تیزرینگ
تیزرینگ
با هوش مصنوعی درآمد دلاری کسب کنید!

با هوش مصنوعی درآمد دلاری کسب کنید!

با هوش مصنوعی درآمد دلاری کسب کنید!

OpenAI می گوید که اکنون همه کاربران می توانند نسخه های سفارشی ChatGPT را ایجاد کنند و از آنها درآمد کسب کنند.

OpenAI حدود یک سال پیش با انتشار عمومی ChatGPT ایده جدیدی را به اینترنت معرفی کرد: یک سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی که تقریباً هر کاری را می تواند انجام دهد. اکنون این شرکت پلتفرم جدیدی را معرفی کرده است که اجازه می دهد نسخه های سفارشی ChatGPT برای اهداف مختلف ساخته شود. نکته هیجان انگیز داستان کجاست؟ برای ساخت این نسخه‌ها به دانش کدنویسی نیاز ندارید.

طبق آنچه در اولین کنفرانس توسعه دهندگان OpenAI اعلام شد، در هفته های آینده نسخه های سفارشی شده چت GPT از طریق فروشگاه آنلاین GPT Store در دسترس خواهد بود (جزئیات در مورد رابط کاربری و نحوه عملکرد فروشگاه GPT هنوز اعلام نشده است).

شرکت تحت مدیریت سم آلتمن، نسخه‌های سفارشی را GPT نام‌گذاری کرده است و می‌گوید که بر اساس میزبان محبوبیت هر GPT، به توسعه‌دهنده‌ی آن پول پرداخت می‌کند. فعلا جزئیاتی درباره‌ی سازوکار محاسبه‌ی دستمزد اعلام نشده است.

با هوش مصنوعی درآمد دلاری کسب کنید! 2

GPTهای OpenAI سفارشی فقط برای کاربران خدمات اشتراک ChatGPT Plus و کاربران سازمانی در دسترس هستند. از این پس، کسب‌وکارها می‌توانند GPT خود را ایجاد کنند و آن را فقط برای کارمندان شرکت در دسترس قرار دهند.

OpenAI می گوید که پس از انتشار عمومی ChatGPT، مردم پلتفرمی را می خواستند تا ربات چت را سفارشی کنند تا آن را برای اهداف خاص آموزش دهند. در همین راستا OpenAI پلتفرمی به نام Custom Instructions معرفی کرد تا یک سری تغییرات را در ChatGPT فعال کند، اما این پلتفرم دست کاربران را چندان باز نگذاشت.

جدیدترین پلتفرم OpenAI شما را قادر می‌سازد که تعیین کنید که هر GPT چگونه با کاربران تعامل برقرار کند. می‌توان به GPT امکان داد که به جست‌وجو در وب، سرویس DALL-E و ابزار Code Interpreter شرکت OpenAI دسترسی پیدا کند.

با هوش مصنوعی درآمد دلاری کسب کنید! 3

بخش دیگری به نام Knowledge وجود دارد که می‌توان ازطریق آن، داده‌های اختصاصی را وارد دیتاست چت‌بات کرد. GPT-ها می‌توانند ازطریق قابلیتی به نام Actions به سرویس‌های خارجی متصل شوند تا به داده‌های اضافه‌ای مثل ایمیل دسترسی پیدا کنند.

رونمایی GPT سفارشی بدین معنی است که OpenAI حالا می‌خواهد به رقیب مستقیم سرویس‌های دیگری مثل Character.AI و البته شرکت متا تبدیل شود (متا اخیرا هوش مصنوعی را به واتساپ، اینستاگرام و مسنجر اضافه کرده است). OpenAI می‌گوید پلتفرم جدیدش ابزارهای متنوع‌تری نسبت‌به رقبا دارد.

سازندگان GPT مجاز به دیدن چت بین کاربر و هوش مصنوعی نیستند و در حال حاضر مشخص نیست که آنها به چه داده هایی در مورد میزان استفاده از GPT دسترسی خواهند داشت. OpenAI می گوید فعالیت GPT را برای جلوگیری از کلاهبرداری، نفرت‌پراکنی و محتوای بزرگسالان نظارت می‌کند.

OpenAI می گوید که فقط کسانی که هویت خود را تأیید کرده اند مجاز به انتشار GPT در فروشگاه آنلاین هستند. در ابتدا، GPT ها فقط از طریق پیوندهای وب قابل دسترسی خواهند بود.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *