تیزرینگ
تیزرینگ
دکوراسیون ورودی خانه با 10 ایده فوق العاده

دکوراسیون ورودی خانه با 10 ایده فوق العاده

دکوراسیون ورودی خانه با 10 ایده فوق العاده

بخش ورودی اولین تصور از خانه شما را به مهمانان می دهد. بنابراین برای استفاده از این پتانسیل در دکوراسیون منزل خود باید بسیار مراقب باشید. معمولاً دکوراسیون ورودی خانه نه تنها باید حس خوش آمد گویی گرم را القا کند، بلکه شخصیت درونی شما را نیز نشان می دهد. این کار را می توان با رنگ آمیزی محیط، تغییر کفپوش ورودی و یا استفاده از لوازم مختلف انجام داد. اگر شما هم قصد دارید دکوراسیون ورودی منزل خود را به روش های آسان و موثر تغییر دهید، این مطلب برای شما نوشته شده است. با صرف ۷ دقیقه از وقت خود برای مطالعه مقاله زیر، ایده های جدیدی برای تغییر حس‌ و‌ حال خانه خود خواهید یافت.

1. نصب یک آینه دیواری دکوراتیو؛ انتخابی خاص برای دکوراسیون ورودی خانه

طبق فنگ شویی، نصب آینه دیواری در ورودی خانه باعث ورود انرژی و انعکاس آن در فضاهای مختلف خانه می شود. اگر در ورودی خانه یک آینه دیواری بزرگ نصب کنید با انعکاس تصاویر در آینه محیط دلپذیرتری ایجاد خواهید کرد. برای این کار دیوار را به طور کامل با یک آینه تزئینی بپوشانید یا با ترکیب جدیدترین تابلو برای پذیرایی و آینه دیوار را دیزاین کنید. این نوع دیزاین به خصوص برای خانه هایی که ورودی آنها از پذیرایی مشخص است مناسب خواهد بود.

2. طراحی پنجره فریم‌دار و گلدان‌های آویز برای طراحی راهروی ورودی منزل

در طراحی جدید خانه‌ها، طراحان دکوراسیون به ایجاد فضاهای مستقل در هر بخش مانند ورودی‌ها توجه نشان می‌دهند. برای فضای ورود به منزل حتما نیاز نیست که دیزاینی مشابه با سایر بخش‌ها انتخاب کنید. یکی از طراحی‌های جذاب این است که با استفاده از تکنیک گچ‌بری در بخش ورودی یک پنجره بسازید و در لبه آن چندین گلدان آویزان قرار دهید. همچنین می‌توانید قاب پنجره را با چوب طراحی کنید و با نصب تابلوی نقاشی منظره به آن جلوه ببخشید.

اگر علاقه‌مند به طراحی یکدست فضاها هستید، در این بخش استفاده از تکنیک ایجاد سرنخ نیز توصیه می‌شود. مثلا یک تابلو با طرح منظره را در راهروی ورود قرار دهید. سپس در نقاط مختلف خانه تابلوهایی مشابه با منظره تابلو اولی را نصب کنید. به این ترتیب در بخش‌های مختلف خانه خود پیوستگی ایجاد خواهید کرد. برای خرید تابلو باید به سبک دیزاین وسایل چوبی نیز توجه داشته باشید؛ به‌طور مثال اگر خانه شما ساده و مینیمال است، خرید تابلو مدرن پیشنهاد می‌شود.

2. طراحی پنجره فریم‌دار و گلدان‌های آویز برای طراحی راهروی ورودی منزل

3. قرار دادن چمدان‌های قدیمی به‌عنوان کنسول؛ برای زیباسازی فضای ورودی

بسیاری از افراد دوست دارند یک کمد لباس یا یک صندلی در ورودی خانه خود قرار دهند. به جای استفاده از صندلی های معمولی، چمدان را به یک صندلی یا کمد تبدیل کنید. می توانید از چمدان به شکل کنسول نیز استفاده کنید. در حال حاضر استفاده از تابلو برای بالای کنسول بیشتر از آینه کاربرد دارد.

بنابراین اگر خانه شما سبکی سنتی دارد، در بالای کنسول راهروی ورودی تابلو خطاطی مدرن فضایی یک‌دست در همه بخش‌ها ایجاد کنید. اگر چمدان‌های قدیمی در خانه ندارید، با استفاده از مواد پتینه، یک چمدان پارچه‌ای یا چرمی را به چمدانی قدیمی تبدیل کنید. همچنین استفاده از کنسول‌های معمولی نیز برای بخش ورودی پیشنهاد می‌شود.

4. استفاده از پارچه دیواری؛ یک ترفند طراحی متفاوت در مسیر ورودی خانه

برای عمق بخشیدن به فضا می توانید از دیوارپوش های پارچه ای در دکوراسیون ورودی خانه استفاده کنید. پارچه های دیواری به دلیل تراکم، عیوب دیوار را به خوبی می پوشانند. دیوارپوش های طراحی شده با پارچه دارای طرح ها و بافت های متنوعی هستند. استفاده از پارچه های مخمل به ایجاد حس گرما و صمیمیت کمک می کند. بوم های دیواری برجسته نیز گزینه مناسبی برای راهروی ورودی خانه برای انتقال انرژی است. برای انتخاب مناسب انواع دیوارپوش باید به هماهنگی بافت پارچه با سایر عناصر تزئینی، وزن پارچه و ظاهر آن توجه کرد.

5. انتخاب شلف‌های دیواری؛ راهی برای زیباسازی فضای ورودی منزل

شلف‌ها یکی دیگر از وسایل کاربردی برای تزیین ورودی خانه است. شلف‌های دیواری در اندازه ها و ابعاد مختلف طراحی می شوند. با نصب چند شلف‌ در کنار هم می توانید هر گونه تزئینات چوبی و مینیمال را در آن قرار دهید. در مورد چیدمان وسایل داخل شلف‌، به ترتیب قرارگیری آن ها دقت کنید تا محیط شلوغ و نامرتب در ورودی خانه ایجاد نشود.

6. تزیین و چیدمان خاص راهرو با گلیم یا فرش‌های بومی

برای تزیین ورودی خانه می توانید از گلیم‌ها و قالی‌های بومی استفاده کنید. فرش های روستایی حس صمیمیت و گرما را ایجاد می کنند. علاوه بر این، استفاده از فرش های بومی به شکل رانر، ایده بسیار خوبی برای راهروهای ورودی باریک است. فرش های یک تکه نیز انتخابی ایده آل برای ورودی خانه هستند. از آنجایی که فرش در ورودی خانه پهن می شود، باید از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد. رنگ فرش را در نظر بگیرید. زیرا فرش های روشن به سرعت کثیف و لکه‌دار می شوند.

6. تزیین و چیدمان خاص راهرو با گلیم یا فرش‌های بومی

7. قرار دادن کتابخانه در ورودی منزل متناسب با سبک دکوراسیون

قرار دادن کتابخانه در دکوراسیون ورودی خانه نیز ایده جذابی به نظر می رسد. رنگ بندی و چیدمان کتاب ها به زیبایی محیط می افزاید. انتخاب طرح کتابخانه سلیقه ای است. اما کتابخانه با پله ها و قفسه ها گزینه مناسبی برای ورودی به نظر می رسد. اکثر خانواده ها از طراحی قدیمی و کلاسیک استقبال می کنند. اما کتابخانه‌های مینیمال نیز گزینه ایده آلی برای ورودی خانه ها هستند. می توانید علاوه بر کتاب، چند تزیینات جذاب را در کتابخانه‌های ورودی خانه قرار دهید.

8. برای دیزاین ورودی خانه از قاب‌ عکس‌های خانوادگی استفاده کنید

استفاده از عکس ورودی در ورودی، علاوه بر ایجاد فضایی خاص، به جذابیت فضای ورودی کمک می کند. در واقع مهمانان با قرار گرفتن در قسمت ورودی خانه با خاطرات اعضا آشنا می شوند و صمیمیت بیشتری احساس می کنند. نحوه نمایش عکس در ورودی به روش های مختلفی انجام می شود. برای این منظور می توانید چند قاب مختلف را با هم به ترتیب خاصی بچینید. همچنین دیوار را به قسمت های مربع تبدیل کنید و در هر قسمت یک قاب عکس قرار دهید.

9. نصب تخته‌نویس دیواری برای ثبت یادگاری مهمانان؛ راهی برای دیزاین ورودی خانه

اگر معمولا خانه پر رفت‌‌‌و‌آمدی دارید، طراحی ورودی منزل خود را به مهمانان بسپارید. برای این کار یک  تخته گچی در قسمت ورودی قرار دهید و از مهمانان بخواهید که خاطرات خانه شما را روی آن بنویسند. همچنین می توانید تخته را روی میز بگذارید و هر روز یادداشت های انگیزشی روی آن بنویسید. استفاده از تابلو و نوشتن مطالب مثبت روی آن برای افزایش انرژی مثبت انجام می شود. همچنین ترکیب تخته سیاه و گچ حس نوستالژیک ایجاد می کند.

10. طراحی پانل‌های چندبعدی؛ ایده اجرای دکوراسیون متفاوت در راهرو ورود به خانه

در چند سال اخیر استفاده از پانل‌ها برای فضاسازی خانه بسیار مرسوم شده است. پانل‌ها با طراحی آجر یا دیوارکوب‌های چرمی گزینه مناسبی برای ورودی خانه هستند. اگر ورودی خانه شما یک راهرو باریک و کوچک است، دیوارکوب‌های رنگ روشن انتخاب کنید. استفاده از متریال آلومینیومی نیز گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. آلومینیوم عایق خوبی در مقابل صوت و حرارت است. همچنین این پانل‌ها به دلیل بافت سبکی که دارند، به‌راحتی قابل اجرا هستند.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *