تیزرینگ
تیزرینگ
در خرید انواع لوستر پذیرایی به چه نکاتی توجه کنیم؟

در خرید انواع لوستر پذیرایی به چه نکاتی توجه کنیم؟

در خرید انواع لوستر پذیرایی به چه نکاتی توجه کنیم؟

حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی وارد خانه ای می شوید، ابتدا محو لوستر پذیرایی میزبان بشوید. در واقع این یک پدیده طبیعی است و لوستر پذیرایی یکی از ارکان اصلی سالن پذیرایی است و در چیدمان دکوراسیون بسیار مهم است. از لوسترهای کریستالی گرفته تا لوسترهای سلطنتی، چوبی و مدرن، همه انواع لوسترهای پذیرایی هستند که در اتاق های پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرند. لوسترهای پذیرایی در تامین روشنایی خانه تاثیرگذار هستند و جلوه خاصی به دکوراسیون سالن می دهند.

اما بیایید به این موضوع بپردازیم که هنگام خرید انواع لوستر باید به چه نکاتی توجه کرد؟ در این مقاله سعی داریم که یک مطلب جمع وجور به عنوان راهنمای خرید لوستر پذیرایی در اختیار شما بگذاریم.

راهنمای خرید انواع لوستر پذیرایی

از آنجایی که لوستر پذیرایی در مرکز سالن قرار می گیرد، تمرکز اصلی میهمانان است و به همین دلیل انتخاب لوستر پذیرایی مناسب دکوراسیون منزل شما را تغییر می دهد. از طرفی توجه به نوع لوستر پذیرایی و بر اساس آن میزان و نحوه پخش نور آن می تواند بر جذابیت وسایل منزل تاثیر بگذارد. در نتیجه قبل از هر خریدی از نوع وسایل موجود در اتاق نشیمن، حتماً به محل قرارگیری مبلمان فکر کنید. هنگام خرید لوستر برای پذیرایی، علاوه بر دکوراسیون، موارد مهم دیگری را نیز باید در نظر بگیرید:

  1. اندازه لوستر پذیرایی
  2. ارتفاع سقف پذیرایی
  3. ابعاد لوستر پذیرایی
  4. مدل لوستر پذیرایی
  5. قیمت لوستر

اندازه لوستر پذیرایی

اندازه لوستر پذیرایی از اولین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. برخی تصور می کنند که هر چه اندازه لوستر پذیرایی بزرگتر باشد توجه بیشتری را به خود جلب می کند، اما این یک تصور اشتباه است. باید به تناسب اندازه لوستر سالن با اندازه خود سالن توجه کنید. یک لوستر پذیرایی بزرگ در یک اتاق پذیرایی کوچک تمرکز و هارمونی خانه را از بین می برد و اتاق نشیمن شما را دلگیرتر می کند.

برای پذیرایی کوچک بهتر است لوستر را ساده تر و کوچکتر نگه دارید. با بزرگتر شدن فضای سالن، دستان شما برای انتخاب یک لوستر پیچیده برای پذیرایی بازتر است.

ارتفاع سقف پذیرایی

ارتفاع در نظر گرفته شده برای نصب لوستر سالن متناسب با سایز لوستر پذیرایی می باشد. در نصب لوستر یک قانون کلی وجود دارد که می گوید به ازای هر 30 سانتی متر ارتفاع، فاصله 6 تا 7 سانتی متری از سقف برای لوستر در نظر گرفته شود.

از طرفی در محل لوستر پذیرایی به این نکته توجه کنید که لوستر در نقاط کانونی فضا باشد و نور به تمام قسمت های پذیرایی برسد. اگر نور لوستر پذیرایی تمام قسمت های اتاق را نمی پوشاند، می توانید از لوستر دیواری در پذیرایی نیز به عنوان یکی از گزینه های افزایش روشنایی دیوارها استفاده کنید.

ابعاد لوستر پذیرایی

ابعاد لوستر پذیرایی معمولاً8تا12درصد فضای خانه را پوشش می دهد. البته این ابعاد تقریبی بوده و با توجه به مدل لوستر پذیرایی متغیر است. لوسترهای پذیرایی کلاسیک به دلیل حجم بیشتر فضای بیشتری را اشغال می کنند. پس در هنگام خرید به طول، عرض و ارتفاع لوستر پذیرایی توجه کنید.

مدل لوستر پذیرایی

لوستر کلاسیک، مدرن و اسپرت نام آشنای انواع لوستر است که سبک دکوراسیون منزل شما را مشخص می کند. اگر فضای سالن مجلل و باشکوه است، لوستر کلاسیک بهترین انتخاب است. در این خانواده می توانید حساب ویژه ای برای لوسترهای کریستالی باز کنید.

اما اگر فضای اتاق نشیمن مینیمال و ساده باشد، لوستر مدرن برای پذیرایی بهترین انتخاب است. این لوسترهای جدید برای پذیرایی با طراحی ساده و خاص خود هماهنگی خوبی با سالن ایجاد کرده و به عنوان یک ارزش افزوده در ظاهر سالن به حساب می آیند.

قیمت لوستر پذیرایی

عوامل زیادی در هزینه لوستر پذیرایی دخیل هستند و در نتیجه قیمت های متفاوتی را در بر می گیرند. متریال به‌کار‌رفته در لوستر، جنس لوستر، سایز لوستر، جزئیات، طرح و …. از جمله مواردی هستند که در قیمت لوستر موثر هستند.

انواع لوستر پذیرایی

  1. لوستر پذیرایی کلاسیک
  2. لوستر پذیرایی مدرن
  3. لوستر پذیرایی اسپرت
انواع لوستر پذیرایی

لوستر پذیرایی کلاسیک

از لوسترهای پذیرایی کلاسیک به آنها لوستر چند شاخه نیز می گویند. استفاده از این لوسترها در قسمت پذیرایی بسیار مهم است. لوسترهای پذیرایی کلاسیک در طرح های متنوعی تولید می شوند که وجه اشتراک همه آنها را می توان در استفاده از کریستال بیان کرد. اگر فضای پذیرایی بزرگ است به جای استفاده از لوستر کلاسیک پذیرایی می توانید از یک لوستر سالن و چند لوستر دیواری برای پذیرایی استفاده کنید یا از یک لوستر بزرگ استفاده کنید.

لوسترهای پذیرایی کلاسیک دارای طراحی چند شاخه به سمت بالا یا پایین هستند که تعداد زیادی کریستال از شاخه های آنها آویزان است. انواع شاخه دار لوسترهای پذیرایی کلاسیک با درپوش یا بدون درپوش و کلاهک ها از پارچه یا شیشه می باشد.

برخی از لوسترهای کلاسیک دارای بدنه فلزی، برخی دیگر دارای بدنه برنجی، برخی دیگر دارای بدنه شیشه ای و فولادی هستند. این لوسترهای پذیرایی در رنگ های متنوع از نقره ای تا طلایی و برنزی موجود می باشد.

یکی از پرطرفدارترین رنگ ها در بین لوسترهای سالن، رنگ طلایی است. اگرچه سبک این لوسترها فضایی کلاسیک و سنتی را تداعی می کند، اما در بین لوسترهای کلاسیک پذیرایی نیز لوسترهای پذیرایی جدید با توجه به رنگ، مدل و متریال به‌کاررفته وجود دارد. لوستر برای پذیرایی کوچک ابعاد کوچکتری دارد و علاوه بر پذیرایی در نقاط مختلف خانه از جمله اتاق خواب و راهرو استفاده می‌شود.

لوستر پذیرایی مدرن

در خانه های مدرن و مینیمال امروزی که از وسایل مدرن استفاده می شود، لوستر مدرن پذیرایی بهترین انتخاب است. لوسترهای مدرن از جمله بهترین گزینه ها برای لوسترهای پذیرایی هستند که به دلیل تنوع محصولات و قیمت، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند. از انواع لوسترهای مدرن پذیرایی می توان به لوسترهای آویز، شاخه دار، سقفی و دیواری اشاره کرد که هر کدام این امکان را دارند که سالن پذیرایی را با ویژگی های خاص خود هماهنگ کنند. برای مثال لوسترهای آویز بهترین گزینه برای لوسترهای پذیرایی جدید در خانه های دوبلکس با سقف بسیار بلند هستند.

در سالن های کوچکتر از لوسترهای شاخه ای و سقفی مدرن استفاده می شود. از طرفی به دلیل استفاده از تزئیناتی مانند قاب عکس و تابلوهای نقاشی، لوستر دیواری پذیرایی گزینه مناسبی برای برجسته سازی این قسمت از دکوراسیون منزل به کمک نورپردازی است. لوسترهای پذیرایی به سبک مدرن اروپایی از جمله لوسترهای جدید پذیرایی در بازار هستند که طیف رنگی بسیار زیادی دارند.

برای خرید انواع لوستر جدید، ارزیابی طرح ها و مدل های جدید را در اولویت قرار دهید. برای خرید لوستر جدید برای پذیرایی باید با جدیدترین مدل های لوستر موجود در بازار آشنا باشید. مراجعه به سایت های فروش اینترنتی داخلی و خارجی و یا مراجعه به فروشگاه های لوستر بهترین راه برای ارزیابی لوسترهای پذیرایی جدید موجود در بازار است.

لوستر پذیرایی اسپرت

اگر دکوراسیون منزل برای شما مهم است، مهم است که با انواع لوستر جدید آشنا شوید. لوستر اسپرت یکی از انواع مدرن آن است که بیشتر مدرن است تا کلاسیک. از لوسترهای توپی اسپرت گرفته تا لوسترهای شیشه ای، رنگارنگ و مینیمال انواع لوستر اسپرت وجود دارد. این لوسترها به غیر از پذیرایی به خصوص در اتاق خواب نیز کاربرد دارند.

تفاوت لوستر اسپرت با سایر انواع لوستر در جنس و ظاهر آن است. جنس لوستر اسپرت معمولا از چوب، برنز، پلاستیک، فلز و … می باشد که در انواع مدل ها موجود می باشد. از لوستر اسپرت در خانه هایی با دکوراسیون اسپرت استفاده می شود و معمولا رنگ و متریال به کار رفته در آن با اشیاء داخل سالن هماهنگ می شود.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

 

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *