تیزرینگ
تیزرینگ
گوشی‌های سری گلکسی S24 با نمایشگر روشن‌تر عرضه خواهند شد

گوشی‌های سری گلکسی S24 با نمایشگر روشن‌تر عرضه خواهند شد

گوشی‌های سری گلکسی S24 با نمایشگر روشن‌تر عرضه خواهند شد

طبق یک گزارش جدید، سامسونگ قصد دارد برای گوشی‌های سری گلکسی S24 قصد دارد فاصله‌ی بین کیفیت نمایشگرهای آن‌ها را بسیار کمتر کند. این بدان معناست که اکنون هر سه مدل از نمایشگرهای جدید و زیبا استفاده می کنند و برخلاف سال های گذشته، این ویژگی به مدل اولترا محدود نخواهد شد. به طور خاص، مهم ترین ارتقا به مدل های استاندارد و پلاس این خانواده، استفاده از نمایشگر LTPO است.

صفحه نمایش گوشی هوشمند شما بیش از هر قطعه دیگری انرژی مصرف می کند. اگرچه نمایشگرهای OLED از نظر مصرف انرژی نسبت به نمایشگرهای LCD کارآمدتر هستند، اما همچنان انرژی بسیار بیشتری را در برابر اجزای مهمی مانند چیپست مصرف می کنند. مهمترین مزیت نمایشگر LTPO کاهش مصرف انرژی با تغییر رفرش ریت نمایشگر است. عبارت رفرش ریت نیز مربوط به تعداد دفعات به روز رسانی نمایشگر در هر ثانیه است که بر حسب واحد هرتز بیان می شود. هرچه نرخ رفرش ریت بیشتر باشد، انواع مختلف محتوا روانتر و جذاب تر نمایش داده می شود، اما از طرف دیگر این ویژگی مصرف انرژی را افزایش می دهد. با کاهش حداقل رفرش ریت به 1 هرتز (عموماً یک فریم در ثانیه)، نمایشگر دستخوش تغییرات کمتری می شود و در نتیجه انرژی کمتری مصرف می کند.

گوشی‌های سری گلکسی S24 با نمایشگر روشن‌تر عرضه خواهند شد

با توجه به مزیت های ذکر شده نمایشگرهای LTPO، به همین دلیل است که برخی از پرچمداران گران قیمت با چنین نمایشگری به بازار می آیند. علاوه بر این ویژگی، گفته می شود هر سه گوشی می توانند حداکثر روشنایی 2500 نیت را در اختیار کاربران خود قرار دهند. با توجه به اینکه فناوری نمایشگر گوشی های هوشمند تا حد زیادی به بلوغ رسیده است، اکنون رقابت بین شرکت ها برای روشنایی صفحه نمایش وجود دارد. به عنوان مثال، گوگل پیکسل 8 پرو که به تازگی راه اندازی شده است می تواند حداکثر روشنایی 2400 نیت را در اختیار کاربران قرار دهد.

گوشی‌های سری گلکسی S24 با نمایشگر روشن‌تر عرضه خواهند شد

البته در مورد این محدودیت روشنایی باید بگوییم که هنگام پخش محتوای HDR می توانید از حداکثر روشنایی صفحه استفاده کنید و بنابراین در حالت عادی و در نور خورشید حتی اگر روشنایی صفحه را به حداکثر برسانید. نمی تواند از این حداکثر روشنایی استفاده کند. اما در هر صورت چنین قابلیتی بسیار جذاب است و نشان از توانایی سازنده در ارائه تجربه کاربری بهتر دارد.

در حالی که تقریبا تمام جزئیات گوشی های سری گلکسی اس 24 سامسونگ فاش شده است، بدون شک در چند ماه آینده و تا زمان عرضه این گوشی ها، جزئیات بیشتری از این دست در رابطه با مشخصات نمایشگر وجود خواهد داشت.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *