تیزرینگ
تیزرینگ
چه گل‌هایی در فصل پاییز بکاریم؟

چه گل‌هایی در فصل پاییز بکاریم؟

چه گل‌هایی در فصل پاییز بکاریم؟

حالا که موج گرمای تابستان به پایان رسیده است، وقت آن است که حیاط خود را برای کاشت گل آماده کنید. به گفته کشاورزان هوای خنک در پاییز برای رشد گیاهان و درختان بهتر است. علاوه بر این، خاک هنوز به اندازه‌ای گرم است که به ریشه‌ها اجازه می‌دهد قبل از یخ زدن زمین رشد کنند و آبیاری زیاد گیاهان در پاییز آسان‌تر است. اما در این فصل چه گلهایی بکاریم؟

۱. سرخارگل

سرخارگل بهتر است در اواخر زمستان از اواسط دی تا مهر کاشته شود. هنگام کاشت گل همیشه بهار آن را در عمق 3 سانتی متری بکارید و فاصله هر گل 45 تا 70 سانتی متر باشد تا فضا شلوغ نشود. سرخارگل معمولاً پس از 11 تا 15 هفته گل می دهد، دوره گلدهی طولانی دارد و ارتفاع آن تا 122 سانتی متر می رسد. این گیاه در هر نوع خاکی (حتی خاک رس) می تواند زنده بماند، اما بهتر است از خاکی استفاده شود که آب به راحتی در آن جریان داشته باشد. سرخارگل‌ها به خاطر گلبرگ های باریک و صورتی کم رنگش به شکل توپ بدمینتون معروف است. این گل های رنگارنگ در فصل بهار به باغ شما طراوت می بخشد.

۱. سرخارگل

۲. گل لاله

این گل های محبوب بهاری رنگ زیادی به حیاط شما می دهند و از آنجایی که لاله ها برای رشد به یک دوره هوای خنک نیاز دارند، پاییز بهترین زمان برای کاشت لاله است. بهترین زمان برای کاشت گل لاله اواسط پاییز است. هنگام کاشت لاله ها، آنها را با فاصله 15 سانتی متری از هم فاصله دهید، روی آن ها را با خاک سستی بپوشانید و خوب آب دهید. به طور کلی لاله ها در خاک هایی که در تابستان خشک و در زمستان به خوبی آبیار می‌شود به خوبی رشد می کنند. در صورت عدم بارندگی در پاییز، باید گل های در حال رشد را آبیاری کنید.

۳. نرگس

یکی دیگر از گل های بهاری گل نرگس زیبا است. بسته به موقعیت مکانی که دارید، بهتر است گل نرگس را در شهریور تا اواخر آبان بکارید. می توانید گل ها را جداگانه بکارید. باغبانان سه تا هشت گل (در هر ردیف) به فاصله 7 تا 15 سانتی متر از هم می کارند. بلافاصله پس از کاشت، گل ها را با خاک و آب بپوشانید. همیشه خاک را در مراحل اولیه تا حدود سه هفته پس از گلدهی مرطوب نگه دارید. بعد از اینکه گل ها به مدت سه هفته شکوفا شدند، می توانید آبیاری را متوقف کنید. این گل های نرگس در بهار شکوفا می شوند و تکثیر می شوند.

۳. نرگس

۴. سنبل

این گل های رنگارنگ بهتر است از شهریور تا آبان و پس از سرد شدن خاک کاشته شوند. برای کاشت این گل باید گل های بزرگ را در عمق 10 تا 15 سانتی متری و در فاصله 15 سانتی متری از یکدیگر کاشت. همچنین سنبل گل را طوری قرار دهید که قسمت نوک تیز آن به سطح خاک نزدیک باشد. پس از کاشت، گل ها را آبیاری کنید، با خاک و آب بپوشانید. سنبل را می توان در گلدان، در زمین و یا حتی در داخل خانه پرورش داد. هنگام کاشت سنبل از دستکش باغبانی استفاده کنید، زیرا سنبل باعث تحریک پوست می شود.

۵. بنفشه

بنفشه‌ها رنگ و شادابی زیادی به حیاط شما می‌بخشند و بهتر است در شهریور یا مهر کاشته شوند. این گل‌های جذاب به خاطر گلبرگ‌های قلبی شکل و روی هم افتاده و طیف رنگی وسیع بسیار محبوب هستند. برای کاشت گل بنفشه آن را در خاک مرطوب و غنی از هوموس بکارید. زمانی که دمای خاک بین ۷ درجه سانتی گراد تا ۱۸ درجه سانتی گراد باشد این گل بهترین رشد را دارد. گل‌های بنفشه را در فاصله‌ی ۱۷ تا ۳۰ سانتی متر از هم بکارید، زیرا به سرعت تکثیر می‌شود. بنفشه‌ها برای رشد خوب نیاز به آبیاری منظم و تغذیه نیاز دارد.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *