تیزرینگ
تیزرینگ
سوال های مهم که باید پیش از انتخاب شغل برنامه نویسی از خود بپرسید

سوال های مهم که باید پیش از انتخاب شغل برنامه نویسی از خود بپرسید

سوال های مهم که باید پیش از انتخاب شغل برنامه نویسی از خود بپرسید

انتخاب شغل برنامه نویسی به دلیل پیچیدگی خاص برای داوطلبان سوال برانگیز است. در این مقاله می خواهیم در مورد سوالاتی که قبل از انتخاب شغل برنامه نویسی به ذهن می رسد صحبت کنیم.

1- آیا برای انتخاب شغل برنامه نویسی نیاز به مدرک دانشگاهی دارید؟

بسیاری از افرادی که می خواهند وارد این رشته شوند از خود می پرسند که آیا به دانشگاه نیاز دارند یا خیر. اگرچه اکثر فعالان عرصه برنامه نویسی دارای تحصیلات عالی هستند، اما نمی توان گفت کسی که مثلاً مدرک دیپلم دارد نمی تواند برنامه نویس شود. برای برنامه نویس شدن باید مهارت حل مسئله داشته باشید و به یک یا چند زبان برنامه نویسی مسلط باشید.بدون شک وارد شدن به این حوزه با مدرک دانشگاهی مرتبط بسیار آسان‌تر است اما گذراندن دوره در آموزشگاه‌ها یا حتی استفاده از منابع خودآموز به همراه تکرار و تمرین، مانع نداشتن تحصیلات آکادمیک را از پیش رویتان برمی‌دارد.

2- درآمد یک برنامه نویس چقدر است؟

موضوع مهم دیگر میزان درآمد برنامه نویسی است. برنامه نویسی یک شغل پرطرفدار و سودآور است، اما پاسخ به این سوال کاملاً به مهارت شما و شرکتی که در آن کار می کنید بستگی دارد. درآمد یک برنامه نویس به تجربه و مهارت او بستگی دارد. هرچه رزومه کاری شما بهتر باشد، درآمد بهتری خواهید داشت.

3- کدام زبان برنامه نویسی برای یادگیری بهتر است؟

زبان های مختلفی طی سالیان  متعدد ایجاد شده اند و هر کدام از این زبان ها کاربرد خاص خود را دارند. بسته به اینکه در چه زمینه ای از برنامه نویسی می خواهید کار کنید، انتخاب های شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، ما چندین زبان برنامه نویسی و کاربردهای آنها را ذکر می کنیم تا ماهیت مشکل در رابطه با این سوال روشن شود:

  1. پایتون: برای هوش مصنوعی، علم داده (دیتا)، بازی‌سازی، توسعه وب و..
  2. جاوا اسکریپت: برای توسعه وب و اپلیکیشن
  3. PHP: برای توسعه وب
  4. سی شارپ: توسعه برنامه‌های دسکتاپ
  5. و…

4-آیا برای برنامه نویسی دانستن زبان انگلیسی ضروری است؟

با توجه به اینکه سینتکس تمامی زبان های برنامه نویسی به زبان انگلیسی است، دانش زبان انگلیسی در حد متوسط ​​الزامی است. از طرفی بیشتر منابع برنامه نویسی قابل اعتماد به زبان انگلیسی هستند. همچنین اکثر انجمن های معتبر برنامه نویسی به زبان انگلیسی هستند و برای رفع هر مشکلی که دارید باید به آن ها مراجعه کنید. با توجه به نکات ذکر شده، اگرچه یادگیری کامل زبان انگلیسی برای برنامه نویس شدن الزامی نیست، اما دانستن آن معمولاً بسیاری از کارهای شما را آسان می کند.

5- چه فرصت های شغلی برای برنامه نویس وجود دارد؟

شرکت ها یا سازمان های زیادی هستند که یک برنامه نویس می تواند در آنها کار کند و تعداد آنها روز به روز در حال افزایش است. از مغازه ها گرفته تا بانک ها، کارخانه ها، ادارات دولتی و … همه به سمت ماشینی شدن پیش می روند و بدون شک نیاز به برنامه نویس دارند. از این رو می توانید در جاهای مختلفی مشغول فعالیت برنامه‌نویسی شوید و حقوق خوبی بگیرید.
از طرف دیگر، می توانید به عنوان یک فریلنسر بدون اینکه در جایی استخدام شوید، مستقل کار کنید. امروزه بسیاری از برنامه نویسان به عنوان فریلنسر کار می کنند. آنها پروژه ها را در خانه های خود دریافت می کنند و آنها را به‌صورت دستمزدی یا پروژه‌ای انجام می‌دهید. حتی می توانید در یک شرکت داخلی یا خارجی استخدام شوید و همچنان از راه دور کار کنید. همچنین می توانید یک دوره آموزشی برنامه نویسی ارائه دهید و از آن کسب درآمد کنید.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *