تیزرینگ
تیزرینگ
نکاتی که باید پیش از خرید تردمیل دست دوم درنظر گرفت

نکاتی که باید پیش از خرید تردمیل دست دوم درنظر گرفت

نکاتی که باید پیش از خرید تردمیل دست دوم درنظر گرفت

تردمیل یکی از مؤثرترین ابزارهایی است که امروزه برای ورزش هایی مانند دویدن ،پیاده‌روی و تمرینات قلبی عروقی در فضاهایی مانند خانه و باشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

تردمیل؛ شبیه‌ساز پیاده روی و دویدن

در حقیقت ، تردمیل به عنوان یک شبیه ساز  پیاده‌روی و دویدن شناخته می شود و در یک محیط بسته از جمله خانه و باشگاه کار می کند و معمولا با شنیدن نام تردمیل واژه کاهش وزن، پرورش عضلات به‌ویژه پاها و تمرینات قلبی و عروقی در ذهن‌ها نقش می‌بندد.

بنابراین ، تردمیل را می توان در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین دستگاه ها برای ورزش یا در واقع مکمل برنامه های ورزشی که در خانه ، صنعتی یا باشگاه تولید و به بازار عرضه می شوند ، معرفی کرد.

دو برقی، دو درجا و دو ثابت نام‌های دیگری است که برای تردمیل استفاده می‌شود و بیشتر تولیدکنندگان این دستگاه را به صورت موتوردار طراحی و ساخته‌اند.

اما اینکه چه تردمیلی برای ما مناسب است و با توجه به شرایطی که داشتن تردمیل را ضروری می‌سازد، بهتر است از چه تردمیل با چه امکاناتی استفاده کنیم، سوالاتی است که یافتن پاسخ آن‌ها پیش از خرید می‌تواند ما را در داشتن یک وسیله مناسب و کارآمد راهنمایی کند.

نکات مهم در خرید تردمیل دست دوم

مطمئناً اقوام وجود دارند که به دلیل شرایط مالی نمی توانند قیمت یک تردمیل جدید را تحمل کنند و بنابراین یک تردمیل دست دوم را خریداری می کنند ، که در بیشتر مواقع قیمت آن حدود ۵۰ درصد ارزانتر از تردمیل نو است.

بنابراین خرید یک تردمیل دست دوم به دلیل قیمت مناسب تر از سایر تردمیل‌ها نه تنها مانعی ندارد بلکه انتخاب خوبی نیز خواهد بود. اما وقتی یک تردمیل دست دوم را خریداری می کنید ، حتما موارد زیر را در نظر بگیرید.

نکات مهم در خرید تردمیل دست دوم

سال تولید تردمیل

مدت زیادی از عمر تردمیل نگذشته باشد؛ چرا که در این صورت به دلیل پراستهلاک بودن دستگاه تردمیل، ممکن است در مدت زمان طولانی قطعات مصرفی نیاز به تعویض داشته باشد. حتی اگر صاحب سابق تردمیل به طور مرتب دستگاه و تسمه را روغن کاری کند ، باید تسمه بعد از دو سال تعویض شود.

صاحبان قبلی تردمیل

تعداد افرادی که از تردمیل استفاده می کردند خیلی زیاد نیست. به عبارت دیگر ،یعنی اینکه خیلی از تردمیل کار نکشیده باشند و ترجیحا در حد نو باشد.

شرایط نگهداری تردمیل

تردمیل کجا نگه داشته می شود؟ در خانه؟ داخل پارکینگ یا گاراژ؟ زیرزمین یا بالکن و…. به طور طبیعی ، مکان و شرایط نگهداری تردمیل از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا مستقیماً بر سلامت و ظاهر آن تأثیر می گذارد.

سلامت تسمه تردمیل

حتما قبل از خرید ، تردمیل را امتحان کنید و حداقل  ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید. در این حالت ، می توانید اطمینان حاصل کنید که تسمه در هنگام پیاده روی یا دویدن قوی سالم است. دقت کنید تسمه به سمت چپ یا راست حرکت نکند و سطح آن نرم یا برآمده نباشد.

سلامت تسمه تردمیل

بررسی موتور تردمیل

هنگام بررسی تردمیل ، هنگام ورزش به صدای آن گوش دهید. موتور ،  تسمه یا قاب تردمیل نباید هنگام حرکت صدا دهد و اگر این اتفاق بیفتد ، به احتمال زیاد مشکل‌دار بودن است.

سعی کنید با بیشترین سرعت روی تردمیل حرکت کنید. بدوید و با این کار کیفیت موتور تردمیل را بسنجید. با شنیدن کوچکترین صدا هنگام روشن بودن تردمیل و حرکت روی آن، از خرید تردمیل دست دوم منصرف شوید.

وزن قابل تحمل توسط تردمیل

وزن تردمیل بسیار مهم است. از صاحب پیشین تردمیل بپرسید تا چه میزان وزن تحمل می‌کند. در حقیقت ، وزن ایده آل تردمیل در حدود ۱۰ کیلوگرم بیشتر از وزن خریدار است.

درخواست کارت گارانتی تردمیل

حتما کارت گارانتی تردمیل را مشاهده کنید. سعی کنید تردمیل دست دوم بخرید که از گارانتی آن هنوز مدتی باقی مانده باشد.

پرهیز از خرید تردمیل‌ دست دوم باشگاهی برای مصارف خانگی

تردمیل‌هایی که در باشگاه استفاده شده است برای مصارف خانگی مناسب نیست. این نوع تردمیل‌ها قطعا به مدت زمان بسیار و میزان بالایی توسط افراد مختلف استفاده شده و نسبت به تردمیل‌های دست دومی که در خانه مصرف می‌شده‌ است، کیفیت و طول عمر کمتری دارد.

انتخاب بهترین برند تردمیل

برند تردمیل در کیفیت آن مهم است. سعی کنید تردمیلی را تهیه کنید که از برند شناخته شده و با میزان سال تولید کمتر باشد. مثلا تردمیلی که ۶ سال از ساخت و استفاده آن گذشته است، نمی‌تواند خیلی مناسب باشد.

البته نباید این مسئله را نادیده گرفت که ممکن است تردمیل با عمر بالای ۵ سال، اصلا استفاده نشده باشد و به دلیل خارج شدن از کارتن، به عنوان تردمیل دست دوم شناخته می‌شود. این مدل تردمیل مشکلی ندارد و حتی ممکن است از تردمیل‌های استفاده شده با سال‌های تولید کمتر نیز بهتر و سالم‌تر باشد.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *