تیزرینگ
تیزرینگ
یک مبل اسپرت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک مبل اسپرت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک مبل اسپرت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

طبیعی است که دکوراسیون و طراحی مبلمان برای خریداران مبلمان مهم است. به همین دلیل خریداران مبلمان علاوه بر راحتی مبل، زیبایی آن را نیز یکی از معیارهای اصلی خرید مبل قرار می دهند. اما برای برخی از خریداران، راحتی مبلمان شرط اصلی خرید است. اگر از این دسته دوم هستید، مبل اسپرت بهترین گزینه برای شماست.

مبل اسپرت در واقع مبلی است که سلطنتی و به اصطلاح اعیانی نباشد و مهم‌ترین گزینه‌ای که در تولید آن رعایت شده، راحتی باشد. به‌همین‌خاطر است که گاهی به آن مبل راحتی هم می‌گویند. دوخت این نوع مبل ممکن است شبیه به یک مبل چستر باشد. به همین دلیل در انواع مبل، می‌توانید تنوع زیادی از مبل اسپرت چستر را هم ببینید. تلاش می‌شود برای تامین نظر مشتری در تولید و دوخت مبل اسپرت، دوخت ساده‌ای برای آن انتخاب شود.

ویژگی‌های مبل اسپرت

شروع استفاده از مبل اسپرت به سال ها قبل برمی گردد. اما چیزی که امروزه به عنوان مبل اسپرت از آن استفاده می کنیم، فرم تغییر یافته و تکامل یافته این نوع مبل است که هر ساله بسته به رنگ های پرطرفدار در رنگ های مختلفی عرضه می شود.

مهم ترین ویژگی مبل اسپرت دسته های کناری است که معمولاً پهن و کاملا راحت هستند. ارتفاع این مبل نسبت به سایر مبل ها مانند مبل سلطنتی کوتاه تر است و فضای راحت تری را برای شما فراهم می کند.

در دکور اکثر مبل های اسپرت به دلیل شکل ظاهری از بالش های بزرگ استفاده می شود که با ظاهر مبل هماهنگی بیشتری دارد و باعث راحتی بیشتر آن می شود. فوم استفاده شده در این نوع مبل معمولاً فوم سرد است که به دلیل خاصیت ارتجاعی زیاد، محکم تر و راحت تر روی آن می نشیند.

مبل اسپرت یک مبل ساده و راحت است که می توان آن را در منزل یا محل کار قرار داد و مانند یک دکوراسیون مدرن و امروزی به نظر برسد.

انواع مبل اسپرت

انواع مبل اسپرت

مبل های اسپرت انواع مختلفی دارند. بسته به اینکه بودجه شما چقدر است و برای چه فضایی می خواهید مبل انتخاب کنید، گزینه های مختلفی دارید. برخی از افراد ترجیح می دهند ترکیبی از مبل اسپرت با مبل های دیگر را برای منزل خود انتخاب کنند. مدل های بسیاری از مبل های اسپرت وجود دارد و اگر قصد دارید یک مبل اسپرت جدید برای سال 2023 یا سال های دیگر انتخاب کنید، کافی است از فروشنده بخواهید هنگام خرید مدل های جدید را به شما نشان دهد.

پرطرفدارترین رنگ برای مبل اسپرت جدید 2023، از ترکیب طیف رنگ‌های گرم مثل سفید، طوسی، آبی پاستلی، صورتی چرک، زرد خردلی، آبی تیره، سبز زمردی، بنفش و شرابی بود.

مدل مبل اسپرت کلاسیک نیز یکی دیگر از انواع آن است که طرفداران زیادی دارد. این نوع مبل معمولا در رنگ های خنثی و نوع دوخت تولید می شود که بسیاری از سلیقه ها را برآورده می کند. مبل اسپرت صورتی یکی از مبل هایی است که زوج های جوان برای خانه خود بیشتر دوست دارند.

راهنمای خرید مبل اسپرت

یکی از مواردی که در خرید مبل اسپرت باید به آن توجه کنید، نوع دوخت روی مبل است. هنگام خرید رویه مبل را خوب نگاه کنید که زدگی، خوردگی یا ناهم‌ترازی بین بخش‌های مختلف وجود نداشته باشد. جنس پارچه بسته به رنگی که برای شما مطلوب است، ممکن است قدری تفاوت داشته باشد؛ مثلاً شاید برای رنگ‌های روشن، جنس پارچه‌های قدیمی چندان جالب نباشد. پس بهتر است اولویت خود را بین رنگ و جنس پارچه مشخص کرده و بعد انتخاب کنید.

راحتی و استحکام بدنه

راحتی و استحکام بدنه

نکته دیگر راحتی و استحکام مبل است. هنگام خرید، روی مبل بنشینید و آن را به خوبی بررسی کنید تا ببینید آیا اسکلت مبل صدا ایجاد می کند یا تکان می خورد. ظاهر مبل باید به خوبی بررسی شود تا در همان ابتدا متوجه مشکلات احتمالی شود.

نکته‌ای که در مورد مبل چوبی اسپرت توجه به نوع چوب استفاده شده در مبل است. این نوع مبل معمولاً پایه های کوتاه تری دارد اما باز هم در هنگام خرید باید به چوبی که برای مبل استفاده می شود توجه کرد تا دچار خراش و خوردگی نشود. چوب استفاده شده برای مبل می تواند گردو، گیلاس، بلوط یا راش باشد. بسته به اینکه از کدام یک از این نوع چوب ها برای ساخت مبل اسپرت استفاده شود، قیمت های نهایی محصول نیز متفاوت خواهد بود.

مدل‌های مبل اسپرت

مبل اسپرت و همچنین انواع دیگر مبل ها با ترکیب رنگ های ساده و خنثی به مشتری فرصت بیشتری برای هماهنگی آن با دکوراسیون های مختلف می دهد. به همین دلیل مبل اسپرت سفید، مبل اسپرت صورتی و مبل اسپرت خاکستری از مدل های محبوب هستند.

البته برخی از مدل های پرطرفدار مربوط به مبل اسپرت چوبی است که تنوع زیادی دارد. در این نوع مبل های اسپرت معمولاً از یک رنگ برای کل پارچه مبل استفاده می شود تا هماهنگی بیشتری با سایر قسمت ها داشته باشد.

جنس چوب مبل اسپرت

اگر جنس چوب مبل اسپرت شما تیره است، بهتر است از پارچه های کلاسیک برای رومیزی آن استفاده کنید. اگر مبل اسپرتی که قصد خرید آن را دارید ظاهری چوبی ندارد، می توانید بین رنگ های مختلف یکی را انتخاب کنید.

در کل به این نکته توجه کنید که قیمت مبل های اسپرت نسبت به انواع دیگر مبل ها ارزان تر است; اما می تواند عمر کوتاه تری نیز داشته باشد. به همین دلیل توجه به نوع مبل، استحکام مبل و متریال به کار رفته در آن بسیار مهم است.

هنگام خرید به تمام قسمت های یک مبل خوب توجه کنید تا خریدی انجام دهید که سال ها در کنار شما و خانواده تان بماند.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *