تیزرینگ
تیزرینگ
۷ گیاهی که می‌توانند بدون نور خورشید زنده بمانند

۷ گیاهی که می‌توانند بدون نور خورشید زنده بمانند

۷ گیاهی که می‌توانند بدون نور خورشید زنده بمانند

گیاهان می توانند خانه شما را جذاب کنند و فضا را زنده کنند. گیاهان به طور طبیعی هوا را از طریق فتوسنتز تصفیه می کنند، اما گیاهان بهترین تصفیه کننده هوا نیستند. اما مطالعات نشان می دهد که گیاهان می توانند خلق و خوی ما را بهبود بخشند و اضطراب را کاهش دهند. در شرایط کم نور، بقای گیاه می تواند دشوار باشد. به همین دلیل، نگهداری گیاهان در اتاق های بدون پنجره مانند حمام و دفاتر اغلب دشوار است. با ما همراه باشید تا با ۷ گیاه مقاومی که بدون نور خورشید زنده می مانند آشنا شوید.

۱. برگ عبایی

اولین گیاهی که نیاز به نور زیاد ندارد برگ عبایی است. این گیاه برای زنده ماندن به نور کم نیاز دارد. در واقع این گیاهان در اکثر شرایط رشد می کنند و اغلب در اثر مراقبت و نگهداری بیش از حد آسیب می بینند. مثلاً این گیاه در اثر آبیاری زیاد آسیب می بیند. یکی از شرایط پرورش این گیاه مقاوم دوری از تابش مستقیم آفتاب است در غیر این صورت برگ های آن می سوزند. برگ های عبایی به کندی رشد می کنند، بنابراین اگر در طول زمان رشد ضعیفی داشتند نگران نباشید. این گیاه را به طور منظم آبیاری کنید، خاک را مرطوب نگه دارید، اما خیس نباشد. برگ عبایی با برگ های ضخیم خود جان تازه ای به خانه شما می بخشد. همچنین یک گیاه بی خطر برای گربه ها و سگ ها است زیرا غیر سمی است.

۲. گندمی

۲. گندمی

گیاه گندم یکی دیگر از گیاهان مقاوم به فضای تاریک و کم نور است. این گیاه نیازی به نور ندارد و هم در نور غیر مستقیم و هم در گوشه تاریک می تواند رشد کند. برای نگهداری از این گیاه باید مرتباً آن را کوتاه کنید و هفته ای یک بار آبیاری کنید. می توانید یک بوته گندم را در یک سبد قرار دهید تا آویزان شود و ظاهری جذاب به خانه شما بدهد. همچنین این گیاه برای گربه و سگ غیر سمی است.

۳. زاموفیلیا

گیاه مقاوم زاموفیلیا برای زنده ماندن به نور کمی نیاز دارد. در واقع می تواند در شرایط کم نوری یا نور مصنوعی رشد کند. بنابراین برای فضاهای تاریک خانه ایده آل است. نور مستقیم و روشن خورشید می تواند به برگ های زاموفیلیا آسیب برساند. اگر آبیاری گیاهان خود را فراموش کردید، نگران نباشید. زاموفیلیا همچنین می تواند در شرایط کم آبی برای مدت طولانی زنده بماند. توجه داشته باشید که این گیاه برای حیوانات خانگی و انسان سمی شناخته شده است. در واقع اگر بلعیده شود سمی است.

۴. بامبو لاکی

بامبو یک گیاه شیک برای طراحی خانه است. این گیاه بسیار مقاوم است و در شرایط نور کم به رشد خود ادامه می دهد و می توان آن را در خاک یا مستقیم در آب کاشت. این گیاه به سرعت رشد می کند، بنابراین ممکن است نیاز به هرس داشته باشد. این گیاه همچنین هوای گرم را ترجیح می دهد. اگر این گیاه را مستقیماً در آب قرار دهید، باید هر دو هفته یکبار آب آن را تعویض کنید. این گیاه برای حیوانات نیز سمی است.

۵. اسپاتی فیلوم

۵. اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم یا زنبق صلح از گیاهان آپارتمانی محبوب هستند. این گیاهان نیاز به نگهداری بسیار کمی دارند و در عین حال ظاهری ظریف دارند که واقعاً می‌تواند به خانه شما جذابیت ببخشند. این گیاه مقاوم در شرایط نوری کم می‌تواند به رشد خود ادامه دهد حتی می‌تواند در نور فلورسنت زنده بماند، اگرچه احتمال گل دادن این گیاه کم می‌شود. اگر می‌خواهید اسپاتی فیلوم گل بدهد باید آن را در جایی با نور روشن و غیر مستقیم قرار دهید. برای مراقبت از این گیاه باید خاک را مرطوب نگه می‌دارد، اما خیس نباشد. خاک باید بتواند آب اضافی را نیز تخلیه کند تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری شود، بنابراین مطمئن شوید که گلدان دارای سوراخ است. هر چند وقت یکبار برگ‌ها را پاک کنید. این کار به جذب نور نیز کمک می‌کند. زنبق صلح برای حیوانات خانگی سمی است.

۶. دراسنا

این گیاه برای دکوراسیون منزل بسیار زیبا است. مراقبت از این گیاه آسان است و فقط برای رشد به نور کم تا متوسط ​​نیاز دارد. اگرچه نور روشن و غیر مستقیم برای رشد این گیاه بهتر است. دراسنا محیط مرطوب را دوست دارد، بنابراین در حمام یا آشپزخانه بهترین عملکرد را دارد، اما نسبت به سایر گیاهان به آب کمتری نیاز دارد. پاشیدن آب روی برگ های این گیاه نیز می تواند به رشد بهتر این گیاه کمک کند.

۷. پاپیتال

اگر گیاهی مقاوم و زینتی می خواهید به سراغ پاپیتال یا عشقه بروید. این گیاه به سرعت رشد می کند و با یک قلمه کوچک به راحتی تکثیر می شود. پس بهتر است آن را در گلدانی نگهداری کنید که بتوانید مرتباً آن را هرس کنید. این گیاه نور روشن و غیرمستقیم خورشید را دوست دارد، اما در شرایط کم نور نیز زنده می ماند و به رشد خود ادامه می دهد. این گیاه باید زمانی آبیاری شود که خاک آن خشک است و معمولاً هفته ای یک بار به آب نیاز دارد. همچنین برای حیوانات خانگی سمی است.

کلام آخر

گیاهان برای دکوراسیون منزل ضروری هستند و محیط خانه را زنده و شاداب نگه می دارند. همه گیاهان به نور نیاز ندارند. به عنوان مثال، زنبق صلح، بامبو و گندمی می توانند در شرایط کم نور رشد کنند. به همین دلیل می توانید از این گیاهان برای قسمت های تاریک خانه استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که بیشتر این گیاهان برای حیوانات خانگی سمی هستند.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *