تیزرینگ
تیزرینگ
۴ راهکار برای اینکه در مدرسه دوستان خوب پیدا کنید

۴ راهکار برای اینکه در مدرسه دوستان خوب پیدا کنید

۴ راهکار برای اینکه در مدرسه دوستان خوب پیدا کنید

رفتن به مدرسه جدید فرصت خوبی برای شروع دوباره و ملاقات با افراد جدید است. با این حال، زمانی که به تازگی به مدرسه دیگری نقل مکان کرده اید و کسی را نمی شناسید، ممکن است کمی ترسناک باشد. در این مقاله در مورد  پیدا کردن دوست در مدرسه جدید صحبت می کنیم.

به سراغ آدم‌های جدید بروید

برای برخی افراد، چت کردن با کسی که هرگز ندیده‌اند به اندازه نفس کشیدن طبیعی و آسان است. اما برای دیگران، ممکن است پیچیده تر باشد. ارتباط با افراد جدید و شروع گفتگو اولین قدم برای دوست یابی است و سپس همه چیز آسان تر می شود. در اینجا چند پیشنهاد برای شکستن یخ در گفتگوی اول وجود دارد:

  1. خود را “با لبخند!” کسی را که در کلاس کنارش می نشینید معرفی کنید.
  2. بپرسید که آیا می‌توانید زنگ تفریح‌های خود را با او یا گروه دوستانش بگذرانید یا خیر.
  3. وقتی برای اولین بار با کسی صحبت می کنید، از او تعریف کنید: “همه دوست دارند از آنها تعریف و تمجید کنند.” این تعریف می تواند از ظاهر آنها باشد یا نظری که در یکی از کلاس ها داده اند.
  4. از همکلاسی های خود در مورد معلم و شیوه تدریس او بپرسید.
  5. با آنها در مورد کارهایی که انجام می دهند صحبت کنید، مانند کتابی که می خوانند یا موسیقی که به آن گوش می دهند.

برقراری ارتباط با دیگران می‌تواند به زمان و تمرین نیاز داشته باشد. البته همه با روی خوش از شما استقبال نمی کنند و پذیرای دوستی نیستند. مهم این است که این موضوع را شخصی نگیرید. همه کسانی که با آنها ارتباط برقرار می کنید دوست شما نمی شوند. آنها ممکن است خجالتی باشند، تمایلی به پیدا کردن دوستان جدید نداشته باشند یا به سادگی قادر به برقراری ارتباط نباشند.

اما هرچه بیشتر از لاک خود بیرون بیایید و با افراد جدید ملاقات کنید، برای شما آسان تر خواهد بود و شانس بیشتری برای ملاقات با کسانی خواهید داشت که در آینده بهترین دوستان شما خواهند شد.

به سراغ آدم‌های جدید بروید

سوالات باز بپرسید و فعالانه گوش دهید

یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن دوستان جدید و شناخت افراد این است که مکالمه را به سمتی ببریم که درباره‌ی خودشان صحبت کنند. سوالات باز راه بسیار خوبی برای ترغیب افراد به صحبت هستند. این نه تنها فشار صحبت کردن با خود و پرسیدن سؤالات را کاهش می دهد، بلکه منجر به مکالمه بسیار جذاب تری نسبت به سؤالات بله و نه بسته می شود. مثلاً به جای گفتن «پس حتماً به ادبیات علاقه داری؟» بپرسید «چه شد که امسال ادبیات را انتخاب کردید؟»

به یاد داشته باشید که گوش دادن به پاسخ های آنها به اندازه پرسیدن سؤال مهم است. مردم زمانی که احساس می کنند شنیده می شوند، بیشتر از گفتگو لذت می برند. اگر واقعاً به صحبت های آنها گوش دهید، می توانید سؤالات و نظرات بیشتری بپرسید، و اینجاست که گفتگوی واقعی شروع می شود.

به تیم ورزشی یا گروه‌هایی که به آن علاقه دارید، بپیوندید

یکی از بهترین راه‌ها برای آشنا شدن با افرادی که علاقه‌های مشترکی با شما دارند، این است که مکان ملاقات با آن‌ها را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید سراغ تیم‌های ورزشی یا فرهنگی در مدرسه بروید. اگر در مدرسه‌ی قدیمی‌تان عضو گروهی بوده‌اید، پیدا کردن تیم‌های مشابه برایتان آسان‌تر است. با این حال، اگر در هیچ گروهی عضو نبوده‌اید، باید فعالانه به دنبال گروه مورد علاقه‌ی خود بگردید. اگر تیم مورد نظرتان را پیدا نکردید، سمت چیزی بروید که بیشترین شباهت را به آن دارد. همچنین می‌توانید در این باره با معلم‌ها و کادر اجرایی مدرسه نیز صحبت کنید، تا شما را راهنمایی کنند.

به تیم ورزشی یا گروه‌هایی که به آن علاقه دارید، بپیوندید

زمان بیشتری را با دوستان جدیدتان بگذرانید

تلاش برای پیدا کردن دوست جدید در همان جلسه‌ی اول به پایان نمی‌رسد. این که برای حفظ ارتباط خود با آن‌ها تلاش کنید نیز، به اندازه‌ی دوست‌یابی مهم است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که پیدا کردن دوست همیشه یک فعالیتی دشوار باقی می‌ماند؟

این ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد و به تلاش زیادی نیاز داشته باشد، به خصوص اگر در مدرسه جدیدی هستید که همه دانش آموزان از قبل یکدیگر را می شناسند. خبر خوب این است که اگر به تلاش ادامه دهید، به زودی دوستان خوبی پیدا خواهید کرد که تلاش اولیه را فراموش خواهید کرد.

وقتی با کسی ملاقات می کنید که واقعاً از گذراندن وقت با او لذت می برید، حتماً برای ادامه این دوستی قدم بردارید. به عنوان مثال، می‌توانید مسیر رفت‌وآمدتان به مدرسه را با هم هماهنگ کنید،،زنگ‌های تفریح را کنار یکدیگر بگذرانید یا به سادگی، به گفت‌وگو با افرادی که در کنار شما نشسته‌اند، ادامه دهید.

وقتی احساس می کنید که با آنها دوستی واقعی برقرار کرده اید، می توانید دوستان خود را در خارج از مدرسه نیز ملاقات کنید. برای شروع می توانید چیزهای کوچکی مانند خوردن یک میان وعده بعد از مدرسه امتحان کنید. اکنون باید ببینید که آیا از معاشرت با آنها در خارج از محیط تحصیلی لذت می برید یا خیر. اگر پاسخ شما مثبت است، می توانید کارهای بیشتری را با هم انجام دهید، مانند تماشای فیلم یا ورزش.

امیدوارم از گذراندن وقت با دوستان جدید خود لذت ببرید.

به صفحه صلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *