تیزرینگ
تیزرینگ
آیفون بالاخره از سال ۲۰۲۴ استاندارد پیام‌رسانی RCS را دریافت می‌کند

آیفون بالاخره از سال ۲۰۲۴ استاندارد پیام‌رسانی RCS را دریافت می‌کند

آیفون بالاخره از سال ۲۰۲۴ استاندارد پیام‌رسانی RCS را دریافت می‌کند

دو روز گذشته، اپل به طور شگفت انگیزی اعلام کرد که استاندارد پیام رسانی RCS سال آینده برای آیفون عرضه خواهد شد. به نظر می رسد در این زمینه فشار اتحادیه اروپا اپل را مجبور به پذیرش این مشکل کرده است.

پشتیبانی از استاندارد پیام رسانی RCS به این معنی است که پیام های ارسال شده بین گوشی های آیفون و اندرویدی که از این ویژگی استفاده می کنند کاملاً ایمن هستند. همچنین قابلیت هایی مانند تیک خوانده شدن پیام‌ها، ارسال تصاویر باکیفیت و نشانگرهای مربوط به تایپ شدن هم از دیگر مزایای این مشخصه محسوب می‌شود.

حباب های سبز و آبی

البته کاربران آیفون تفاوتی را احساس نخواهند کرد، اما اگر گوشی اندرویدی این قابلیت را داشته باشد، قابلیت RCS به صورت خودکار فعال می شود و اگر این قابلیت در گوشی اندرویدی وجود نداشته باشد، از همان استاندارد قدیمی SMS استفاده می شود. علاوه بر این، اپل اعلام کرد که با وجود پشتیبانی از این ویژگی، پیام های RCS از گوشی های اندرویدی همچنان به صورت حباب های سبز نمایش داده می شود، بنابراین نبرد بین حباب های سبز و آبی ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که سامسونگ و گوگل مدت هاست که اپل را برای پذیرش این ویژگی تحت فشار قرار داده اند و حتی گوگل نیز مدتی پیش با ارسال نامه ای به اتحادیه اروپا از اتحادیه اروپا خواسته بود تا اپل را برای پذیرش این استاندارد تحت فشار قرار دهد. پس از استفاده از پورت USB-C، به نظر می رسد اتحادیه اروپا از قدرت زیادی برای تحت فشار قرار دادن اپل استفاده می کند و باید دید که آیا تغییرات دیگری را در ماه های آینده به این شرکت تحمیل خواهد کرد یا خیر.

آیفون بالاخره از سال ۲۰۲۴ استاندارد پیام‌رسانی RCS را دریافت می‌کند2

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *