و ظرف‌های بزرگ استفاده می‌کنید و قصد دارید داخل ماشین ظرفشویی وعده ‌بدهید تعاقب کامیون ظرشویی خیز سبده باشید والا از کامیون‌های سه سبده استعمال کنید.

میزان مصرف انرژی

حتما اتیکت مصرف انرژی را مطالعه کنید که معمولاً روی دستگاه چسبانده می‌شود منتها اگر نبود از فروشنده بخواهید که تعداد مصرف انرژی را از طریق دفترچه به شما نشان دهند. روی اتیکت میزان مصرف آب، گرید خشک‌کن، ظرفیت و میزان صدا نمایش داده شده است. هر چقدر میزان دسیبل پائین‌مرطوب باشد یعنی ظرفشویی شما کم‌صدا‌تر است.

برچسب میزان مصرف انرژی ماشین ظرف شویی
برچسب میزان مصرف انرژی ماشین ظرف شویی

فیلتر غذا

یکی از نکات کم‌اهمیت در هنگام خرید ماشین ظرفشویی توجه به داشتن صافی غذا است که در کف دستگاه استقرار می‌گیرد. این فلیتر ته‌مانده مواد غذایی را تجمع می‌کند و جلوگیر از دخول مواد غذایی به داخل پمپ می‌شود. بعضی از نمونه‌های ماشین ظرفشویی فاقد این امکان هستند و باید حتماً ظروف را پاکیزه کرده و {بعد} در آن قرار‌داد. بنابرین اگر تحمل تمیز کردن ظروف را ندارید به این معما باز دقت داشته باشید.

برنامه‌های شست‌و‌شو

ماشین‌های ظرفشویی دارای سه برنامه شست‌وشو یعنی سبک، عادی و سنگین هستند.بعضی از ماشین‌های ظرف‌شویی دستور کار‌های توسعه‌یافته‌رطوبت شامل شست‌وشوی میوه و انواع سبزی‌های‌خوردنی، شست‌و شوی اقتصادی،شست‌و شوی ظروف کریستال، مرطوب‌ کردن و شستشوی محدود دارند.منتها مدلی را انتخاب کنید که بدون داشتن خواص اضافه که تنها سبب گران‌تر شدن آن می‌شود، نیازهای شما را رفع کند.
هنگام خرید ماشین ظرفشویی دست دوم از فروشنده بخواهید تا ماشین ظرفشویی را حتماً برای شما روشن کنند تا آسوده‌خاطر شوید برد آن سالم است و برنامه‌ها درست کار می‌کنند. در ضمن حتما کلید تخلیه را تست کنید تا آسوده‌خاطر شوید آب به‌طور تمام تخلیه می‌شود.

 آبپاش‌ها

بسیار مهم است که ماشین ظرفشویی حتی خوب شست‌و‌شو کند و حتی خوب خشک کند. به‌جهت همین دقت کنید که تعداد آبپاش‌ها زیاد باشد و هر چقدر منفذ‌‌های آبپاش‌ها ر‌یزتر باشد کار شست‌و شو بهتر اجرا می‌شود، همچنین به صورت پاشیدن آب روی ظروف توجه کنید .بعضی ماشین‌ها کشویی، بعضی‌ها دایره‌ای و بعضی ماهواره‌ای آبپاشی می‌کنند.
در چند دقیقه انتها شست‌و‌شو دمای ظرفشویی بالا می‌رود تا از تشکیل لکه روی ظروف پیشگیری کند. و هم درب بعضی از ماشین‌های ظرفشویی {بعد} از اتمام شست‌وشو به‌صورت خودکار باز می‌شود تا هوای اطراف به داخل محوطه ظرفشویی رفته و از ایجاد لکه روی ظروف پیشگیری کند.

 مخزن استیل یا پلاستیک

مخزن‌ ماشین‌های ظرف‌شویی در دو شکل پلاستیکی و استیل مهیا می‌شوند. منتها مخزن استیل بهتر از مخزن پلاستیکی است چون نوع استیل آب نمی‌شود و زنگ نمی‌زند و از همه مهم‌تر اینکه ماندگاری بالاتری دارد.

 بدنه ماشین ظرفشویی

حتماً از سالم بودن ترمز در ماشین ظرفشویی آسوده‌خاطر شوید. لاستیک‌های دور در باز حتماً باید سالم باشند تا از بیرون‌رفت آب جلوگیری کنند. به سالم بودن چرخ قفسه‌ها توجه کنید و دقت کنید که سبد‌ها لب‌پر نشده باشند. باآنکه که بعضی از شماها به دلیل فقدان جا مجبور هستید ماشین‌های ظرفشویی رومیزی را انتخاب کنید منتها بهترین مدل ماشین ظرفشویی به توصیه تیزرینگ مدل ایستاده است چون این گونه ماشین ظرفشویی ظرفیت بیشتری دارد و برای خانواده‌های بیش از ۳ فرد مناسب است و می‌تواند جوابگوی احتیاج شما در میهمانی‌ها باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *