تیزرینگ
تیزرینگ
کاشت مو با خط رویش طبیعی امکان پذیر است یا نه؟

کاشت مو با خط رویش طبیعی امکان پذیر است یا نه؟

کاشت مو با خط رویش طبیعی امکان پذیر است یا نه؟

خط موی طبیعی مرزی است که پیشانی را از مو به صورت استاندارد جدا می کند. در واقع یکی از نکات زیبایی که در نگاه اول توجه دیگران را به خود جلب می کند خط رویش مو است که در صورت عقب نشینی، افتادگی یا بیش از حد صاف بودن می تواند از جذابیت چهره بکاهد.

افزایش سن معمولا بهانه ای برای ریزش بیش از حد مو و کاهش خط مو است. این باعث ایجاد استرس در افراد می شود که در نهایت منجر به طاسی می شود و بنابراین آنها به درمان هایی مانند کاشت روی می آورند.

وقتی از بیرون به موضوع کاشت مو نگاه می کنیم، از منظر سطحی، موضوع کاملاً ساده ای است، اما اجازه دهید کمی بیشتر به این موضوع بپردازیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

خب، بهتر است همین اول کار بگوییم که طراحی خط رویش در کاشت مو بانوان با آقایان متفاوت است چراکه سبک پیشانی آنها با یکدیگر فرق دارد پس نمی‌توان در این موضوع اشتراکاتی را برای آنها قائل شد.

اما سوالی که به‌طور حتم در ذهن همه شما جریان دارد این است که یک خط مو طبیعی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ به این منظور در عنوان بعدی همراه ما باشید تا این قضیه را به‌طور مفصل شرح دهیم.

استایل خط موی طبیعی در آقایان

نباید انتظار داشته باشید که خط  رویش به گونه ای طراحی شود که موهای شما مانند دوران کودکی و نوجوانی کاشته شود. بنابراین این خط را نباید صاف و با فاصله کمی از ابروهایتان درست کرد.

در حالت ایده‌آل، خط مو باید حداقل 4 انگشت یا 8 سانتی‌متر از هم فاصله داشته باشد تا الگوی طبیعی موهای عقب‌رفته استاندارد، به‌ویژه در مردان نشان داده شود.

بدین ترتیب؛ مهم ترین مرحله در تعیین خط موی مردانه، رعایت دقیق فاصله بین ابروها و فولیکول مو است. البته ناگفته نماند که طراحی این لاین برای آقایان پیر و جوان تفاوت های زیادی دارد. طرحی که برای یک جوان مناسب است ممکن است برای بزرگسالان جالب به نظر نرسد.

پس برای اینکه صورت بعد از جراحی ایمپلنت ظاهر بازتری داشته باشد، باید منطقی تری به این سوالات نگاه کرد.

استایل خط موی طبیعی در خانم‌ها

در کاشت موی دائمی در زنان، خط رویش متفاوت از مردان ترسیم می شود. به همین دلیل اگر یادتان باشد در عنوان اصلی به آن اشاره کردیم. پزشکان برای اینکه نتیجه طبیعی تری از کار خود بگیرند این خط فرضی را به صورت دایره ای ترسیم می کنند و کاشت بر اساس این طرح انجام می شود.

درحقیقت بیشترین رضایت از فرایند پیوند مربوط به طراحی این خط است. به همین دلیل متخصص سعی در تمرکز زیادی در این مسئله دارد تا جراحی پیوند با سبک چهره شخص و ویژگی‌های صورت او هماهنگ باشد.

5 فرمول طلایی برای دستیابی به خط موی طبیعی

مشخص است که همه روی ظاهر خود حساس هستند، به خصوص چهره. مرز بین مو و صورت دقیقاً همان مشخصه ای است که در تعیین فرم فرد تأثیر ویژه ای دارد.

برای اینکه بتوانیم با چالش های کاشت مو روبرو شویم و یک کاشت بی نقص را تجربه کنیم، لازم است با تکنیک هایی که توسط متخصصان طراحی خط مقدم دنبال می شود آشنا شویم. در زیر نمونه هایی از این موضوع را شرح داده ایم.

  1. هماهنگ با خط موی اصلیهیچ طرحی منحصربه‌فردتر از خط موی اصلی انسان نیست چراکه به‌شکلی ذاتی متناسب چهره اوست.
  2. انتخاب نقطهای صحیح برای شروعخط موی طبیعی کشیده‌شده توسط پزشک نباید از نقطه استاندارد پایبن‌تر یا بالاتر باشد چون بر تمام مختصات صورت اثر منفی دارد.
  3. پوشش متراکمخط مو باید از موهای نازک و ظریف با تراکم پایین شروع و به‌تدریج به ضخامت و تراکم آن افزوده شود در غیر این صورت، در نگاه اول قابل تشخیص و تمیز از خط مو طبیعی است.‌
  4. انتخاب زاویه صحیحمهم‌ترین موضوع در دستیابی به نتیجه‌ای ایده‌آل و طبیعی، توجه به تفاوت جهت رشد موها در جلو و کناره‌های سر است.‌ هر قسمت از موها به‌شکلی خاص رشد می‌کنند.
  5. فرم خطما با نگاه اول به‌طور ناخوداگاه اشکال غیرطبیعی را درک می‌کنیم. پس به‌جهت آنکه دیگران پی به مصنوعی‌بودن خط رویش نبرند، بهتر است انحنای آن در نظر گرفته شود. به‌طور مثال در مردان به بلوغ‌رسیده، در خط مو دوطرف شقیقه آنها انحنایی دیده می‌شود که در پسران نوجوان و زنان وجود ندارد.
5 فرمول طلایی برای دستیابی به خط موی طبیعی

هنر خلق خط موی طبیعی در دستان حرفه‌ای متخصص

گول نخورید! فناوری های مدرن به تنهایی برای طبیعی شدن خط مو و کاشت مو موفق کافی نیستند. هنر و تخصص دکتر حرف اول را در هر زمینه ای می زند. او باید بر اصول اندازه گیری، تخمین و تقارن تسلط داشته باشد.

در واقع موضوع کلیدی در تمامی روش های کاشت که باید رعایت شود، به انتخاب صحیح و معقول پزشک از سوی شما برمی گردد، چراکه فقط در این صورت می‌توانید نتیجه ثمربخشی در تمام مراحل اجرا از طراحی خط مو طبیعی گرفته تا نهایی‌ترین قسمت کاشت بگیرید‌.

جمع‌بندی

خط موی طبیعی موثرترین شاخص رضایت بیماران از کاشت مو است. شاید تا به حال شاهد بوده باشید که گاهی مراحل کاشت با تراکم بالا به بهترین شکل ممکن انجام می شود اما خط رویش مصنوعی از همان ابتدا کار را خراب کرده است.

بدین ترتیب؛ گفته می شود طراحی و  جهت‌دهی خط مو، فقط و فقط در حیطه تخصصی پزشک است و نباید به تکنسین ها سپرده شود. مطمئن شوید که پزشک شما اطلاعات کاملی از آناتومی صورت دارد. قطعا سلیقه و هنرمندی دکتری که انتخاب می کنید تاثیر خاصی در رضایت شما دارد.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *