تیزرینگ
تیزرینگ
اپل پنسل جدید با پورت USB-C و قیمت ۷۹ دلار معرفی شد

اپل پنسل جدید با پورت USB-C و قیمت ۷۹ دلار معرفی شد

اپل پنسل جدید با پورت USB-C و قیمت ۷۹ دلار معرفی شد

طی چند روز گذشته شایعاتی مبنی بر احتمال معرفی نسل جدید اپل پنسل به گوش می رسید و شب گذشته اپل به صورت رسمی این محصول را معرفی کرد. نسل جدید Apple Pencil اکنون از پورت USB-C استفاده می کند و این مهم ترین تغییر محسوب می شود. پورت USB-C در بدنه این قلم پنهان شده است و با قیمت ۷۹ دلار راهی بازار می شود.

بنابراین اکنون کاربران می توانند این مدل مقرون به صرفه را برای آیپد مورد نظر خود به همراه اپل پنسیل نسل اول و دوم خریداری کنند. از نظر ظاهری، این مدل بدنه ای مات مانند اپل پنسیل نسل دوم دارد و قسمت صاف آن به صورت مغناطیسی به آیپدهایی که از این ویژگی پشتیبانی می کنند متصل می شود.

یکی از محدودیت‌های مهم اپل پنسل جدید این است که از شارژ بی‌سیم پشتیبانی نمی‌کند و نمی‌تواند به صورت بی‌سیم به آیپدها وصل شود. البته از نظر دقت، تاخیر پایین، حساسیت به زاویه‌ی قرارگیری روی نمایشگر، حرف زیادی برای گفتن دارد. با این حال، برخلاف قلم نسل اول و دوم، حساس به فشار نیست که این مشخصه برای طراح‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین امکان دو بار ضربه برای تغییر ابزار در حال استفاده وجود ندارد.

به گفته اپل، این قلم با تمامی آیپدهایی که از پورت USB-C استفاده می کنند، سازگار است. برای یادآوری باید بگوییم که نسل اول و دوم اپل پنسل به ترتیب با قیمت های 99 و 129 دلار به فروش می رسد و به همین دلیل است که این مدل توجه کاربرانی را که قصد خرید اپل پنسل ارزان تری دارند به خود جلب می کند.

به طور مشخص، ظاهرا اپل این مدل را برای مدل جدید آیپد استاندارد عرضه کرده که پیش از این فقط با نسل اول اپل‌ پنسل‌ سازگار بود. اما در این میان بهره‌گیری قلم موردنظر از پورت لایتنینگ و استفاده‌ی آیپد از پورت USB-C کاربران را ناچار می‌کرد برای شارژ کردن قلم از دانگل استفاده کنند که این موضوع اعتراضات زیادی را به همراه داشت. اپل تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی این محصول اعلام نکرده و صرفا گفته که حدودا از سه هفته‌ی آینده راهی بازار خواهد شد.

اپل پنسل جدید با پورت USB-C و قیمت ۷۹ دلار معرفی شد1

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *