تیزرینگ
تیزرینگ
راه رفتن برعکس ۷ فایده پیاده‌روی معکوس و نکاتی که باید رعایت کنید

راه رفتن برعکس ۷ فایده پیاده‌روی معکوس و نکاتی که باید رعایت کنید

راه رفتن برعکس ۷ فایده پیاده‌روی معکوس و نکاتی که باید رعایت کنید

یکی از بهترین فعالیت ها برای حفظ انرژی، پیاده روی است. هر روز عصر به پارک نزدیک خانه خود بروید، هوای تازه و خنک عصر را تنفس کنید و پس از یک روز خسته کننده و طولانی استراحت کنید. آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که مسیر پیاده‌روی‌تان را برعکس بروید؟ حتی ممکن است این را امتحان کرده باشید. فواید راه رفتن برعکس بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. در این مقاله در مورد فواید روی برعکس و تکنیک ها و توصیه های مرتبط با آن صحبت می کنیم.با ما همراه باشید.

۱. بهبود هماهنگی عضلات

از طرف دیگر پیاده روی نیاز به هماهنگی بیشتری دارد.  پیاده‌روی معکوس تعادل و توانایی هماهنگی بدن را به چالش می کشد و باعث می شود برای حفظ تعادل بیشتر تلاش کنید. البته در ابتدا پیاده‌روی معکوس دشوار خواهد بود، اما با تمرین بیشتر، عضلات مغز و ساق پای شما هماهنگ شده و تعادل شما بهبود می یابد.

۲. تقویت قدرت و استقامت عضلانی

در پیاده‌روی معمولی به برخی از عضلات پشت ساق پا به‌اندازه کافی فشار وارد نمی‌شود. در حالی‌ که با راه رفتن برعکس روی عضلات غیرفعال نیز فشار وارد می‌کنید. راه رفتن به عقب باعث درگیری ماهیچه‌های متنوع می‌شود و محرکی برای تقویت قدرت و استقامت بدن است. در این فعالیت بدنی عضلات ساق پا، همسترینگ، چهار سر ران و پایین‌تنه و همچنین عضلات سرینی (که با داشتن باسن خوش‌فرم کمک می‌کنند) تقویت خواهند شد.

۲. تقویت قدرت و استقامت عضلانی

۳. تقویت عملکرد مغز

از سوی دیگر، راه رفتن برعکس نیاز به تمرکز بیشتری دارد که باعث تحریک چندین مسیر عصبی در مغز می شود. تحریک مسیرهای عصبی بیشتر در مغز، وضوح ذهنی و آگاهی فضایی را افزایش می دهد و عملکرد شناختی را بهبود می بخشد. علاوه بر این، یادگیری چیزهای جدید و بهبود مهارت ها برای تقویت مغز و افزایش تمرکز مفید است.

۴. تقویت تحرک مفاصل

راه رفتن برعکس باعث بهبود تحرک مفاصل، به خصوص در لگن و مچ پا می شود. این فعالیت باعث افزایش دامنه حرکتی برخی از قسمت های بدن، تقویت مفاصل، بهبود انعطاف پذیری بدن و کاهش سفتی مفاصل می شود.

۵. بهبود عملکرد عضلات چهار سر ران

راه‌رفتن در جهت مخالف ممکن است برای تقویت عضلات چهار سر ران هم مفید باشد. عضلات چهار سر ران ماهیچه‌های قدرتمندی‌اند که در اطراف استخوان ران قرار دارند و فقط زمانی فعال‌اند که زانوهایتان صاف شوند. ورزش‌هایی مانند انقباض عضله چهارسر ران (quad sets) و بلندکردن پا به‌صورت راست و مستقیم ممکن است این عضلات را تقویت کنند. پیاده روی برعکس گزینه‌ای مفید برای تقویت عملکرد این عضلات قدرتمند است. همان‌ طور که به‌سمت عقب راه می‌روید و زانوهایتان صاف می‌شود، این عضلات فعال می‌شوند. مهم است حین راه‌رفتن به‌سمت عقب بر انقباض عضله چهار سر ران خود تمرکز کنید.

۶. تسکین زانودرد

بر اساس تحقیقات، راه رفتن به سمت عقب باعث درد کمتری نسبت به راه رفتن معمولی می شود. راه رفتن به عقب باعث توزیع متفاوت بار می شود و فشار وارده به مفاصل را کاهش می دهد، در حالی که راه رفتن به سمت جلو به زانوها فشار وارد می کند. بنابراین اگر مشکلات زانو دارید، با فیزیوتراپیست خود در مورد انجام این نوع فعالیت جدید صحبت کنید.

۷. تسکین کمردرد

حرکات کششی از راه رفتن به عقب نیز می تواند برای تسکین کمردرد مفید باشد. اگر کمردرد دارید، حداقل 15 دقیقه در روز برعکس پیاده‌روی کنید یا بدوید.

کلام پایانی

راه رفتن برعکس فواید زیادی برای سلامت جسمی و روحی دارد. این نوع فعالیت بدنی علاوه بر افزایش تمرکز و هماهنگی بدن، باعث تسکین دردهای عضلانی مانند زانو درد و کمردرد نیز خواهد شد. 10 تا 15 دقیقه پیاده روی روزانه برای بهره مندی از این فواید کافی است. گنجاندن پیاده روی معکوس در برنامه تمرینی خود راهی عالی برای تنوع بخشیدن به تمریناتتان است. این فعالیت بر عضلاتی مانند ران، همسترینگ و ساق پا فشار می آورد. عضلاتی که هنگام راه رفتن مستقیم به جلو استفاده نمی شوند.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *