تیزرینگ
تیزرینگ
۵ نشانه‌ی سرد شدن ازدواج از نظر کارشناسان

۵ نشانه‌ی سرد شدن ازدواج از نظر کارشناسان

۵ نشانه‌ی سرد شدن ازدواج از نظر کارشناسان

هر ازدواجی بالا و پایین دارد، روزهای خوب و روزهای بد است و ممکن است ناامیدی های زیادی را تجربه کنید. اما اگر دیدید که در گوشه ای از بن بست گیر کرده اید و دیگر احساس خوبی در زندگی ازدواجتان خود ندارید، ممکن است روابط بین شما و همسرتان سرد شده باشد. اما این سردی روابط را از کجا باید فهمید؟

5 نشانه وجود دارد که اگر در هر ازدواجی مشاهده شود، نشانه سرد شدن رابطه است. در این مقاله از تیزرینگ این 5 نشانه مهم را معرفی می کنیم. اگر احساس می کنید ممکن است رابطه شما به همین سمت و سو رفته باشد، این مقاله را با دقت بخوانید و با رعایت اولین علامت برای نجات ازدواج خود اقدام کنید.

۱. کاهش لذت‌های جنسی و عاطفی

با افزایش سن، میزان و دفعات رابطه جنسی ممکن است کاهش یابد، اما محبت فیزیکی، مانند در آغوش گرفتن، ثابت می ماند. اوریل ماسینی، کارشناس روابط، می گوید: “رابطه‌ی جنسی فشار سنج ازدواج است، اما محبت جسمانی مانند در آغوش گرفتن، یکی از مهمترین نشانه های ارتباط در ازدواج است.”

لیزا بهار، یک زوج درمانگر در کالیفرنیا، می‌گوید: «طبیعی است که با افزایش سن، زمان و دفعات رابطه جنسی کاهش یابد، اما اگر لذت‌های کوچک‌تر، مانند گرفتن دست و بوسیدن هنگام سلام و خداحافظی، کاهش یابد، این نشانه خوبی نیست. “”

اگر سعی کنید با افزایش میزان رابطه جنسی این مشکل را حل کنید، به احتمال زیاد منجر به مرگ رابطه شما خواهد شد. رابطه جنسی ناگهانی یا اجباری می تواند طرف مقابل را ناراحت کند و رابطه شما را بدتر از قبل کند.

به جای این تصمیم اشتباه، می توانید با چیزهای کوچکی مانند در آغوش گرفتن، ابراز عشق از طریق توجه و ابراز محبت های کوچک اما صمیمانه شروع کنید. این شروع آرام می تواند به آرامی رابطه را در مسیر درست قرار دهد و هر دوی شما بدون هیچ فشاری دوباره گرمای عشق را احساس کنید.

۱. کاهش لذت‌های جنسی و عاطفی

۲. سکوت‌های آزاردهنده

اگر فضای بین شما و همسرتان آنقدر آرام است که وقتی با هم هستید صدای جیرجیرک را می شنوید، این نشانه خوبی نیست. اجازه نده سکوت حاکم شود. حتی اگر چندین دهه است که ازدواج کرده اید، باز هم می توانید با صحبت کردن رابطه خود را تقویت کنید. کیم هاردی کارشناس روابط می گوید: جرقه های ازدواج زمانی خاموش می شود که زوج ها بیشتر در مورد فرزندان و نوه های خود صحبت کنند تا درباره خودشان.

برای حل این مشکل، یک مشاور ازدواج پیشنهاد کرد که همیشه به خود یادآوری کنید که با همسرتان ازدواج کرده اید نه فرزندانتان.

۳. شروع تجربه‌ی احساس بی‌تفاوتی

“اگر رابطه شما به جایی رسیده است که مانند همکاران قدیمی هستید که همدیگر را در راهروهای شرکت می بینند، هر از چند گاهی سر تکان می دهند و همدیگر را خیلی زودگذر می بینند، باید وضعیت را بررسی کنید.” هاردی می گوید. در هر ازدواجی، زوج ها علایق و برنامه های جداگانه خود را دارند.

اما اگر در یک روتین خسته کننده مثل صرف غذا در ساعت‌های منظم، شام همزمان و تلویزیون دیدن در ساعت مشخص گیر کرده‌اید و هیچ هیجانی را تجربه نمی‌کنید، می‌تواند نشانه‌ی رکود و سرد شدن ازدواجتان باشد.

برای رفع این مشکل باید از الگوهای روزانه رها شوید، مهم نیست چه کار می‌کنید فقط از الگوها خلاص شوید. وقت گذاشتن برای یک‌دیگر، یک پیاده‌روی بدون برنامه بعد از شام، صرف شام در رستوران مورد علاقه یا رانندگی در مسیرهای خاطره‌انگیز می‌تواند به حفظ ارتباطات قوی کمک کند.

۴. بحث و جدل همیشگی

ماسینی می گوید: «اختلاف و مشاجره در ازدواج طبیعی است. اما این سوال زمانی غیرطبیعی می شود که مدام، در فواصل زمانی کوتاه و در هر موقعیتی تکرار شود. این رفتار هرگز توسط زوج بالغی که رابطه سالمی دارند دیده نمی شود. در واقع این همان کاری است که خواهر و برادرها در سال های نوجوانی و اولیه خود انجام می دهند تا توجه بیشتری را به خود جلب کنند.»

وقتی شروع به دعوا می کنید، خود را بالاتر از ارزش رابطه‌تان قرار می دهید. اینجاست که خطر واقعی نهفته است. این مشاجرات می توانند به یک هنجار تبدیل شوند و به راحتی جایگزین رابطه عشقی شما شوند. زندگی در یک جدال همیشگی چیزی نیست که کسی دوستش داشته باشد.

برای حل این مشکل، بررسی کنید که چه چیزی شما را آزار می دهد. اگر در بیان خود یا احساسات و خواسته های خود مشکل دارید، حتما از یک مشاور کمک بگیرید. برای ایجاد رابطه بهتر از زوج درمانگر کمک بگیرید و سعی کنید ارتباط عاطفی قبلی را دوباره به دست آورید.

یک راه عالی برای شروع یک مکالمه عاشقانه این است که بگویید “یادت هست وقتی که…” و با اشاره به خاطراتی مانند زمانی که برای اولین بار ملاقات کردید، زمانی که ازدواج کردید، زمانی که اولین خانه خود را خریدید،  زمانی که فرزندتان به دنیا آمد یا وقتی ترفیع شغلی گرفتید، کامل کنید.

با یادآوری این خاطرات می‌توانید بعضی از احساسات خوبی که در آن زمان با هم به اشتراک گذاشتید ریشه‌ی عمق رابطه‌تان دارد را دوباره بازسازی کنید. یادآوری و بازسازی این خاطرات به شکل قدرتمندی جلوی مشاجرات بیش از حد را می‌گیرد.

۵. پس آن همه مهربانی کجا رفته؟

اگر این سوال را از خود می‌پرسید، به این معنی است که وقت آن رسیده است که به رابطه خود نگاهی دقیق بیندازید. زمانی که حرکات، اتفاقات و احساسات زیبا در آن متوقف شد را پیدا کنید. نوشتن نامه به همدیگرتان یا نوشیدن چای و قهوه با هم ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، اما همین چیزهای به ظاهر ساده و کوچک، چسب یک ازدواج هستند. زوج درمانگران معتقدند وقتی اعمال محبت آمیز متوقف می شود، خصومت به تدریج در زیر پوست رابطه رشد می کند.

شریک زندگی خود را با انجام کاری که قبلا انجام نداده اید غافلگیر کنید تا رابطه آسیب دیده خود را ترمیم کنید. سطل زباله را برای او بیرون بیاورید، ماشین را بشویید، ظرف ها را بشویید، صبحانه را در رختخواب برای او بیاورید یا برای یک پیک نیک برنامه ریزی کنید. برگزاری یک مهمانی با دوستان و آشنایان همسرتان به او نشان می دهد که او چقدر برای شما مهم است و دوست دارید او اوقات خوبی را سپری کند.

مکالمه های عاشقانه، چت به سبک قرار اول و معاشقه به گونه ای که می توانید یک رابطه را شروع کنید نیز می تواند راه خوبی برای حل این مشکل باشد. اگر همسرتان از این موضوع خجالت می کشد، عقب نشینی نکنید. نگران نباشید، او در نهایت می آید و کلمات محبت آمیز می گوید.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *