تیزرینگ
تیزرینگ
فریم ریت آلن ویک ۲ با قابلیت DLSS 3.5 انویدیا ۵۰۰ درصد بهتر می‌شود

فریم ریت آلن ویک ۲ با قابلیت DLSS 3.5 انویدیا ۵۰۰ درصد بهتر می‌شود

فریم ریت آلن ویک ۲ با قابلیت DLSS 3.5 انویدیا ۵۰۰ درصد بهتر می‌شود

افراد کمی در دنیای کامپیوتر هستند که با سیستم DLSS آشنایی نداشته باشند. سیستم DLSS یا Deep Learning Super Sampling از انویدیا این قابلیت را دارد که بازی را با رزولوشن کمتری رندر کند و سپس تصویر با رزولوشنبالاتر را با هوش مصنوعی به شما نشان دهد. این سیستم در آن زمان رشد زیادی داشته و اکنون قابلیت ساخت فریم را دارد. بدین ترتیب این سیستم با استفاده از هوش مصنوعی صحنه بازی بعدی را حدس زده و سپس یک فریم کاملا جدید بین دو فریم ایجاد می کند. در نتیجه نرخ فریم بالاتری خواهید داشت.

حال اگر شما به سیستم مورد نیاز بازی الن ویک ۲ (Alan Wake 2) دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد که این بازی اصلا عنوان سبکی نیست. در نتیجه، افرادی که حتی دارای کارت گرافیک متوسط ​​هستند ممکن است در اجرای آن با مشکل مواجه شوند. اینجاست که سیستم های بهبود تصویر مانند DLSS می توانند بدرخشند. به نظر می رسد که سیستم بهبود تصویر انویدیا تفاوت بزرگی در عملکرد Alan Wake 2 ایجاد کرده است.

طبق آماری که اعلام شده، سیستم DLSS 3.5 انویدیا توانایی ارتقاء ۵ برابری نرخ فریم بازی الن ویک ۲ را دارد. برای استفاده از این سیستم شما نیازمند یک کارت گرافیکی سری ۴۰ انویدیا هستید و نیاز به توانایی ساخت فریم دارید. کارت‌های گرافیکی سری ۴۰ توانایی استفاده از سیستم‌های ساخت فریم، Super Resolution و Ray Reconstruction هستند که همگی عملکرد بازی الن ویک ۲ را بهتر می‌کنند. نکته مهم اینجاست که دارندگان کارت‌های گرافیکی قدیمی‌تر هم توانایی اجرای دو مورد آخر هستند و در نتیجه شاهد بهبود در تجربه خود خواهند بود.

از نظر تجربی این مقداری که انویدیا گفته کمی مبالغه است. بدین ترتیب نرخ فریم بازی Alan Wake 2 به آن چیزی که این کمپانی اعلام کرده است پایین نیست و در نتیجه بهبودی سه برابری مشاهده می شود. این مقدار بسیار خوب است و تاثیر زیادی در تجربه بازی دارد. نکته کلیدی در اینجا این است که این بهبود عملکرد به نوع کارت گرافیک نیز بستگی دارد.

به این ترتیب با کارت گرافیک 4060 افزایش 300 درصدی مشاهده می شود این در صورتی است که کارت های 4070Ti و 4080 توانسته اند بازی را تا 470 درصد بهبود بخشند. تمام این ارتقاها با استفاده از رزولوشن ۴K و حالت ری تریسینگ کامل بوده است. نکته اصلی در اینجا این است که سیستم DLSS در حالت Performance استفاده می شود تا بازی را با بالاترین نرخ فریم در اختیار کاربر قرار دهد.

اینکه چه درصدی از قابلیت‌های DLSS 3.5 در ارتقاء تصویر مؤثر است، هنوز مشخص نیست ولی اینطور که به نظر می‌رسد هر سه عامل تأثیر بسیار زیادی در عملکرد بازی دارند. نکته اصلی اینجاست که بازی الن ویک ۲ بسیار بازی سنگینی است. در نتیجه برای یک تجربه روان و خوب شما نیاز به یک سیستم ارتقاء تصویر دارید تا هزینه زیادی هم نکنید. نکته جالب اینجاست که تست‌های انجام شده با استفاده از کارت‌های جدید و قدرتمند انویدیا هستند که در حال حاضر هم توانایی اجرای راحت این بازی را داشتند. چالش اصلی با کارت‌های قدیمی‌تر انویدیا است که برای اجرای الن ویک ۲ تحت فشار قرار خواهند گرفت.

فریم ریت آلن ویک ۲ با قابلیت DLSS 3.5 انویدیا ۵۰۰ درصد بهتر می‌شود3

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *