تیزرینگ
تیزرینگ
۱۰ نکته برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق خواب شما

۱۰ نکته برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق خواب شما

۱۰ نکته برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق خواب شما

در این مقاله به نکات زیبایی برای دکوراسیون اتاق خواب می پردازیم. برخلاف نامش، اتاق خواب به هیچ وجه مکانی انحصاری برای استراحت نیست. اتاق خواب شخصی ترین فضا برای انجام کارهایی است که مستقیماً با اهداف و دیدگاه ما سر و کار دارند. اگرچه بسیاری از مردم زمان و هزینه زیادی را صرف دکوراسیون اتاق نشیمن و آشپزخانه می کنند، اما فراموششان می‌شود که در حقیقت، این اتاق خواب است که بیشترین تاثیر را روی خودشان دارد.

رنگ‌های لطیف دکوراسیون اتاق خواب شما

بهتر است برای دکوراسیون اتاق خواب خود به فکر رنگ های ملایم باشید. رنگ‌های اصلی احساس راحتی و آرامش را از دکوراسیون اتاق خواب شما به ارمغان می‌آورند. دکوراسیون اتاق خواب تک رنگ بهتر از رنگارنگ است. مگر اینکه از پالت رنگی و سایه های رنگی مرتبط استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر رنگ رو تختی شما به صورتی می‌زند، یک طیف ملایم از سفید تا صورتی روشن را در نظر بگیرید و دکوراسیون اتاق را کامل کنید. حتما از روانشناسی رنگ‌ها برای انتخاب رنگ‌های مورد نظرتان استفاده کنید.

سقف اتاق خواب شما،قلب دکوراسیون آن است

آیا هر کاری برای دکوراسیون اتاق خواب خود انجام داده اید اما هنوز چیزی کم است؟ دلیلش خالی بودن سقف اتاق خواب است. اگر می توانید از رنگ ملایمی برای سقف اتاق خود استفاده کنید. برای پوشش سقف اتاق خواب خود می توانید از کاغذ دیواری های جذاب و ظریف استفاده کنید. اگر دوست ندارید تمام سقف با رنگ یا کاغذ دیواری پوشانده شود، می توانید برای سقف اتاق خوابتان از لوستر یا تزئینات زیبای متناسب با سلیقه خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که سقف را شلوغ نکنید، اما آن را نیز خالی نگذارید.

همه چیز در سادگی دکوراسیون اتاق خواب شما خلاصه می‌شود

همه چیز در سادگی دکوراسیون اتاق خواب شما خلاصه می‌شود

برای داشتن اتاق خوابی با دکوراسیونی دلپذیر و زیبا بهترین کار این است که فضا را خلوت و ساده نگه دارید. پرکردن دکوراسیون اتاق خواب با عناصری که مرتبط با این فضا نیستند به هیچ وجه قابل تحسین نیست. مثلاً داشتن کتابخانه و میز تحریر در اتاق خواب ضروری نیست. دکوراسیون اتاق خواب شما فقط به تخت و آینه نیاز دارد. اگر فضای شما به موارد بیشتری پاسخگو است، به دنبال میز آرایش، پاتختی، عسلی، گل و گیاه باشید و نه بیشتر.

در اتاق خواب، سایز مهم است

برای پر کردن اتاق خواب و فضای دکوراسیون آن عجله نکنید. تزئینات را می توان در اندازه های مختلف خریداری کرد. ابتدا یک نقشه و طرح کلی از فضای اتاق خوابتان را روی کاغذ بیاورید و سپس محل هر وسیله را روی آن علامت بزنید. با این کار تقریباً متوجه خواهید شد که چقدر می توانید در خرید وسایل بزرگ برای دکوراسیون اتاق خواب خود دست و دلباز باشید.

دکوراسیون اتاق خواب شما به کمد نیاز دارد

در مورد ساده و  خلوت نگه داشتن دکوراسیون اتاق خواب صحبت کردیم. اما حتما به سرعت به خود گفته اید که با وجود انبوهی از وسایل ضروری برای اتاق خواب، امکان  خلوت بودن آن وجود ندارد. اشتباه نکنید. در مرحله اول، تا جای ممکن وسایل بی ربط به دکوراسیون را در کمد دیواری‌ها جا بدهید. اگر به اندازه کافی کمد دیواری ندارید، و یا خرده ریز زیادی دارید، می‌توانید دراور و یا کمد ست با سرویس خوابتان سفارش دهید و دکوراسیون را از وسایل بی ربط خالی کنید.

دکوراسیون اتاق خواب و فضای شخصی

ممکن است پس از خواندن عنوان این پاراگراف کمی گیج شدید. اما حتی در فضای شخصی اتاق خوابتان نیز بخشی از دکوراسیون را منحصرا به فضای آرامش اختصاص دهید. این کار بسته به اندازه و فضای اتاق خواب شما و شکل دکوراسیون شما می تواند متفاوت باشد. برای اتاق خواب های کوچکتر، این فضا می تواند یک پاتختی باشد. اگر اتاق شما پنجره دارد، می توانید از ترکیب بالش و کوسن برای خواندن زیر پنجره استفاده کنید. اگر دکوراسیون و فضای اتاق به شما اجازه می دهد، می توانید یک صندلی و یک میز کوچک را به مطالعه و چای اختصاص دهید.

روتختی‌ها، نبض دکوراسیون اتاق خواب

روتختی‌ها، نبض دکوراسیون اتاق خواب

تمام انرژی خود را صرف انتخاب روتختی مناسب برای اتاق خواب کنید. از جنس و رنگ گرفته تا طرح و پارچه، اینجا مهم است. اگر روتختی شما فقط زیبایی تزئینی دارد، اما در آن احساس راحتی نمی کنید، این حس را در تمام دکوراسیون اتاق پخش خواهید کرد.

بیش از یک انتخاب برای نور دکوراسیون اتاق خواب خود داشته باشید

در دکوراسیون، نور همه چیز است. اهمیت این موضوع در اتاق خواب بیشتر است. برای انجام کارهای مختلف در اتاق خواب به نورهای مختلفی نیاز دارید. این نور را می توانید با آباژورهای کوچک و زیبا تهیه کنید.

پنجره‌های اتاق خواب را رها نکنید

تحت تاثیر تصاویر زیبا، ممکن است بخواهید اتاق خواب خود را بدون پرده تزئین کنید. این یک اشتباه محض است. در ادامه این موضوع که بهتر است دست خودتان را درمورد انتخاب نور اناق خواب باز بگذارید، داشتن پرده ای ساده، روشن، نرم و سبک برای پنجره های اتاق خواب ضروری است. با این کار شدت نور ورودی را مدیریت کرده و دمای اتاق را نیز کنترل خواهید کرد.

دکوراسیون اتاق خواب را زندانی نکنید

فضای شخصی اتاق خوابتان را به زندان تکنولوژی تبدیل نکنید. سعی کنید این فضا و دکوراسیون آن را از هر مودم اینترنتی، تلفن همراه، اسپیکر و تلویزیون پاک کنید. به یاد داشته باشید که در این فضا ذهن شما نفس می کشد و برنامه ریزی می کند. سلامت دکوراسیون اتاق خود را در نظر بگیرید.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *