تیزرینگ
تیزرینگ
۳ دلیل برای استفاده از کاور ساعت هوشمند

۳ دلیل برای استفاده از کاور ساعت هوشمند

۳ دلیل برای استفاده از کاور ساعت هوشمند

تقریبا تمامی کاربران از کاور و محافظ صفحه نمایش گوشی خود استفاده می کنند تا احتمال آسیب دیدن این گوشی های گران قیمت را کاهش دهند. اما از سوی دیگر، برخی کاربران بر این باور هستند که استفاده از کاور برای ساعت هوشمند و گجت‌های مشابه، زیاده‌روی است و نیازی به این وسایل ندارند.

هنگامی که ایده استفاده از پوشش محافظ برای ساعت هوشمند مطرح می شود، ممکن است با جملاتی مانند “ظاهر ساعت را خراب می کند”، بیش از حد حجیم و زشت است، “ساعت ها به اندازه کافی بادوام هستند” و “این کاورها کارایی چندانی ندارند” مواجه شوید. اما واقعیت این است که اگر قصد دارید از ساعت‌های هوشمند گران‌قیمتی مانند اپل واچ، گلکسی واچ و گزینه‌های دیگر از این قبیل استفاده کنید، قطعاً استفاده از کاور برای ساعت هوشمند خود را توصیه می‌کنیم. در هر صورت، در اینجا 3 دلیل برای این کار وجود دارد.

استفاده از کاور ساعت هوشمند

کاهش شدت ضربه

اگرچه ممکن است گاهی اوقات به دلیل بدشانسی گوشی از دست شما بیفتد، اما در مورد ساعت هوشمند این است که ممکن است در طول روز چند ضربه به آن وارد شود. با توجه به اینکه ساعت هوشمند روی مچ قرار می گیرد، بنابراین حتی اگر دقت کنیم، این ساعت می تواند بارها و بارها به دیوار، نرده، چهارچوب در، دستگیره در، نرده فلزی و چندین مورد دیگر برخورد کند.

اگرچه ساعت‌های هوشمند سطح بالا از محافظ‌هایی مانند یاقوت کبود و آلومینیوم یا قاب‌های فولادی ضد زنگ استفاده می‌کنند، اما اگر در زاویه مناسب ضربه بخورند، صفحه نمایش آسیب زیادی می‌بیند. از طرفی برای خراش دادن قاب و بدنه ساعت نیازی به فشار زیاد روی آن نیست. بنابراین حتی استفاده از پوشش معمولی نیز می تواند از بسیاری از این حوادث جلوگیری کند. طبیعتا در کنار کاور در صورت استفاده از محافظ صفحه، دوام ساعت هوشمند به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

با در نظر گرفتن چنین شرایطی، زمانی که میلیون ها تومان برای خرید یک ساعت هوشمند هزینه کرده اید و سال ها می خواهید از آن استفاده کنید، با خرید یک کاور و محافظ صفحه نمایش ارزان، می توانید سال ها با خیال راحت از ساعت هوشمند استفاده کنید. برخی از افراد بر این باورند که قاب های ساعت هوشمند حجیم و زشت هستند، اما اکنون انواع مختلفی از قاب ها وجود دارد. از باریک و مینیمالیستی گرفته تا بادوام و حجیم. در نتیجه یک قاب برای هر سلیقه و بودجه ای وجود دارد. به طور کلی باید بدانید که مزایای استفاده از قاب ساعت هوشمند بیشتر از معایب آن است.

جلوگیری از لمس‌های تصادفی

جلوگیری از لمس‌های تصادفی

برخی بر این باور هستند که استفاده از کاور ساعت هوشمند، لذت استفاده از این گجت را کاهش می‌دهد. اما در این میان باید به موضوع لمس‌های تصادفی اشاره کنیم که به‌خصوص اگر در یک هوای رطوبتی زندگی کنید، بیشتر احساس می‌شود. هرچقدر هم این لمس‌های تصادفی بیشتر باشد، باتری ساعت زودتر خالی می‌شود، ممکن است برخی نوتیفیکیشن‌ها را از دست دهید و اپلیکیشن‌ها به طور تصادفی باز شوند.

بنابراین حتی اگر از محافظ نمایشگر استفاده کنید ولی بر روی ساعت هیچ کاوری وجود نداشته باشد، باز هم احتمالا با این مشکل روبرو می‌شوید. این در حالی است که اگر کاور موردنظر دارای لبه‌ی کوتاه هم باشد، به لطف همین مشخصه تا حد زیادی جلوی لمس‌های تصادفی را می‌گیرد. در همین زمینه می‌توانیم به جذابیت حاشیه‌ی لمسی فیزیکی در مدل گلکسی واچ ۶ کلاسیک اشاره کنیم. با وجود اینکه مدل استاندارد واچ ۶ دارای حاشیه‌ی لمسی است، ولی فیزیکی بودن این حاشیه در مدل کلاسیک، بهتر جلوی لمس‌های تصادفی را می‌گیرد و همچنین تجربه کاربری جذابی ارائه می‌کند.

جذابیت ظاهری

یکی از بزرگترین شکایاتی که در مورد کاور های ساعت هوشمند شنیده می شود این است که این کاور ها از زیبایی ساعت می کاهند و به خوبی طراحی نشده اند. اما واقعیت این است که تغییرات زیادی در این زمینه وجود دارد. از آنجایی که گزینه‌های مختلفی برای گوشی‌های هوشمند وجود دارد، می‌توانید از میان گزینه‌های جذاب ساعت هوشمند نیز انتخاب کنید. اگر علاقه ای به استفاده از قاب های بزرگ و حجیم برای ساعت هوشمند خود ندارید، می توانید یک پوشش نازک بخرید که به خوبی از لبه نمایشگر و بدنه ساعت محافظت می کند.

همچنین، از آنجایی که برخی از کاربران از بندهای مختلفی برای بهبود ظاهر ساعت استفاده می کنند، می توانید از همین رویکرد برای کاور ساعت هوشمند استفاده کنید. بنابراین با انتخاب چندین کاور با طرح ها و رنگ های مختلف می توانید هر بار استایل و ظاهر ساعت هوشمند خود را به میزان قابل توجهی تغییر دهید.

در نتیجه، اگر قصد دارید چندین سال با خیال راحت از ساعت هوشمند خود استفاده کنید، توصیه می کنیم همین الان یک یا چند کاور برای ساعت هوشمند خود خریداری کنید.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *