تیزرینگ
تیزرینگ
۷ شاهزاده باهوش انیمیشن‌های دیزنی

۷ شاهزاده باهوش انیمیشن‌های دیزنی

۷ شاهزاده باهوش انیمیشن‌های دیزنی

استودیوی انیمیشن والت دیزنی تقریباً نود سال است که فیلم های کوتاه و بلند تولید می کند که بسیاری از آنها اکنون به عنوان آثار کلاسیک در سراسر جهان شناخته می شوند. در بسیاری از این فیلم های مهم، پرنسس‌های دیزنی که در طول سال ها قدرتمندتر و تاثیرگذارتر شده اند، شخصیت های اصلی هستند و بیشتر داستان حول محور آنها می چرخد. از  «سفید برفی» (Snow White) تا «یخ‌زده ۲» (Frozen 2) 2، شخصیت های شاهزاده خانم دوست داشتنی پایه اصلی داستان ها هستند. یکی از عناصری که معمولا در انیمیشن های دیزنی دیده می شود، علاوه بر قطعات موزیکال و شخصیت های حیوانی، شاهزاده ای است که یک پرنسس‌  زیبا را از خود بی‌خود می‌کند یا متقابلا پرنسس‌هایی که دل به شاهزاده‌ی رویایی می‌بندند.. این شاهزاده ها ممکن است ویژگی های فیزیکی و بیرونی منحصر به فردی داشته باشند، اما برخی از آنها از نظر رفتار و آگاهی موقعیتی بهتر از دیگران هستند. در این مطلب 7 انیمیشن شاهزاده باهوش دیزنی را نام برده ایم.

۷. جان اسمیت شاهزاده باهوش انیمیشن «پوکوهانتس» (Pocahontas)

پوکوهانتس یک شاهزاده خانم دیزنی است، و جدای از هر قدرت معنوی و استعداد باورنکردنی خوانندگی که ممکن است داشته باشد، پتانسیل واقعی او زمانی نشان داده می شود که به جان اسمیت کمک می کند تا بفهمد نقش او در کشف دنیای جدید یک اشتباه بوده است. این بدان معنا نیست که اسمیت احمق بود و این را نمی فهمید.

با این حال، واضح است که جان اسمیت نمی‌دانست که بیرون راندن بومیان آمریکا از سرزمینشان چه اشکالی دارد، و تا حدودی ناامید شده بود. با این حال، هنگامی که اسمیت تصمیم می گیرد در در سمت درست ماجرا قرار بگیرد، ثابت می کند که متحد مفیدی در نبرد علیه بریتانیا است و هرگز با رهبری چنین عملیات بزرگی احساس خطر نمی کند.

۶. پرنس فیلیپ شاهزاده باهوش انیمیشن «زیبای خفته» (Sleeping Beauty)

پرنس فیلیپ یک بار در یک رویا پرنسس محبوبش را دیده بود، اما وقتی به حقیقت پیوست، فیلیپ این افتخار را به دست آورد که تنها شاهزاده ای در تاریخ دیزنی باشد که در واقع یک اژدها را به خاطر عشقش کشت. آرورا نتوانست کمک زیادی به نبرد نهایی علیه ملیفیسنت کند، اما پری تاریک حیله‌گر، حتی به عنوان یک اژدها، باید حداقل کمی زیرکی به خرج می‌داد.

ملیفیسنت یک شخصیت بسیار باهوش و فریبنده بود، بنابراین شکست دادن او، به خصوص در شکل اژدها، شاهکاری بزرگ بود. فیلیپ موفق شد این کار را در حالی انجام دهد که در مسیر خود به سمت قلعه مبارزه می‌کرد، البته با کمک، تا آرورا را نجات دهد و بوسه عشق واقعی را به او تقدیم کند. همه اینها بیش از قدرت بدنی و عصبانیت نیاز داشت. این نیاز به هوش داشت و فیلیپ ثابت کرد که حداقل در این سکانس، که به الهام بخشیدن به فیلم‌های دیگر کمک کرد، یکی از ۷ شاهزاده باهوش انیمیشن‌های دیزنی است.

۵. پرنس اریک شاهزاده باهوش انیمیشن «پری دریایی کوچولو» (The Little Mermaid)

پرنس اریک هرگز متوجه نشد که آریل همان دختری است که او را نجات داده، آریل هم هرگز این موضوع را کاملا توضیح نداد. با وجود این، پرنس اریک در انیمیشن پری دریایی کوچولو، به ویژه در فیلم لایو اکشن اخیر، ثابت کرد هوشی دارد که از استفاده از آن لذت می‌برد. حتی در نسخه اصلی، اریک شایستگی خود را در بیش از یک مورد ثابت کرد.

اریک علیرغم اینکه به طرز بی‌رحمانه‌ای توسط اورسولا تحت کنترل قرار گرفته بود، موفق شد با هدایت کشتی خود مستقیما به سمت او، جادوگر شیطانی را شکست دهد. این ممکن است عمل یک عاشق امیدوار در قالب یک مرد جوان باهوش باشد، اما در هر صورت و در هر دو نسخه از داستان، اریک واقعا مرد جوان باهوشی است که به ندای قلب خود گوش می‌دهد.

۴. شاهزاده علاالدین در انیمیشن «علاالدین» (Aladdin)

تعیین کمیت هوش بدون در نظر گرفتن چندین عامل دشوار است که یکی از آنها قطعاً زیرکی و ذکاوت و هوش شهرنشینی است. علاءالدین در مقایسه با اکثر شاهزادگان در تاریخ انیمیشن های دیزنی، تحصیلات واقعی نسبتا کمی دارد. با وجود همه بدبختی هایش توانست زنده بماند و در شهر برای خودش جولان دهد. این موفقیت در حالی که نگهبانان زیادی تمام کوچه ها و خیابان ها را پر کرده اند، شاهکار است!

علاالدین ناامید بود که با تبدیل شدن به یک شاهزاده از زندگی عادی خود دور شود، اما بیشتر کارهایی که انجام داد در واقع برای عشق بود، و بین این احساس قلبی و فریب دادن جعفر، علاالدین در طول ماجراجویی خود ثابت کرد که یک قهرمان شایسته و یک شاهزاده باهوش است؛ علیرغم تربیت نه چندان درخشانی که داشت و با وجود عدم تحصیلات رسمی.

۴. شاهزاده علاالدین در انیمیشن «علاالدین» (Aladdin)

۳. دیو در انیمیشن «دیو ودلبر» (Beauty and the Beast)

در مورد هوش عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت و هوش هیجانی قطعا یکی از آنهاست. با این حال، سخت است انکار کنیم که دیو، با نام مستعار پرنس آدام، مرد بسیار باهوشی است. در طول فیلم نشان داده می شود که او متفکر است، البته گاهی اوقات بیش از حد، و اگرچه گاهی اوقات عصبانیت خود را نشان می دهد، فقط به این دلیل است که از حماقت خود در مورد وضعیت فعلی اش عصبانی است.

شاهزاده آدام یکی از اعضای خانواده سلطنتی قدیمی فرانسه بود و در کتاب «دیو و دلبر» نشان داده شده است که کتابخانه بزرگی دارد که بیشتر وقت خود را در آن می گذراند. او و بل در نهایت به خوبی با هم کنار می‌آیند، زیرا می‌توانند تفاوت‌های یکدیگر را درک کنند و بر سر عشقشان به کتاب پیوند برقرار کنند. علیرغم اینکه شاهزاده آدام معمولاً کم هوش به نظر می رسد و نیاز به مشاوره کمی از برخی ظروف آشپزخانه دارد! او را می توان در لیست ۷ شاهزاده باهوش انیمیشن های دیزنی قرار داد.

۲. شاهزاده شانگ در انیمیشن «مولان» (Mulan)

شانگ در انیمیشن «مولان» یک جنگجو و فرمانده تاکتیکی ورزیده است که  توانسته در سنین پایین به صفوف ارتش بپیوندد. او حتی به اندازه کافی باهوش است که در مواردی برخلاف قوانین عمل کند،مثل نجات جان مولان.

همچنین شانگ عاشق مولان می شود و با کمک امپراتور متوجه می شود که مولان زنی غیر سنتی اما خاص است. این از هوش شانگ نشات می‌گیرد و باعث می‌شود او یکی از متفکرترین و باهوش‌ترین شخصیت‌های انیمیشن دیزنی به نظر برسد.

۱. شاهزاده فلین در انیمیشن «گیسوکمند» (Tangled)

فلین رایدر، با نام مستعار یوجین فیتزربرت، یکی از جدیدترین موارد اضافه شده به فهرست پرنس دیزنی است. اگرچه شاهزادگان زیادی در فیلم‌های دیزنی ظاهر شده‌اند، فهرست ناچیزی از شاهزاده‌های «رسمی» دیزنی تهیه شده است، به این معنی که فهرست رسمی شاهزاده‌های دیزنی کوچک‌تر از آن چیزی است که انتظار می‌رود. اما فلین رایدر یکی از شاهزاده‌هایی است که بیشترین رشد را در تاریخ دیزنی داشته و همچنین یکی از قدیمی‌ترین شخصیت‌ها است.

اگرچه فلین رایدر قبلاً هوش خود را نشان داده است، در طول ماجرای خود در انیمیشن «گیسوکمند» ثابت کرد که مردی مهربان و خونگرم و از صمیم قلب عاشق است که می تواند به سرعت بایستد و هوش بالایی از خود نشان دهد. این ویژگی ها به او کمک کرد تا به عنوان یکی از باهوش ترین شاهزاده های دیزنی انتخاب شود.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *