تیزرینگ

فروش خونه ارزان اهواز

وبلاگ , املاک

۴ شهریور ۱۴۰۲ 117 بازدید
تیزرینگ
فروش خونه ارزان اهواز

فروش خونه ارزان اهواز

فروش خونه ارزان اهواز

خرید یک خونه ارزان در اهواز علاوه بر بودجه کافی، نیازمند آشنایی با شاخص های مهم در تعیین قیمت خونه در این شهر است. اهواز یکی از شهرهای زیبای جنوب ایران است. اگر قصد خرید خانه یا آپارتمان در این شهر گرم ایران را دارید، با این مقاله از تیزرینگ همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

اهواز؛ شهری قدیمی با نام‌های متعدد

اگر قصد خرید خونه در اهواز را دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این شهر کسب کنید، باید بدانید که اهواز یکی از شهرهای قدیمی ایران است که سال ها پیش تاسیس شده است. برخی از مورخان تاریخ اهواز را مربوط به دوره ساسانیان و برخی دیگر تأسیس این شهر را مربوط به دوره عیلام می دانند.

در طول تاریخ شهر اهواز دارای نام‌های متعددی بوده به‌طوری‌که (اگی نیز) یونانی شده نام این شهر است  شهررام، یارام شهر، هرمزاردشیر، هوزمسیر، هرمشیر، هومشیر، هوجستان واجار، اخواز، سوق الاهواز، خزعلیه، ناصریه و… از جمله نام هایی است که به او داده شده است.

به دلیل وجود آلودگی بیش از حد در اهواز، در سال‌های اخیر خرید ملک در اهواز روند کاهشی داشته است، اما به‌هیچ‌عنوان نتوانسته است تاثیری بر روی پیشرفت فرهنگی و دانشگاهی در این شهر بگذارد و ما همواره شاهد درخشش دانشگاه‌های این شهر هستیم.

شاخص‌های مهم در تعیین قیمت خونه در اهواز

به طور کلی می توان گفت شاخص های متعددی بر قیمت خونه در همه شهرها تاثیرگذار است. اهواز نیز از این قاعده مستثنی نیست. در زیر به چند عامل مهم در تعیین قیمت خانه در این شهر می پردازیم:

هزینه تمام شده

یکی از مهم‌ترین شاخص‌های تعیین قیمت خرید خونه در اهواز هزینه تمام شده ساخت خانه است. هزینه تمام شده شامل هزینه تهیه نقشه‌ها، پروانه ساخت و هزینه ساخت می‌شود. هرقدر تورم بالا برود، هزینه تمام شده نیز بیشتر می‌شود.

 

شرایط بازار

گاهی اوقات شاخصی مانند شرایط بازار در تعیین قیمت خونه تاثیر دارد به طور مثال، وقتی تعداد زیادی خانه در شهر ساخته می‌شود و به فروش گذاشته می‌شود، قیمت خانه کاهش می‌یابد. این یک اصل است که عرضه زیاد به کاهش قیمت‌ها منجر می‌شود و کمبود عرضه به افزایش قیمت‌ها می‌انجامد.

مصالح مورد استفاده در ساخت خونه

یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت خرید خونه در اهواز مصالح به کار رفته در ساخت خونه است. هر چه مواد اولیه گران‌تر و باکیفیت‌تر در ساخت خونه استفاده شود، قیمت آن بالاتر می‌رود. استفاده از مواد اولیه ارزان و بی کیفیت قیمت خانه را تا حدودی کاهش می دهد.

موقعیت خونه

موقعیت مکانی خونه یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت خریدخونه در اهواز می باشد. شهرهای مختلف از نظر موقعیت مکانی  به بخش‌های متفاوتی مانند مناطق بالا شهر، پایین شهر و مناطق میانی تقسیم می شوند. بدیهی است که قرار گرفتن خانه در منطقه مجلل و گران قیمت شهر منجر به افزایش قیمت آن می شود. اما خانه هایی که در نقاط میانی یا پایین شهر هستند با قیمت کمتری خرید و فروش می شوند.

سن خونه

سال ساخت خانه عامل مهمی در تعیین قیمت آن است. هر چه ساختمان قدیمی تر باشد، قیمت کمتر می شود.  در برخی از خانه‌های کلنگی تنها قیمت زمین به علاوه انشعابات آب، برق، گاز و تلفن برای تعیین قیمت در نظر گرفته می‌شوند.

تعداد طبقات

اینکه خانه موردنظرتان در چند طبقه ساخته شده است نیز در تعیین قیمت آن دخیل است. به طور مثال خانه‌ای که در دو طبقه بنا شده، قطعا قیمت بالاتری نسبت به خانه‌ای دارد که یک طبقه دارد.

شاخص‌های مهم در تعیین قیمت خونه در اهواز

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *