تیزرینگ
تیزرینگ
۵ اشتباه رایج در طراحی حمام

۵ اشتباه رایج در طراحی حمام

۵ اشتباه رایج در طراحی حمام

حمام یکی از شلوغ ترین فضا های خانه است. با این حال، شما می توانید آن را دنج طراحی کنید. اشتباهات رایجی در طراحی حمام مدرن وجود دارد که باید آن را رعایت کنید. اکثر مردم فقط به زیبایی اهمیت می دهند و مواردی مانند قابلیت استفاده و کیفیت ساخت را در نظر نمی گیرند. به گفته طراحان، این اشتباهات در طراحی سرویس بهداشتی می تواند در دراز مدت هزینه بر باشد و فضا و زیبایی را تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه به 5 اشتباه رایج در طراحی حمام می پردازیم.

۱. انتخاب مواد بی‌کیفیت یا ارزان

البته همه می خواهند در هزینه خود صرفه جویی کنند، اما اشتباه بزرگی که صاحبان می توانند مرتکب شوند انتخاب مواد ارزان قیمت است. این مواد ارزان قیمت اگرچه قیمت کمی دارند اما دوام و استحکام خوبی ندارند و بعداً متحمل هزینه های زیادی خواهید شد. زیرا مواد بی کیفیت نیاز به تعمیر یا تعویض مکرر دارند. بهتر است در طراحی حمام روی وسایل، شیرآلات و مصالح باکیفیت سرمایه گذاری کنید که دارای استحکام بالایی بوده و هزینه های نگهداری بالایی ندارند. توصیه می شود  از کفپوش‌های لمینت، پلاستیکی و به طور کلی مواد بی کیفیت خودداری کنید. در عوض، از سرامیک، چینی و سایر مواد بادوام در طراحی حمام خود استفاده کنید که نیاز به نگهداری زیادی ندارند.

۱. انتخاب مواد بی‌کیفیت یا ارزان

۲. استفاده از نوع رنگ اشتباه

فقط به این دلیل که پرفروش ترین رنگ است به این معنی نیست که برای طراحی حمام مناسب است. استفاده از رنگ نامناسب یکی دیگر از اشتباهات رایج طراحی حمام است. استفاده از رنگ های مخصوص محیط بسیار مهم است. رنگ های حمام در برابر رطوبت و کپک زدن بالا مقاوم هستند و از کپک زدن جلوگیری می کنند. حمام ها مستعد رطوبت زیاد هستند که می تواند باعث کنده شدن رنگ معمولی و تشکیل کپک شود. بنابراین باید از رنگ های مخصوص سرویس بهداشتی که در برابر رطوبت مقاوم هستند استفاده کنید. این رنگ ها یک سد محافظ در برابر رطوبت ایجاد می کنند و از کپک محافظت می کنند.

۳. استفاده از دکور‌های فانتزی و وسایل بزرگ

همه ما دوست داریم حمامی مجلل داشته باشیم، اما طراحی فانتزی و لوازم جانبی زیاد می تواند فضا را بیش از حد شلوغ کند. به خصوص اگر حمام کوچکی دارید، استفاده از تزیینات فانتزی زیاد فضا را بسیار کوچکتر نشان می دهد. هنگام بازسازی و طراحی حمام، اندازه و چیدمان حمام خود را در نظر بگیرید. قرار دادن بسیاری از وسایل در یک فضای محدود اتاق را تنگ می کند و برای دوش گرفتن دچار مشکل می شوید. وسایل ضروری را در اولویت قرار دهید و وسایلی مانند توالت دیواری یا روشویی را در سایز کوچک انتخاب کنید تا فضایی باز و راحت ایجاد کنید. با انتخاب های هوشمندانه و حداقلی می توانید یک حمام رویایی بسازید.

۴. در نظر نگرفتن فضایی برای نگهداری وسایل

یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی حمام عدم توجه به فضایی برای نگهداری وسایل است. امروزه روش های جدیدی برای نگهداری اشیا مانند کابینت های ساده و قفسه های دیواری مختلف وجود دارد که با نظم دادن به آنها از فضا به خوبی استفاده می کنند. یکی از بزرگترین اشتباهات در طراحی خانه این است که فضایی برای نگهداری اشیا فراهم نمی شود و این امر منجر بهم ریختگی خانه می‌شود.

۴. در نظر نگرفتن فضایی برای نگهداری وسایل

۵. عدم نصب تهویه‌ی مناسب

اغلب اوقات ما آنقدر نگران طراحی کلی و پایان هستیم که تهویه مناسب حمام را فراموش می کنیم. در واقع تهویه مناسب یکی از مواردی است که باید در نظر بگیرید زیرا نقش مهمی در نگهداری حمام دارد. تهویه مناسب می تواند هوا را به طور موثرتری به گردش درآورد و سطوح رطوبت را که اغلب منجر به رشد کپک می شود، کاهش دهد. علاوه بر این، اگر کپک درمان نشود، هاگ های موجود در هوا می توانند باعث مشکلات سلامتی جدی مانند آلرژی، آسم و سایر بیماری های تنفسی شوند. تهویه مناسب اغلب در طراحی حمام نادیده گرفته می شود، حتی اگر نقش مهمی در هوای سالم حمام ایفا کند. تهویه نامناسب می تواند منجر به تجمع بیش از حد رطوبت و رشد کپک شود و حتی بر کیفیت کلی هوای خانه شما تأثیر بگذارد. نصب پنکه در حمام یا ساخت پنجره برای گردش هوا و کاهش سطح رطوبت توصیه می شود.

کلام آخر

علاوه بر آشپزخانه، حمام نیز بخش مهمی از خانه است. با طراحی یک حمام جذاب می توانید مکانی برای آرامش و ریلکس ایجاد کنید. اشتباهاتی در طراحی حمام وجود دارد که از فضا نهایت استفاده را نمی کند. به عنوان مثال استفاده از  کف پوش‌های بی کیفیت علاوه بر ظاهر نامناسب، به سرعت خراب شده و هزینه های زیادی را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این، عدم تهویه مناسب در سرویس بهداشتی باعث ایجاد رطوبت و کپک زیاد و در نهایت منجر به مشکلات تنفسی می شود.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *