تیزرینگ
تیزرینگ
OpenAI از هوش مصنوعی GPT-4 Turbo رونمایی کرد

OpenAI از هوش مصنوعی GPT-4 Turbo رونمایی کرد

OpenAI از هوش مصنوعی GPT-4 Turbo رونمایی کرد

هوش مصنوعی GPT-4 Turbo نسبت به مدل‌های قبلی قدرتمندتر و همچنین برای توسعه‌دهندگان ارزان‌تر است.

شب گذشته، شرکت OpenAI آخرین مدل هوش مصنوعی خود را در اولین کنفرانس توسعه دهندگان خود ارائه کرد. این مدل هوش مصنوعی که GPT-4 Turbo نام دارد از GPT-4 و GPT-3.5 قدرتمندتر است و اطلاعات بیشتری را پشتیبانی می کند. OpenAI همچنین در این کنفرانس اعلام کرد که چت ربات محبوب ChatGPT اکنون هر هفته 100 میلیون کاربر دارد.
هوش مصنوعی GPT-4 Turbo درحال‌حاضر به‌صورت پیش‌نمایش در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دارد. این مدل با اطلاعات تا تاریخ آوریل 2023 آموزش داده شده و این درحالی است که اطلاعات مورد استفاده برای آموزش GPT-4 تا تاریخ سپتامبر 2021 به‌روز بودند. هوش مصنوعی GPT-4 توربو در هفته‌های آینده به‌طور رسمی از راه می‌رسد.
OpenAI از هوش مصنوعی GPT-4 Turbo رونمایی کرد

هوش مصنوعی GPT-4 Turbo برای توسعه‌دهندگان ارزان‌تر است

هوش مصنوعی جدید OpenAI اطلاعات بیشتری را پشتیبانی می کند و فضای محتوایی 128k دارد که معادل بیش از 300 صفحه متن در یک اعلان است. به طور کلی، فضای محتوای بیشتر به مدل‌های زبانی مانند GPT اجازه می‌دهد تا درباره سؤال بیشتر بیاموزند و پاسخ کامل‌تری ارائه دهند.

طبق گفته OpenAI، مدل GPT-4 Turbo برای توسعه دهندگان ارزان تر است. هزینه این هوش مصنوعی 0.01 دلار به ازای هر 1000 توکن ورودی است که در مقایسه با هزینه 0.03 دلاری GPT-4 کاهش قابل توجهی دارد. هزینه هر خروج برای 1000 توکن معادل 0.03 دلار است. به طور کلی، OpenAI می گوید که هزینه مدل جدید 3 برابر کمتر از مدل قبلی است.

جدیدترین نسخه GPT-4 از ورودی تصویری، درخواست‌های متن به گفتار و همچنین DALL-E 3 پشتیبانی می‌کند. به گفته OpenAI، بهبودهای GPT-4 توربو به‌معنای آن است که می‌توان در یک پرامپت وظایف پیچیده بیشتری قرار داد.

هوش مصنوعی GPT-4 Turbo برای توسعه‌دهندگان ارزان‌تر است

هر هفته 100 میلیون کاربر از ChatGPT استفاده می‌کنند

OpenAI همچنین در کنفرانس خود اعلام کرد که ChatGPT به ۱۰۰ میلیون کاربر هفتگی رسیده است. به گفته «سم آلتمن»، مدیر عامل OpenAI، بیش از دو میلیون توسعه‌دهنده در حال حاضر از این پلتفرم استفاده می‌کنند که شامل بیش از 92 درصد کمپانی‌های فهرست فورچون 500 است.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *