تیزرینگ
تیزرینگ
5 ایده برای طراحی دکوراسیون هال و پذیرایی

5 ایده برای طراحی دکوراسیون هال و پذیرایی

5 ایده برای طراحی دکوراسیون هال و پذیرایی

اگر قصد دارید چیدمان هال و فضای پذیرایی خانه خود را تغییر دهید یا می خواهید با چند تکنیک ساده فضای هال و پذیرایی خانه و آپارتمان خود را متحول کنید، این مقاله برای شماست. در این مقاله شما را با 5 ایده تزیین هال و پذیرایی که هم کاربردی و هم کم هزینه هستند آشنا می کنیم تا بتوانید دکوراسیون و چیدمان هال و پذیرایی منزل خود را به بهترین شکل ممکن بچینید.

طراحی دکوراسیون هال و پذیرایی

قبل از اینکه به فکر تغییر دکوراسیون هال و پذیرایی خود باشید، باید بدانید که فضای هال و پذیرایی بیش از هر فضا به عناصر کوچک و بزرگ بستگی دارد. بیشترین وابستگی به هال و پذیرایی منزل شما به 3 یا 4 عامل اصلی تقسیم می شود. فرش، مبلمان، رنگ دیوار و پرده چهار موردی است که باید در چیدمان خانه به آن توجه کنید.

در ابتدا قبل از معرفی نکات کلیدی دکوراسیون هال و پذیرایی باید به شما بگوییم که بسته به نوع چیدمانی که برای هال و پذیرایی منزل خود می خواهید انتخاب کنید، باید فرش مناسب هال و پذیرایی و مبلمان خود را تهیه کنید.

اگر دکوراسیون شما کلاسیک است، بهتر است فرش های کلاسیک و نئوکلاسیک را انتخاب کنید و پس از آن می توانید مبل های سلطنتی و مبل قالی را برای خرید مبل انتخاب کنید. اگر دکوراسیون شما مدرن باشد دست شما برای انتخاب فرش و مبل بازتر خواهد بود و می توانید فرش مدرن بخرید یا فرش مورد نظر خود را از بین فرش های مدرن، نئوکلاسیک، اسپرت، مینیمال و … که طرح و نقشی یکپارچه دارند انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون هال و پذیرایی

استفاده از تابلو عکس های بزرگ یا رزین

اگر هال و پذیرایی منزل شما بزرگ است می توانید از چندین تابلو عکس بزرگ با طراحی جذاب استفاده کنید و با توجه به طرح تابلو از وسایلی مانند گلدان های تزئینی استفاده کنید. همچنین می توانید یک تابلوی نقاشی زیبا که از رزین ساخته شده است بخرید و طرح و نقش زیبایی به دیوار هال و پذیرایی خود بدهید.

حتما در نظر داشته باشید با توجه به نوع طرح تابلو، رنگ بندی و ابعاد آن باید المان هایی مانند گلدان، المان های تزئینی و ساعت مناسب برای فضای هال و پذیرایی خود انتخاب کنید تا هارمونی لازم را به محیط هال و پذیرایی منزل خود بدهید.

ایجاد گالری تابلو

با ایجاد گالری تابلو عکس و استفاده از عکس های کوچک و بزرگ می توانید دکوراسیون هال و پذیرایی را به طرز چشمگیری تغییر دهید. برای ایجاد گالری تابلو می توانید یک طرف دیوار هال و پذیرایی را با قاب عکس های ساده که اندازه های کوچک و بزرگ دارند به گالری تبدیل کنید. سعی کنید عکس هایی را انتخاب کنید که حس خوبی به شما بدهد.

هنگام استفاده از گالری تابلو در هال و پذیرایی خود باید به نکات مهمی توجه کنید. اگر دکوراسیون شما کلاسیک و شلوغ است فقط از تعداد کمی تابلو عکس با زمینه رنگی نسبتا ساده استفاده کنید تا دیوار سالن و پذیرایی شما زیاد شلوغ به نظر نرسد.

اگر دکوراسیون خود را به سبک مدرن و مینیمال چیده اید، می توانید از تابلوهای عکس بیشتر در اندازه های مختلف یا حتی تابلوی عکس سرتاسری استفاده کنید و یکی از دیوارهای هال و پذیرایی خود را با یک عکس بزرگ تزئین کنید.

ایجاد کتابخانه

اگر از آن دسته افرادی هستید که به مطالعه علاقه دارید، می توانید یک کتابخانه مینیمال در هال و پذیرایی منزل خود ایجاد کنید. یا می توانید چند قفسه چوبی را به دیوار بچسبانید و کتاب ها را روی آنها قرار دهید. یکی از ارزان ترین راه ها برای چیدمان و تزیین هال و پذیرایی استفاده از کتابخانه است که به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. برای جذابیت بیشتر فضا می توانید از نور مخفی استفاده کنید تا فضای نشیمن منزلتان آرامش بخش و زیباتر شود.

استفاده از بار

قطعا یکی از جذاب ترین کارهایی که می توانید برای زیباسازی هال و پذیرایی منزل خود انجام دهید، خرید یک بار جذاب و متناسب با دکوراسیون هال و پذیرایی شماست. اگر بار های ایستاده قابل جابجایی را انتخاب می کنید، می توانید آن را در گوشه ای از پذیرایی خانه خود قرار دهید و در مواقع نیاز آن را جابجا کنید.

همچنین می توانید یک بار ثابت در گوشه هال و پذیرایی خود قرار دهید و از آن لذت ببرید. اگر هال و پذیرایی شما نسبتا بزرگ است می توانید یک بار مخفی در دیوار هاال و پذیرایی خود ایجاد کنید و دکوراسیونی بسیار شیک برای هال و پذیرایی خود ایجاد کنید.

استفاده از کنسول

کنسول یکی از عناصری است که می تواند روحیه زیادی به هال و پذیرایی شما بدهد. انتخاب میز کنسول مناسب با نوع چیدمان و دکوراسیون هال و پذیرایی شما می تواند در چیدمان کامل این فضا به شما کمک زیادی کند. سعی کنید کنسولی انتخاب کنید که ارتفاع نسبتا بالایی داشته باشد و کاملا شیشه ای باشد. این امر به شما این امکان را می دهد تا با قرار دادن عناصر مختلف در آن بیشترین هارمونی ممکن را به فضای هال و پذیرایی خود اضافه کنید.

سخن آخر

برای اینکه بتوانید دکوراسیون فضای نشیمن و پذیرایی منزل خود را چیدمان کنید نیاز نیست هزینه های زیاد بپردازید. فقط کافی است کمی خلاق باشید و از ایده های ساده استفاده کنید تا نشیمن و پذیرایی خانه خود را به بهترین نحو بچینید.قطعا از میان ایده هایی که به شما در این مطلب معرفی کردیم میتوانید به بهترین شکل ممکن چیدمان دکوراسیون منزل خود را تکمیل کنید.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *