تیزرینگ

کندن کاغذ دیواری در 7 مرحله

وبلاگ

۳ مهر ۱۴۰۲ 143 بازدید
تیزرینگ
کندن کاغذ دیواری در 7 مرحله

کندن کاغذ دیواری در 7 مرحله

کندن کاغذ دیواری در 7 مرحله

به دنبال ساده ترین راه برای جدا کردن کاغذ دیواری هستید؟ اکثر افراد به دلیل تنوع طرح های کاغذ دیواری تمایل دارند کاغذ دیواری های قدیمی خود را با طرح های جدید جایگزین کنند. برای این منظور اقداماتی انجام می دهند که می تواند به دیوار خانه یا محل کارشان آسیب برساند. تعویض کاغذ دیواری و برداشتن آن از روی دیوار اصول و قوانین خاصی دارد و بهتر است توسط متخصصان انجام شود. ما در این مقاله به‌منظور تسهیل کندن کاغذ دیواری از دیوار گچی برای شما مراحلی را ذکر کرده‌ایم. اگر این مراحل را قدم به قدم دنبال کنید، قطعا می توانید کاغذ دیواری قدیمی خانه خود را به راحتی تغییر دهید.

1. آماده کردن ابزار لازم برای کندن کاغذ دیواری از دیوار گچی

برای برداشتن کاغذ دیواری ابتدا باید تمام وسایل اتاق را جمع کنید و روی آن را با پارچه بپوشانید تا ضربه، لک یا آسیبی به آن‌ها وارد نشود. برای انجام این فرآیند پیشنهاد می کنیم تمام وسایل کار یا منزل خود را در وسط اتاق قرار دهید تا هنگام کار روی دیوار مزاحم شما نشوند. سپس ابزار لازم را آماده کنید. ابزار و تجهیزاتی که برای برداشتن کاغذ دیواری از دیوار نیاز دارید شامل موارد زیر است:

  1. اسفنج یا غلطک رنگ
  2. یک یا دو کاردک
  3. چهارپایه بلند
  4. ابزار اندازه‌گیری
  5. آبپاش
  6. محلول کندن کاغذ دیواری (در‌صورت نیاز)

پس از تهیه ابزار لازم باید به درستی از آنها استفاده کنید تا آسیب عمیقی به دیوار وارد نشود. توجه به زیرساخت دیوار هنگام برداشتن کاغذ دیواری هنگام قرار دادن کاغذ دیواری جدید روی دیوار بسیار مهم است.

1. آماده کردن ابزار لازم برای کندن کاغذ دیواری از دیوار گچی

2. محافظت از قرنیزها و کفپوش‌ها هنگام کندن کاغذ دیواری

یکی از مهمترین اقدامات برای حذف کاغذ دیواری از اتاق خواب، اتاق نشیمن یا محل کار، محافظت از  کفپوش‌ها و قرنیزها است. برای این کار پیشنهاد می کنیم یک ورقه پلاستیکی بزرگ یا سفره یکبار مصرف را روی زمین پهن کنید. برای جلوگیری از آسیب به قرنیزها می توانید از چسب مخصوص نقاش نیز استفاده کنید و سطح تمامی قرنیزها را با آن بپوشانید.

3. مرطوب کردن کاغذ دیواری برای جداسازی بدون آسیب به دیوار

برای مرطوب کردن کاغذ دیواری ابتدا باید استحکام و چسبندگی آن را آزمایش کنید. برای این منظور باید یک گوشه کاغذ دیواری را با آب پاش خیس کنید. اگر بعد از 10 دقیقه این قسمت به راحتی از دیوار جدا شد، می توانید با استفاده از بخارشوی تمام کاغذ دیواری ها را از روی دیوار گچی جدا کنید.

اسپری بخار روی سطح کاغذ دیواری با بخارشوی؛ به لطف حرارتی که بخار آب دارد به خوبی در چسب کاغذ دیواری حل می شود و آن را از دیوار جدا می کند. بعد از 5 تا 10 دقیقه می توانید کاغذ دیواری را از گوشه بکشید تا از دیوار جدا شود. توجه داشته باشید که برخی از کاغذ دیواری های وینیل مقاومت بالایی در برابر آب دارند و برای برداشتن آنها باید اقدامات سخت تری انجام دهید.

4. کندن کاغذ دیواری با کاردک برای کاغذ دیواری‌های مقاوم به آب

4. کندن کاغذ دیواری با کاردک برای کاغذ دیواری‌های مقاوم به آب

بهترین روش کندن کاغذ دیواری پشت چسب دار و مقاوم به آب، استفاده از کاردک است. طریقه کندن کاغذ دیواری با کاردک به‌گونه‌ای است که باید برش‌هایی را در سطح کاغذ دیواری ایجاد کنید. برای استفاده از کاردک به‌منظور کندن کاغذ دیواری باید با زاویه 45 درجه شروع کنید. ابتدا کاردک را به زیر کاغذ بکشید؛ اگر کاغذ دیواری به‌صورت ورقه‌ای جدا نشد و تکه تکه شد، یعنی لازم است که از محلول کندن کاغذ دیواری که عموما محلول‌هایی شیمیایی هستند، استفاده کنید.

5. استفاده از محلول کندن کاغذ دیواری ضد آب

برای استفاده از محلول شیمیایی برای پاک کردن کاغذ دیواری به اسفنج نیاز دارید. در این مرحله اسفنج یا غلتک رنگ را به این محلول آغشته کرده و آن را به قسمت کوچکی از کاغذ دیواری (حدود 50*50) بکشید. 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا رطوبت محلول به درزها و شکاف ها نفوذ کند. سپس این محلول چسب را حل کرده و از دیوار جدا می کند.

6. تعیین جهت کندن کاغذ دیواری از بالا به پایین

هنگامی که کاغذ دیواری به اندازه کافی با محلول خیس شد و آماده پوسته شدن شد، کاغذ دیواری را در جایی که سقف به دیوارها می رسد جدا کنید. کاغذ دیواری های شل به طور طبیعی از بالا به پایین پوسته می شوند. بنابراین، برداشتن کاغذ دیواری از بالا به پایین آسان خواهد بود. برای گرفتن بهترین نتیجه می توانید از کاردک شیشه ای استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای این کار باید  از سر کند کاردک استفاده شود. زیرا سر تیز آن می تواند گچ را پاره کند و روی دیوار رنگ کند.

7. نظافت دیوار، آخرین مرحله در کندن کاغذ دیواری قدیمی

برای تمیز کردن دیوار در مرحله آخر به یک اسفنج غیر سلولزی و یک سطل آب ولرم نیاز دارید. فرآیند تمیز کردن بهتر است بلافاصله پس از برداشتن کاغذ دیواری و زمانی که دیوار خیس است انجام شود. اگر مدت زیادی از برداشتن کاغذ دیواری می گذرد، دیوار باید دوباره مرطوب شود. پس از تمیز کردن دیوار باید اجازه دهید کاملا خشک شود. توجه داشته باشید که فرآیند خشک کردن ممکن است حدود یک روز طول بکشد.

یه صفحه اصلی تیزرینگ سر یزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *