تیزرینگ
تیزرینگ
آیا بردن کودکان به سینما تصمیم درستی است؟

آیا بردن کودکان به سینما تصمیم درستی است؟

آیا بردن کودکان به سینما تصمیم درستی است؟

ما به عنوان والدین نمی‌توانیم کارهایی را که قبلاً در اوقات فراغت خود انجام می‌دادیم کنار بگذاریم. درست است که تصمیمات ناگهانی برای رفتن به مرکز خرید یا سینما که زمانی فعالیت‌های روتین و برنامه‌ریزی نشده بودند، ناگهان با آمدن بچه به تجملات تبدیل می‌شوند.

ممکن است والدین نوزادانی که هفته‌ها در خانه حبس شده‌اند، حوصله‌شان سر برود، خسته شوند و بخواهند بیرون بروند و کاری مانند رفتن به سینما انجام دهند. وقتی یک نوزاد تازه متولد شده را در آغوش می گیرید و با او به سینما می روید چه اتفاقی می افتد؟ آیا خوب است کودک یک هفته ای خود را به سینما ببرید؟

آیا بردن کودکان به سینما ایمن است؟

به طور کلی، بردن کودک به سینما ممکن است بی‌خطر باشد و برای شما هم خوب خواهد بود! والدین همیشه شکایت دارند که فیلم های جدید را از دست می دهند. مطمئناً، ارزان‌تر است که صبر کنید تا همه چیز روی DVD یا Netflix منتشر شود،اما اکنون، در نوزادی فرزندتان، بهترین زمان برای بردن کودکتان به سالن سینماست.

در سال های آینده، این کار دشوارتر خواهد شد. بهش فکر کن. در این چند ماه گرانبها، کودک شما راضی است که در دامان شما، در دامان، آغوشی یا کریر باشد. در چند ماه آینده او با بالا رفتن، خزیدن و دویدن در راهروها مشکل ایجاد خواهد کرد. اما هنوز چند نکته وجود دارد که باید قبل از بردن فرزندتان به سینما در نظر داشته باشید.

قبل از بردن کودکان به سینما چه باید بکنید؟

قبل از بردن کودکان به سینما چه باید بکنید؟

مراقب میکروب ها باشید مانند هر مکان عمومی، سینما به عنوان انکوباتور میکروب ها عمل می کند. از کودک خود در برابر غریبه ها، سرفه، عطسه و غیره محافظت کنید. همه جذب نوزادان می شوند. ممکن است مردم بخواهند آن را لمس کنند، در آغوش بگیرند، اما انجام این کار باعث می شود نوزادانی که به ویژه به میکروب ها حساس هستند، بیمار شوند.

اجازه ندهید این اتفاق بیفتد و از محافظت از کودک خود در برابر بیماری احساس بدی نداشته باشید. دستمال‌های ضدعفونی‌کننده به همراه داشته باشید و مرتباً دست‌های کودکتان را که ممکن است به صورت و دهان او برخورد کند، تمیز کنید. دقت کنید که چه نوع فیلمی را در سینما خواهید دید. برخی از سینماها پر سر و صداتر از بقیه هستند.

قطعاً ممکن است صدا به سطوح خطرناکی برسد. فیلمی را انتخاب کنید که شدت صدا و احتمال دیالوگ بلند و انفجارهای کمتری داشته باشد. طبق اعلام آکادمی اطفال آمریکا، برای نوزادان، سطح نویز بیش از ۵۰ دسی‌بل نگران‌کننده است.

برخی از فیلم ها، مانند برخی فیلم های اکشن، صدایی تا 85 دسی بل تولید می کنند. در نظر بگیرید که کودک شما چقدر نسبت به سر و صدا حساس است. اگر او بیش از حد حساس است، ممکن است به جای تماشای فیلم، زمان بیشتری را در خارج از سالن برای آرام کردن نوزادی که گریه می کند، صرف کنید. بهتر است  که در برنامه‌های سالن‌های سینما جست‌وجو کنید و ژانر فیلم‌هایی را انتخاب کنید که فضایی آرام دارند.

این‌ها گزینه‌ی بسیار خوبی برای آوردن نوزاد هستند، زیرا برای خانواده‌هایی با تعداد کمتر و سالن‌های پرنورتر طراحی شده‌اند. این همچنین به این معنی است که فرزندان و مادران و پدران دیگری هم در سالن وجود خواهند داشت، بنابراین تولید صدای کمی از کودک شما کمتر کسی را آزار می‌دهد. اگر می‌خواهید فیلم مناسب تماشای کودک هم باشد برای انتخاب بهترین فیلم‌های سینمایی برای نوزادان زیر ۳ سال، می‌توانید از فیلم‌های کارتونی با رنگ‌های جذاب و شاد استفاده کنید.

همچنین فیلم هایی با صداهای آرامش بخش و موسیقی شاد برای نوزادان مناسب است. در این زمینه می توان به فیلم هایی مانند دو نوزاد و کارتون آموزشی برای کودکان و نوزادان تا یک سال اشاره کرد.

برای بردن کودکان به سینما چه چیزهایی باید همراهتان باشد؟

مطمئن شوید که چیزهایی که کودک را آرام می کند مانند پستانک، شیشه شیر، پتو و غیره به همراه داشته باشید. اگر هنوز در حال شیردهی هستید، سعی کنید فیلم دیدن خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که زمان شیر دادن باشد و حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بعد از آن نوزادتان چرت بزند.

این به شما زمان زیادی برای استراحت و لذت بردن از یک فیلم در حالی که کودک شما غذا می خورد و می خوابد، می دهد. برای آرام کردن کودک در سینما می توانید از چند راهکار استفاده کنید: قبل از ورود به سینما به کودک غذا بدهید و مطمئن شوید که خواب است یا حداقل خیلی گرسنه نیست.

برای حفظ آرامش کودک در کنار خود از یک صندلی گهواره ای یا کریر استفاده کنید. اگر کودک شروع به گریه کرد، صداهای آرام بخش مانند آواز خواندن یا جاری شدن آب را پخش کنید. اگر کودک پستانک دوست دارد، آن را به او بدهید. اگر فرزندتان بزرگتر است، می توانید از پازل، کتاب رنگ آمیزی و بازی های ساده برای آرامش او استفاده کنید.

نکاتی برای هنگاهی که با کودک در سینما هستید

نکاتی برای هنگاهی که با کودک در سینما هستید

به خاطر داشته باشید که برخی از افراد ممکن است از اینکه والدین، نوزادان را به سینما می‌آورند، عصبانی شوند. اگر کودکتان حتی کوچک‌ترین صدایی کند، ممکن است در نظر آن‌ها ظاهر بدی داشته باشد. بردن کودک به سالن سینما به نوعی مانند بردن کودک به هواپیما است.

مردم از قبل انتظار بدترین‌ها را دارند. اگر در این باره نگران هستید یا فقط می‌خواهید در میان سایر والدین و فرزندان باشید، سعی کنید منطقه خود را برای تماشای سالن‌هایی که برای والدین مناسب هستند بررسی کنید. با سینمای محلی خود تماس بگیرید و بپرسید که آیا نمایش‌های ویژه یا برنامه‌های مخصوص والدین دارند یا خیر.

با کودکان کمی بزرگ‌تر در سینما چه کنیم؟

بردن  کودکان به سینما می تواند تجربه لذت بخشی برای والدین باشد، اما چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. اولین باری که کودک به سینما می رود، به او توضیح دهید که چراغ ها خاموش می شود و انتظار می رود او مدتی بنشیند. همچنین کودک را آماده کنید و از سایت هایی استفاده کنید که نظرات خوبی را برای والدین ارائه می دهند. همچنین بهتر است قبل از ورود به سالن به کودک فرصت کافی برای خرید پاپ کورن و یافتن صندلی بدهید.

فهرستی که برای بردن نوزاد به سینما باید چک کنید

برای بردن کودک خود به سینما، باید اصول مراقبت از کودک و ایمنی را رعایت کنید. در اینجا چند نکته برای آن وجود دارد:

 1. تعیین زمان مناسب: سعی کنید فیلمی را انتخاب کنید که برای نوزاد مناسب باشد، به عنوان مثال فیلم های کودکانه که زمان پخش کوتاه تری دارند. همچنین زمانی را انتخاب کنید که کودک شما از نظر روحی و جسمی در بهترین حالت خود باشد.
 2. وسایل مورد نیاز: لباس اضافی، پوشک بچه، دستمال مرطوب، پتو یا روانداز گرم و اسباب بازی های مورد علاقه کودک خود را همراه داشته باشید.
 3. تنظیم محل نشستن: در سالن سینما، تلاش کنید محلی انتخاب کنید که نوزادتان به آسانی در صندلی یه با کریر روی زمین آن قرار گیرد و شما به او نزدیک باشید.
 4. صدا و نور: به خاطر داشته باشید که نوزادان به صدا و نور حساس هستند. سعی کنید در برابر تغییرات نور و صدا به اندازه کافی از کودک نگهداری کنید تا کودک شما در سینما بیدار نشود و ناراحت نشود.
 5. تغذیه: اگر کودک از شیر خشک استفاده می کند، شیر لازم را از قبل برای رفع نیاز او بیاورید.
 6. زنگ تفریح فوری: اگر کودک شما در طول فیلم ناراحت شد یا نیاز به تعویض پوشک داشت، فوراً سالن را ترک کنید تا نیاز او را تامین کنید.
 7. به دیگران احترام بگذارید: برای جلوگیری از مزاحمت دیگران، سعی کنید در صورت گریه یا فریاد کودک خود را از اتاق خارج کنید. لطفا توجه داشته باشید که هر نوزاد ممکن است با توجه به ویژگی ها و نیازهای خود واکنش های متفاوتی نسبت به محیط سینما داشته باشد. بهترین کار این است که با توجه به نیازها و موقعیت خود و کودکتان پاسخ دهید.
 8. آرام پیش رفتن: سعی کنید تجربه سینما برای نوزادتان به آرامی و تدریجی باشد. می‌توانید با انتخاب سانس‌هایی که تعداد بیشتری از خانواده‌ها با کودکان به سینما می‌آیند، از محیط دوستانه‌تری برخوردار شوید.
 9. بهداشت: برای تمیز نگه داشتن صندلی کودک از پارچه ها یا روکش های قابل شستشو استفاده کنید. همچنین برای نوزادتان لباس و پتو اضافه بیاورید.
 10. تماشای فیلم های دارای مجوز: در بعضی از سینماها ممکن است فیلم‌های مجاز را نمایش دهند (فیلم هایی که برای کودکان زیر دو سال مناسب هستند). این فیلم ها معمولا کوتاه تر و مناسب تر برای نوزادان هستند.
 11. توجه به سیستم تهویه: در صورت گرم یا سرد بودن بیش از حد در سالن سینما از لباس های مناسب برای نوزاد خود استفاده کنید و از مناسب بودن سیستم تهویه مطمئن شوید.
 12. ارتباط با سایر والدین: اگر والدین دیگری با نوزاد در سینما حضور دارند، با آنها ارتباط برقرار کنید و از تجربیات و توصیه های آنها بهره مند شوید و به یاد داشته باشید که در سالن سینما اقدامات ایمنی را انجام دهید.

به طور کلی تجربه بردن کودک به سینما باید با دقت و آرامش انجام شود تا هم کودک شما و هم دیگران از دیدن فیلم لذت ببرند و مشکلی پیش نیاید.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *