تیزرینگ
تیزرینگ
مهارت های فروشنده هر آنچه که یک فروشنده باید بداند

مهارت های فروشنده هر آنچه که یک فروشنده باید بداند

مهارت های فروشنده هر آنچه که یک فروشنده باید بداند

فروشنده‌ها می توانند دنیا را تغییر دهند. این کلیشه نیست! چون دنیا حول محور خرید و فروش می چرخد. شما ممکن است فروشنده یک فروشگاه کوچک یا مدیر فروش یک کارخانه بزرگ و معروف باشید. در هر صورت، هرکسی از جایی شروع می‌کند  و برای آنکه درست حرکت کند، نیازمند دانستن برخی نکات است. ما در این مقاله جمع‌وجور، درباره مهارت های فروشنده موفق با شما صحبت می‌کنیم.

آشنایی با مهارت های فروشنده

برای موفقیت به عنوان یک فروشنده، باید مهارت های ارتباطی عالی داشته باشید. یک فروشنده خوب اهداف فروش را برآورده می‌کند در عین مودب بودن و با شخصیت بودن و مشتریان آن را دوست دارند. 
هر فروش ممکن است مملو از موانع باشد، بنابراین باید باور داشته باشید که بر هر چالشی که بر سر راه شما قرار می گیرد غلبه خواهید کرد. ممکن است زمان و تلاش زیادی برای رسیدن به مرحله نهایی فروش صرف کنید، اما نتیجه ای نگیرید. باید منعطف باشید و بعد از هر شکست بلند شوید و گرد و غبار خود را پاک کنید و باور داشته باشید که فرد بعدی را با موفقیت به ته معامله خواهید رساند.
ایجاد یک رابطه قوی با مشتریان مهم است زیرا باید آنها را متقاعد کنید که بهترین فردی برای فروش محصول به آنها هستید. مشتری وفادار مثل معدن طلاست!

یک فروشنده موفق باید به فضای مجازی و فروش اینترنتی اشراف داشته باشد. آنها نیازی به متخصص بودن در آخرین روند رسانه های اجتماعی ندارند، اما حداقل باید اصول اولیه استفاده از شبکه های اصلی فروش را بدانند. بازاریابان باید بدانند چه چیزی برای جذب مشتریان بالقوه در رسانه های اجتماعی قابل قبول است و چه چیزی قابل قبول نیست.

درک کردن خریدار، پایه و اساس فروش مؤثر است، اما شامل چیزی بیش از دانستن اینکه «خریدار چه کسی است؟» می‌شود؛ برای مثال، شناسایی تجربه ای که خریدار می خواهد هنگام خرید در بازار شما داشته باشد، مهم است. خریدار شما مجموعه ای از انتظارات در مورد آن تجربه دارد و وظیفه شما به عنوان یک فروشنده فراتر از این انتظارات است. اگر تجربه ای که خریدار می خواهد داشته باشد را درک نکنید، یک فروش موفق اتفاق نمی افتد.

هیچ زمانی بهتر از مصاحبه شغلی برای نشان دادن مهارت های ارتباطی حرفه ای شما وجود ندارد.مصاحبه شغلی فروشنده، چکیده مهارت‌ و تجربه‌های او در زمینه فروش است.

آشنایی با مهارت های فروشنده

مهارت های اساسی یک فروشنده

مهارت‌های اساسی فروشندگان که آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند، به‌صورت خلاصه، از این قرار هستند:

 1. ارتباط
 2. اکتشاف
 3. کشف
 4. هوش تجاری
 5. فروش اجتماعی
 6. داستان‌سرایی
 7. گوش دادن فعال
 8. رسیدگی به اعتراض و نارضایتی مشتری
 9. مهارت‌های ارائه
 10. مهارت‌های مذاکره
 11. مدیریت قلمرو
 12. تسلط بر فناوری
 13. مدیریت زمان و برنامه‌ریزی
 14. کنجکاوی
 15. همکاری
 16. مقابله با چالش‌ها
 17. داشتن انگیزه برای بهبود مهارت‌های خود
مهارت های اساسی یک فروشنده

بازار کار فروشندگی در ایران و جهان

بازار فروش به مهارت های شما به عنوان یک فروشنده بستگی دارد. اگر زبان بلد باشید، اگر مدارک دانشگاهی بر اساس بازاریابی و فروش داشته باشید، طبیعتاً می توانید در سراسر دنیا شغل ایده آلی در این زمینه پیدا کنید. به یاد داشته باشید که حتی تاجران عادی نیز مهارت کافی برای فروش کالاهای خود را دارند. بالاخره همه از یه جایی شروع میکنن!

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزیند

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *