تیزرینگ
تیزرینگ
۱۰ ایده‌ی خاص و شیک برای طراحی دیوار پشت تلویزیون

۱۰ ایده‌ی خاص و شیک برای طراحی دیوار پشت تلویزیون

۱۰ ایده‌ی خاص و شیک برای طراحی دیوار پشت تلویزیون

حتما شما هم با این موضوع موافق هستید که «تلویزیون همیشه بیشترین توجه را در خانه به خود جلب می کند. آن را در هر نقطه از خانه قرار دهید اعضای خانواده بیشتر وقت خود را در همان منطقه می گذرانند. حتی وقتی مهمانان به خانه شما می آیند، باز هم سعی می کنید دور تلویزیون بنشینید. پس حالا که این وسیله می تواند تمام توجهات را به خود جلب کند بهتر است به دکوراسیون اطراف آن توجه کنید. سبک طراحی دیوار پشت تلویزیون نه تنها می تواند سلیقه شما را نشان دهد، بلکه حال و هوای شما را در هنگام تماشای فیلم نیز تغییر می دهد.

در این مطلب از تیزرینگ 10 ایده طراحی خاص، شیک و مدرن برای دیوار پشت تلویزیون را به شما ارائه می کنیم. پس اگر برایتان جالب است که چگونه دیوار پشت تلویزیون را طراحی کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

۱. استفاده از چوب

چوب یک ماده همه کاره است که می تواند هر فضایی را برای بهتر شدن بهبود بخشد. بنابراین می توانید به راحتی از آن برای دکور پشت تلویزیون استفاده کنید. می توانید با استفاده از رنگ در کنار چوب، دیواری پر از خلاقیت بسازید. البته اگر نمی خواهید هزینه زیادی بپردازید می توانید از لمینت استفاده کنید.

برای نگهداری دستگاه ضبط، کتاب یا تزیینات هنری خود، می توانید قفسه های چوبی برای نگهداری وسایل خانه بسازید. همچنین می توانید از یک روکش چوب جایگزین یا طرح های مختلف روی چوب برای ایجاد جلوه ای جدید استفاده کنید. اگر از طرفداران دکوراسیون های ساده و مینیمال هستید، یک تخته چوبی ساده می تواند کار خوبی را انجام دهد.

۲. اجرای دیوار آجری

اگر در خانه خود دیوار آجری دارید، استفاده نکردن از آن اشتباه است، زیرا پشت تلویزیون بهترین دکوراسیون را دارید. یک دیوار آجری به فضای شما ظاهری روستایی و در عین حال جوان می دهد. این دیوار برای تمام سنین و سلیقه ها مناسب است. پیشنهاد می کنیم دیوار آجری را با رنگ خاکستری یا سفید رنگ کنید تا ظاهری عالی و به روز به آن ببخشید.

۳. استفاده از نورهای میله‌ای

یک راه جالب دیگر برای ایجاد طرح پشت تلویزیون، استفاده‌ی هوشمندانه از نورها است. شما می‌توانید یک دیوار کاذب بسازید و نورهای میله‌ای را روی آن، درست در بخشی که می‌خواهید تلویزیون قرار بگیرد، نصب کنید. این کار به فضای شما ظاهری مدرن و شیک خواهد داد. اما رنگ را با دقت انتخاب کنید. باید با دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما هماهنگ باشد. همچنین می‌توانید برای پر کردن مابقی فضای دیوار چند از تابلوی هنری انتزاعی استفاده کنید.

 
۳. استفاده از نورهای میله‌ای

۴. ساده با کنتراست

روشی وجود دارد که اجرای آن نیاز به تلاش زیادی ندارد، اما فضا را فوق العاده جذاب می کند. ترفند ساده این است که برای طراحی دیوار پشت تلویزیون  از کنتراست پالت رنگی دکوراسیون منزل خود پیروی کنید. به عنوان مثال، اگر رنگ اصلی خانه شما بژ یا شیری است، می توانید از رنگ متضاد مانند سیاه یا خاکستری برای قاب دیوار پشت تلویزیون خود استفاده کنید. همچنین می توانید میز تلویزیون یا قفسه ای که در این قسمت قرار گرفته است را در یک پالت رنگی بسازید تا تمرکز بیشتری در این قسمت از اتاق نشیمن ایجاد شود.

۵. هماهنگ با مبلمان

اگر عاشق تقارن هستید و همچنان می خواهید خلاق باشید، تطبیق طرح دیوار تلویزیون با رنگ مبلمان بسیار مناسب و هوشمندانه خواهد بود. اگر همچنان می خواهید خلاق تر باشید، می توانید از نقاشی های بافت دار یا لمینت برای ایجاد جلوه درخشان بر روی دیوار استفاده کنید.

همچنین می توانید یک میز تلویزیون یا کنسول مناسب برای قرار دادن شیشه های هنری، تصاویر، قاب یا وسایل تزیینی زیر محل نصب تلویزیون قرار دهید و یا قفسه های مناسبی را به دیوار بچسبانید و وسایل را روی آنها قرار دهید.

۶. استفاده از گیاهان

وجود فضای سبز در دکوراسیون خوب و بسیار مهم است! پس چرا از آن در طراحی دیوار پشت تلویزیون استفاده نکنید؟ می توانید گیاهان سبز رنگ داخل خانه را پشت و اطراف تلویزیون قرار دهید تا ظاهری طبیعی و شاد به آن ببخشید. همچنین می توانید یک باغچه عمودی روی دیواری که تلویزیون شما نصب شده است ایجاد کنید.

اما سعی کنید بین نوع مبلمانی که در اتاق دارید و گیاهانی که استفاده می کنید تعادل ایجاد کنید. برای مثال مبلمان چوبی و مدرن بهترین انتخاب برای همراهی با گلدان های زیاد در آپارتمان است. این کار با امکان استفاده از اکسیژن تازه ظاهر جدیدی به فضای داخلی شما می بخشد.

۷. استفاده از کتاب‌ها

این مدل طراحی دیوار پشت تلویزیون برای دوستداران کتاب می باشد. . همچنین برای کسی که می‌خواهد به یاد داشته باشد که بسیاری از کتاب‌ها را بخوانند و وقت خود را فقط صرف تلویزیون نکنند هم بسیار مناسب است.  می توانید دیوار را با قفسه های کتاب تقسیم کنید و جایی برای تلویزیون و وسایل مربوطه در نظر بگیرید.

سعی کنید قفسه ها را به رنگ خنثی انتخاب کنید تا کتاب ها نقطه کانونی روشن فضا باشند. با استفاده از این ایده، هر کسی می تواند در یک نگاه متوجه علاقه شما به مطالعه شود.

۷. استفاده از کتاب‌ها

۸. فضاسازی هنری

اگر می خواهید در یک فضای محدود چیزی خلاقانه خلق کنید، این تصمیم شماست که این ایده را محقق کنید. تلویزیون را روی یک میز جذاب در گوشه اتاق قرار دهید تا تماشای تلویزیون از روی مبل ها سخت نباشد. برای تکمیل دکور می توانید از نورپردازی به سبک بوهمین، شال مبل دست‌بافت، گیتار، یکی دو مجسمه و اثر هنری دیگر برای تکمیل دکوراسیون استفاده کنید.

همچنین طراحی دیوار پشت تلویزیون با کاغذ دیواری در کنار استفاده از ابزار هنری می تواند فضا را بسیار غنی جلوه دهد. برای هماهنگی طراحی دیوار پشت تلویزیون با دکوراسیون کلی اتاق نشیمن، بهتر است از همین سبک هنری در بقیه قسمت های اتاق استفاده کنید.

۹. ترکیب مواد و بافت‌ها

چرا باید به یک ماده محدود بمانید وقتی می‌توانید از بسیاری از گزینه‌های مختلف استفاده کنید؟ شما می‌توانید طراحی هندسی یا انتزاعی مطابق با سلیقه و نیازهای ذخیره‌سازی خود، همراه با یک کاغذ دیواری یا ماده کنتراست استفاده کنید. مثلا یک واحد قفسه‌ی چوبی را روی یک دیوار سنگی یا آجری نصب کنید. همچنین می‌توانید از نورپردازی تک نقطه‌ای استفاده کنید که تمرکز آن روی تابلوهای نصب شده روی دیوار باشد. اما طبق معمول مهم‌ترین نکته این است که با اتاق نشیمن شما هماهنگ باشد.

۱۰. ساده و بدون هیچ عنصر دکوراتیو

این بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال ظاهری ساده و در عین حال مدرن هستند. ظاهر ساده همیشه برای افرادی که به دنبال یک سبک مینیمال هستند جذاب است. می توانید دیوار را به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کنید و از یک میز تلویزیون مینیمال و ساده استفاده کنید.

مرور کلی

انتخاب سبک طراحی برای دیوار پشت تلویزیون گاهی اوقات کار دشواری است. بنابراین، به جای توجه به روند روز، بهتر است به دنبال گزینه هایی باشید که رضایت روحی را برای شما به ارمغان می آورند. در این مقاله 10 ایده طراحی ساده، شیک و آسان برای دیوار پشت تلویزیون ارائه شده است. اگر ایده خاصی برای اجرا دارید فراموش نکنید که در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *