تیزرینگ
تیزرینگ
سه نکته طلایی برای انتخاب لوازم خانگی بدون پشیمانی

سه نکته طلایی برای انتخاب لوازم خانگی بدون پشیمانی

سه نکته طلایی برای انتخاب لوازم خانگی بدون پشیمانی

از لیست موارد ضروری، تعیین بودجه و مواردی از این دست که بگذریم، به نکات مهمی می رسیم که شاید تا به حال به آن ها توجه نکرده اید. هدف اکثر افراد هنگام خرید لوازم خانگی انتخاب برند مناسب، مقایسه قیمت ها و ویژگی های هر دستگاه و سوال از دوستان و آشنایان خود در مورد تجربه خریدشان است. اما کمتر کسی به این فکر می‌کند که اگر وسیله‌ام بشکند چه خواهد شد؟ اگر دزد بیاید و تلویزیونی که به تازگی خریده‌ام را ببرد چه می‌شود؟

شاید بهتر باشد کمی دوراندیش باشیم و هنگام خرید لوازم خانگی به این سه نکته طلایی توجه کنیم.

1- بیمه لوازم خانگی؛ علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد

همه ما در زندگی روزمره با اتفاقات غیرمنتظره ای روبرو هستیم. مثلاً وقتی در تعطیلات هستیم، ممکن است دزدی به خانه ما بیاید و چیزهای مهمی را بدزدد. یا یک تصادف کوچک مانند افتادن بلندگو از روی میز می تواند باندهای آن را شکسته یا آسیب برساند. حتی ممکن است برخی از اتفاقات مانند نوسانات برق یا قطعی برق مکرر تکرار شود که باعث آسیب موتور به برخی از لوازم خانگی مانند یخچال شود.

در چنین مواقعی بیمه لوازم خانگی می تواند نگرانی ما را از بابت هزینه تعمیر یا تعویض لوازم خانگی کم کند. اما متأسفانه بسیاری از افراد به دلیل تصور نادرست از عوارض ناشی از فرآیند بیمه لوازم خانگی و هزینه بالا از این سرویس استفاده نمی کنند.

2- فریب گارانتی‌های تقلبی در بازار لوازم خانگی را نخورید

برندهای معتبر علاوه بر تولید محصولات باکیفیت، گارانتی و خدمات پس از فروش خوبی نیز ارائه می دهند. امروزه گارانتی جایگاه ویژه ای در ذهن مشتریان دارد و اکثر افراد با اطمینان بیشتری محصولات را با گارانتی خریداری می کنند. اما متاسفانه بسیاری از فروشندگان از این مشکل سوء استفاده کرده اند و در سال های اخیر شاهد محصولاتی با گارانتی باطل و خدمات پس از فروش جعلی بوده ایم.

در واقع تنوع گسترده ای از کالاهای داخلی و کالاهای قاچاق در بازار لوازم خانگی وجود دارد و در این میان گارانتی های جعلی برای کالاهای قاچاق افزایش یافته است. در چنین شرایطی شرکت های غیرمعتبر به صورت غیرقانونی و با هزینه بسیار کم کارت گارانتی را چاپ کرده و روی محصولات قرار می دهند. و خریداران فقط با دیدن برچسب گارانتی به این محصول اعتماد می کنند.

به همین دلیل بهتر است هنگام خرید لوازم خانگی از اصل بودن کارت گارانتی کالا اطمینان حاصل کنید و از برندهای معتبر و شرکت های لوازم خانگی خرید کنید. محل و نوع کارت گارانتی ارائه شده نشان دهنده اصل بودن یا نبودن آن است، معمولا گارانتی های جعلی بدون برگ ضمانت‌نامه هستند. بنابراین توجه به این نکته را فراموش نکنید که کارت گارانتی همراه با ضمانت‌نامه بوده و دارای هولوگرام مخصوص می باشد.

2- فریب گارانتی‌های تقلبی در بازار لوازم خانگی را نخورید

3- قبل از خرید تحقیق کنید

قبل از خرید لوازم خانگی بهتر است اطلاعات کافی در مورد آنها به دست آورید و با دوستان و آشنایان خود که تجربه خرید لوازم خانگی را دارند مشورت کنید. همچنین بهتر است از برندهای معتبر لوازم خانگی خرید کنید.

در نهایت باید گفت برای خرید لوازم خانگی لازم است ابتدا نیازهای خود را مشخص کرده و با در نظر گرفتن میزان بودجه، به بررسی مدل‌های مختلف بپردازید. همچنین در این میان بهتر است به نکات مهمی مانند داشتن گارانتی، خدمات پس از فروش مناسب و بیمه لوازم خانگی توجه نمایید تا در صورت بروز مشکل بدون پرداخت هزینه‌های مضاعف بتوانید به‌راحتی اقدام به تعویض یا تعمیر لوازم خانگی خود نمایید.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *