تیزرینگ
تیزرینگ
کوالکام از تراشه اسنپدراگون ۷ نسل ۳ رونمایی کرد

کوالکام از تراشه اسنپدراگون ۷ نسل ۳ رونمایی کرد

کوالکام از تراشه اسنپدراگون ۷ نسل ۳ رونمایی کرد

پس از معرفی اسنپدراگون 8 نسل 3، اکنون نوبت به تراشه های رده پایین و میان رده کوالکام رسیده است. در همین راستا کوالکام چیپست نسل سوم اسنپدراگون 7 را معرفی کرد که باید در گوشی های میان رده کار کند.

با وجود اینکه این تراشه قرار است به‌عنوان جانشین اسنپدراگون ۷ پلاس نسل ۲ و ۷s نسل ۲ انجام وظیفه کند، اما در حقیقت بین این دو تراشه قرار می‌گیرد. برای ساخت این چیپست از فناوری ۴ نانومتری TSMC استفاده شده و پردازنده‌ی آن دارای ترکیب ۱+۳+۴ برای هسته‌های خود است. کوالکام اعداد مربوط به مقایسه‌ی عملکرد این تراشه نسبت به اسنپدراگون ۷ نسل ۱ را منتشر کرده که طبق اعداد منتشر شده، در زمینه پردازنده و پردازنده گرافیکی به ترتیب ۱۵ و ۵۰ عملکرد بهتری ارائه می‌کند و ۲۰ درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند.

کوالکام از تراشه اسنپدراگون ۷ نسل ۳ رونمایی کرد 2

در اسنپدراگون 7 نسل 3، ما قابلیت های هوش مصنوعی بهتری داریم که به طور خاص 60 درصد عملکرد بهتری نسبت به مدل 7 نسل 1 به شما می دهد. این چیپست می تواند از نمایشگرهای 4K با رفرش‌ریت 60 هرتز یا نمایشگرهای +FHD با رفرش‌ریت 168 هرتز پشتیبانی کند. همچنین چیپ پردازش تصویر موجود در آن، پشتیبانی از دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی و فیلمبرداری ۴K HDR را امکان‌پذیر می‌کند.

طبق شایعات، اولین گوشی‌های مبتنی بر این تراشه در هفته‌های آینده از  آنر و ویوو وارد بازار خواهند شد.

کوالکام از تراشه اسنپدراگون ۷ نسل ۳ رونمایی کرد 3

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *