تیزرینگ
تیزرینگ
۶ ورزش زمستانی مناسب برای تمرین در خانه

۶ ورزش زمستانی مناسب برای تمرین در خانه

۶ ورزش زمستانی مناسب برای تمرین در خانه

با نزدیک شدن به نیمه دوم سال، بادهای سرد پاییزی لذت ماندن در داخل خانه و خزیدن زیر پتو را به جای بیرون رفتن و ورزش در فضای باز یا باشگاه افزایش می دهد. به همین دلیل است که معمولا در پاییز و زمستان کمتر به باشگاه می رویم. اما این عقب ماندن از برنامه ورزشی روزانه می تواند منجر به تنبلی بدن و اضافه وزن در پایان سال شود. دقیقا همان چیزی که فرا رسیدن نوروز را استرس زا می کند. البته راه حل بسیار آسان است، انجام ورزش های زمستانی در خانه می تواند مشکل را حل کند.

در این مقاله از تیزرینگ 6 ورزش زمستانی را به شما معرفی می کنیم که می توانید به راحتی در خانه تمرین کنید. پس بهتر است آنها را قبل از شروع سوز و سرما برنامه ریزی کنید تا بتوانید از آفتاب پاییزی در کنار بخاری لذت ببرید.

۱. یوگا

یوگا یک فعالیت بدنی آرامش بخش است که می توانید در تمام طول سال انجام دهید. اما ما آن را یک ورزش زمستانی در نظر گرفتیم زیرا در نیمه دوم سال در مورد انجام آن صحبت می کنیم. برای انجام یوگا فقط به یک تشک یوگا یا یک تشک نرم نیاز دارید و می توانید در هر گوشه ای از خانه که بخواهید تمرین کنید.

حتی می توانید صبح که از خواب بیدار می شوید یوگای صبحگاهی انجام دهید تا کمی بدن را برای فعالیت های روز آماده و گرم کنید. اگر مبتدی هستید و می خواهید امسال این ورزش را شروع کنید، بهتر است با تمرینات ساده برای مبتدیان شروع کنید و فراموش نکنید که مدیتیشن را در برنامه خود قرار دهید.

۲. جایگزین‌های دویدن

اگر ورزش‌های  پر جنب‌وچوش را دوست دارید و دویدن برنامه‌ی روزمره شماست، می‌توانید در روزهایی که هوا بسیار سرد یا یخبندان است، یکی از این تمرین‌ها را با دویدن جایگزین کنید:

  1. بالا رفتن از پله
  2. پروانه زدن
  3. شکم کوهنوردی (Mountain climbers)
  4. بورپی (Burpees)
  5. طناب زدن
  6. حرکت زانو بلند

۳. بازی کردن

اگر صاحب حیوان خانگی هستید، شانس با شماست، زیرا بازی با حیوانات خانگی یک ورزش زمستانی عالی است. چند ساعت بازی هیجان انگیز و پر جنب و جوش با حیوان خانگی می تواند بهترین ورزش قلبی عروقی باشد.

البته باید بدانید که بازی با کودکان نیز به همین شکل است. یک بازی حرکتی هیجان انگیز یا حرکات موزون با کودکان می تواند تمام اندام ها و عضلات شما را به خوبی درگیر کند. فقط مراقب وسایل شکستنی و تزئینات خانه باشید.

۳. بازی کردن

۴. کالیستنیک

تمرین کالیستینک یک تمرین بدنی کامل است که ارتش سال‌ها از آن برای حفظ آمادگی جسمانی سربازان خود استفاده کرده است. این ورزش نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و به راحتی در خانه قابل انجام است. اگر این تمرین را فقط 3 یا 4 بار در هفته انجام دهید، می توانید بدنی بسیار قوی در طول زمستان بسازید.

۵. تمرین‌های فیتنس ترکیبی

اگر مطمئن نیستید کدام تمرین برای بدن شما مناسب است، می توانید از تمرینات ترکیبی بدنسازی استفاده کنید. این تمرینات معمولاً ترکیبی از ورزش های هوازی، یوگا و برخی حرکات ساده وزنه هستند که به راحتی می توانند بدن شما را گرم کرده و عضلات شما را کار کنند.

۶. جایگزین مناسب خودتان را پیدا کنید

آخرین گزینه برای افرادی است که نمی توانند بدون مربی ورزش کنند. بهترین کار برای شما استفاده از دوچرخه یا تردمیل است. یک یا دو ساعت ورزش در روز با دوچرخه یا تردمیل می تواند ورزش خوبی برای شما باشد.

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *