تیزرینگ

معرفی بازی های خوب

وبلاگ

۲۶ مرداد ۱۴۰۲ 165 بازدید
تیزرینگ
معرفی بازی های خوب

معرفی بازی های خوب

معرفی بازی های خوب

در خانه ماندن حتی به اجبار برای هیچکس خوشایند نیست. کودکان معمولا بیشتر از بزرگسالان از ماندن در خانه خسته می شوند. اگر نیاز دارید مدتی را در خانه بگذرانید یا ترجیح می دهید کودک بازیگوش به جای بازی در هوای گرم تابستان در خانه با دوستان یا والدین خود بازی کند، باید این کار را انجام دهید. شما باید بازی های مختلف را بدانید و بتوانید کودکان خود را سرگرم کنید.

اگر از حال و هوای دوران کودکی خود فاصله گرفته اید و بازی های خانگی آن دوران را فراموش کرده اید، نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم آنها را به شما یادآوری کنیم.

نقطه بازی

من شما را نمی دانم، اما من از بچگی عاشق نقطه بازی بودم. این بازی آنقدر برای من هیجان انگیز بود که آماده بودم ساعت ها برای آن وقت بگذارم. در این بازی ابتدا یک صفحه کاغذ مربعی را با نقطه هایی مانند تصویر زیر پر می کنید.

سپس بازی شروع می‌شود و هر کدام باید یکی از مربع‌ها را با خطوطی که ترسیم می‌کند به نوبه خود بگیرد و هر خانه را تکمیل کند. حرف اول اسم خود را در این خانه بنویسید. هرکس خانه ای را تصرف کند، امتیاز ترسیم یک خط دیگر را دارد. در پایان بازی، همه تعداد خانه های خود را می شمارند و هر کسی که خانه های بیشتری داشته باشد برنده می شود. بنابراین به همین راحتی برای جذاب تر کردن بازی، می توانید برای برنده نهایی جایزه ای در نظر بگیرید و در نتیجه فضای رقابتی بین بچه ها ایجاد کنید.

نقطه بازی

اسم و فامیل

بازی اسم فامیل که قطعا شما هم در کودکی آن را بازی کرده‌اید. این یکی از قدیمی ترین و به یاد ماندنی ترین بازی های خانگی است. این یک بازی ساده است که به تجهیزات زیادی نیاز ندارد، فقط کاغذ و قلم. و به این ترتیب ابتدا چند ستون عمودی روی صفحه می کشیم و سپس هر چیزی را که می خواهیم مانند اسم، فامیل، میوه، حیوان، شهر، رنگ و …روی کاغذ می نویسیم. 

و سپس  به نوبت هر کدام یکی از حروف الفبا را نام می‌بریم و باید با حرف گفته شده مواردی که گفتیم برای هر کدام یک مثال بنویسیم. برای امتیاز دهی به هر گزینه 5 امتیاز می دهیم. هرچه تعداد شرکت کنندگان بیشتر باشد؛ هیجان بازی نیز افزایش می یابد در نهایت برنده کسی است که بیشترین امتیاز را کسب کند. واضح است که انجام این بازی سرعت عمل کودک شما را افزایش می دهد. ممکن است لیست تقلب اسم فامیل برای شما مفید باشد.

گل یا پوچ

کمتر کسی است که نام این بازی را نشنیده باشد. گل یا پوچ یکی از بازی های قدیمی است که هنوز هم در بین مردم رایج است. نحوه انجام این بازی به این صورت است که یک نفر یک کاغذ کوچک (یا چیز دیگری) را در مشت خود نگه می دارد و شخص دیگر باید حدس بزند که گل در کدام دست است.  اگر درست حدس بزند دست عوض می‌شود یعنی گل را طرف دیگر باید در مشتش پنهان کند و امتیاز را هم شخصی می‌گیرد که درست حدس زده باشد.

دوز

بازی دوز یکی از محبوب ترین بازی های خانگی دونفره است که هم یک بازی فکری برای بزرگسالان و هم یک بازی خلاقانه برای کودکان محسوب می شود. برای این کار فقط به یک قلم و کاغذ نیاز دارید. برای این منظور یک جدول 3در3 رسم می‌کنید و هر طرف یکی از کاراکترهای ضربدری یا دایره‌ای را برای خود انتخاب می‌کند و سعی می‌کند یکی از ردیف‌های افقی، عمودی یا مورب را برای خود بسازد.

در نهایت تعداد ردیف ها شمرده می شود و برنده کسی است که بیشترین ردیف را داشته باشد. این بازی به دلیل جذابیت و عدم نیاز به تجهیزات خاصی برای بازی بسیار محبوب است. خوشبختانه کاغذ و خودکار در هر خانه ای یافت می شود.

شاه، دزد، وزیر

این بازی نیز مورد پسند بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای شروع این بازی باید قوانین بازی شاه دزد وزیر را بدانید. ابتدا چند ورق کاغذ و یک خودکار بردارید. روی 4 تکه کاغذ عبارت «شاه»، «دزد»، «وزیر» و «جلاد» را بنویسید و در صورت تعداد بازیکنان، بیشتر بود به تعداد‌شان کلمه «سرباز» را روی کاغذ بنویسید. این کاغذها را تا کنید و به هم بریزید  و بگذارید هر نفر به صورت تصادفی یک کاغذ انتخاب کند.

بازیکنی که کارت شاه را گرفته است، اعلام می کند که او پادشاه است و به وزیر دستور می دهد که خود را معرفی کند. پس از معرفی وزیر، باید دزد را از سایر بازیکنان شناسایی کند. اگر وزیر درست حدس زد و دزد را پیدا کرد. پادشاه به جلاد دستور می دهد که دزد را مجازات کند، اما اگر حدس وزیر اشتباه باشد; شاه دستور می دهد که جلاد وزیر را مجازات کند. این بازی حداقل به 4 نفر نیاز دارد.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *