تیزرینگ
تیزرینگ
اپل احتمالاً سال ۲۰۲۴ تمام مدل‌های آیپد را به‌روزرسانی می‌کند

اپل احتمالاً سال ۲۰۲۴ تمام مدل‌های آیپد را به‌روزرسانی می‌کند

اپل احتمالاً سال ۲۰۲۴ تمام مدل‌های آیپد را به‌روزرسانی می‌کند

اپل در سال جاری میلادی به دلیل مشکلات تولید و تأخیر در زمان‌بندی عرضه محصولات، از نسل جدید هیچ‌کدام یک از مدل‌های آیپد خود رونمایی نکرد. به گفته تحلیلگر معروف محصولات اپل یعنی «مینگ چی کو»، اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۴ به جبران این عقب‌ماندگی در عرضه‌ی تبلت‌های خود بپردازد و نسل جدید آیپد پرو با نمایشگر OLED، آیپد ایر با نمایشگر بزرگ‌تر ۱۲.۹ اینچی، آیپد مینی و آیپد استاندارد را در اختیار کاربران قرار دهد.

علی‌رغم هدف اپل برای به‌روزرسانی همه‌ی تبلت‌های خود، کو نسبت به فروش این محصولات جدید چندان خوش‌بین نیست. کو در حال حاضر میزان عرضه به بازار آیپد‌های جدید را در حدود ۵۲ تا ۵۴ میلیون واحد پیش‌بینی می‌کند، که نسبت به تعداد تخمینی ۵۰ میلیونی در سال جاری، افزایش جزئی دارد و هنوز هم بسیار کمتر از رکورد ۶۳ میلیونی در سال ۲۰۲۲ و در اوج شیوع بیماری کووید-۱۹ است. این تحلیگر انتظار دارد که غول کوپرتینویی در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۴ مدل‌های جدید آیپد ایر را روانه‌ی بازار کند که این مدل‌ها شامل آیپد ایر ۱۰.۹ اینچی و مدل جدید ۱۲.۹ اینچی خواهد بود.

اپل احتمالاً سال ۲۰۲۴ تمام مدل‌های آیپد را به‌روزرسانی می‌کند2

این پیش بینی همچنین شایعات قبلی در مورد عرضه آیپد ایر 12.9 اینچی جدید را تایید می کند. کو می گوید که آیپد ایر همچنان از پنل های LCD استفاده می کند، با این تفاوت که صفحه نمایش این محصول از یک پنل پشتی اکسید شده جدید استفاده می کند. انتظار می رود اپل جدا از به روز رسانی اندازه و فناوری به کار رفته در نمایشگر، از چیست‌های جدیدی در این محصولات برای ارائه عملکرد بهتر استفاده کند.

در سه ماهه دوم سال 2024، اپل احتمالا آیپد پرو را به روز خواهد کرد. گفته می شود فناوری OLED جایگزین فناوری mini-LED در آیپد پرو جدید خواهد شد. همچنین ممکن است آیپد پرو OLED در دو سایز 11 و 12.9 اینچی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. فناوری OLED نسبت به فناوری mini-LED هم از نظر کیفیت نمایشگر و هم از نظر مصرف انرژی باید پیشرفت قابل توجهی داشته باشد. علاوه بر این، شایعات حاکی از آن است که iPad 2024 به چیپست 3 نانومتری M3 اپل به عنوان قلب تپنده اکتفا تجهیز خواهد شد و از فناوری LTPO مشابه آیفون پرو مکس استفاده خواهد کرد.

اپل احتمالاً سال ۲۰۲۴ تمام مدل‌های آیپد را به‌روزرسانی می‌کند3

در نیمه‌ی دوم سال آینده (احتمالاً پاییز)، اپل تبلت‌های رده‌پایین خود را با نسخه‌های جدید آیپد مینی و آیپد نسل یازدهم به‌روزرسانی می‌کند. ارزان‌ترین آیپد اپل که در بازار به فروش می‌رسد یعنی آیپد نسل نهم، قبل از پایان سال ۲۰۲۴ از بازار خارج خواهد شد. این اقدام به اتمام دوران استفاده از درگاه لایتنینگ در آیپدها خواهد انجامید.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *