تیزرینگ
تیزرینگ
رولزرویس فانتوم ۲۰۲۳ رونمایی شد

رولزرویس فانتوم ۲۰۲۳ رونمایی شد

رولزرویس فانتوم ۲۰۲۳ رونمایی شد

رولزرویس فانتوم در حال حاضر گران ترین خودروی تولید انبوه در جهان است. اولین نسل از فانتوم در سال 1925 معرفی شد و از سال 2017 تا به امروز، نسل هشتم آن در دسترس است.  به‌‌عقیده‌ بسیاری از کارشناسان مرسدس بنز در پاسخ به ب‌ام‌و (BMW) که خودروسازی رولزرویس را در اختیار داشت، مایباخ‌های مدرن را عرضه کرد. رولزرویس فانتوم ۲۰۲۳ با نام سری II و آپدیت‌های محتاطانه که از نمای جلو شروع می‌شود، رونمایی شد، از جمله نورپردازی جلوپنجره که این مدل را شبیه گوست کرده است.

شاید اگر اقدام تاریخی ب‌ام‌و (BMW) برای خرید سهام رولزرویس اتفاق نمی افتاد،  برند مایباخ فراموش می‌شد. در سال 1998 مرسدس بنز نیز در مزایده خرید سهام رولزرویس و بنتلی شرکت کرد، اما در نهایت نتوانست مالک این برندهای انگلیسی شود و در کمال ناباوری رقابت را به ب‌ام‌و (BMW) و فولکس واگن واگذار کرد.

رولزرویس فانتوم ۲۰۲۳ 1

قرار است این خودروی لوکس برای سال ۲۰۲۳ با آپدیت و به‌روزرسانی‌های جدید عرضه شود. رولزرویس فانتوم 2023 دارای مدل سری II جدید است، این نسخه دارای جلوپنجره  نورپردازی‌شده است که دقیقاً مشابه رولزرویس گوست اجرا شده است که ابعاد کوچکتری نسبت به این خودرو دارد. این جلوپنجره نورپردازی‌شده در رولزرویس فانتوم مدل 2023 نیز به روز شده و یک نوار پولش خورده با چراغ LED در قسمت بالایی این جلوپنجره طراحی شده که به‌نوعی باعث اتصال چراغ‌های LED روشنایی در روز این خودرو شده است.

یکی از جالب ترین تغییرات، استفاده از طراحی دیسکی در رینگ های جدید فانتوم است که یادآور محصولات دهه 1920 این شرکت است. این طرح در دو رنگ استیل پولیش‌ خورده یا مشکی لاکی با هزینه اضافی قابل سفارش است.

کابین مجلل فانتوم نیازی به به روز رسانی نداشت، اما به هر حال رولزرویس این کار را انجام داد. مشتریان می توانند صندلی های عقب پارچه ای را برای فانتوم سفارش دهند، در حالی که صندلی های جلو چرم باقی می مانند. صندلی های عقب  از ترکیب یکپارچه ایتالیایی با الیاف بامبو ساخته شده‌ است. رولزرویس با این اقدام نشان داد برای داشتن یک خودروی لوکس نیازی به استفاده از تودوزی چرمی برای صندلی ها و قسمت های مختلف کابین نیست.

رولزرویس فانتوم ۲۰۲۳ 2

همچنین نسخه 2023 رولزرویس فانتوم سری II از  غربیلک فرمان ضخیم تری برخوردار است، تا درصد کمی از افرادی که ترجیح می‌دهند با رولزرویس خود رانندگی کنند، لذت بیشتری از راندن این خودرو ببرند.

رولزرویس تغییری در مشخصات فنی رولزرویس فانتوم 2023اعمال نکرده است و این لیموزین لوکس انگلیسی همچنان با موتور 12 سیلندر استثنایی ب‌ام‌و(BMW) عرضه می‌شود. باید اظهار کنیم که ب‌ام‌و(BMW) سری 7 جدید 2023 دیگر فاقد مدل M760 12 سیلندر است و اگر به‌دنبال خرید خودرویی 12 سیلندر از گروه ب‌ام‌و هستید، باید به‌سراغ رولزرویس بروید.

این رولزرویس فانتوم 2023 موتور 6.75 لیتری 12 سیلندر با 2 توربوشارژر قادر به تولید 563 اسب بخار قدرت و 900 نیوتن متر گشتاور است. البته رولزرویس قصد دارد از سال 2030 فقط خودروهای برقی تولید کند.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *