تیزرینگ

خرید آپارتمان در کیانپارس

وبلاگ , املاک

۴ شهریور ۱۴۰۲ 119 بازدید
تیزرینگ
خرید آپارتمان در کیانپارس

خرید آپارتمان در کیانپارس

خرید آپارتمان در کیانپارس

این روزها کمتر کسی قصد سکونت در خانه‌های ویلایی و کلنگی را دارد. خانه هایی که به دلیل وجود فضای مستقل و محدودیت های خاص برای بسیاری از افراد خوشایندتر است. اما به دلیل مشکلات مادی و زندگی شهری در اولویت خریدار نیست. به همین دلیل می توان گفت تعداد زیادی از متقاضیان خرید یا اجاره به دنبال آپارتمانی مناسب برای سکونت هستند. اگر جزو این دسته از مشتریان هستید، باید با مهم ترین معیارهای خرید آپارتمان در کیانپارس آشنا شوید. این دانش به شما کمک می کند تا آپارتمان های مناسب را شناسایی کرده و آگاهانه تر انتخاب کنید. در ادامه با این مقاله از تیزرینگ همراه باشید تا در مورد معیارهای خرید آپارتمان در کیانپارس بیشتر بدانید.

کلیت معیارهای خرید آپارتمان در کیانپارس

معیارهای خرید آپارتمان در کیانپارس شامل موارد زیر است:

 1. موقعیت مکانی آپارتمان
 2. نقشه داخلی ساختمان و معماری
 3. قیمت آپارتمان و ارزش آن در آینده
 4. شرایط پرداخت
 5. وضعیت سند و موارد حقوقی دیگر
 6. وضعیت تأسیسات
 7. شرایط و قوانین مجتمع مسکونی

در زیر برخی از این موارد و جزئیاتی که باید به آنها توجه شود را توضیح خواهیم داد.

کلیت معیارهای خرید آپارتمان در کیانپارس

موقعیت مکانی آپارتمان

یکی از مهمترین معیارهای خرید آپارتمان در کیانپارس برای خریداران موقعیت مکانی آن است موقعیت مکانی ‌آپارتمان تنها به محل قرارگیری ملک در خیابان یا محله اشاره نمی کند، بلکه موارد بیشتری را شامل می شود. بهترین آپارتمان برای خرید از نظر خریداران، ملکی است که در یکی از خیابان‌های مهم محله قرار گرفته باشد و کوچه‌‌‌ها و خیابان‌های اطراف آن امکان عبور و مرور خودرو را داشته باشند.

ملکی از نظر موقعیت مکانی مناسب است که دسترسی سریع و آسانی به مراکز خرید و وسایل حمل و نقل عمومی داشته باشد. بنابراین هنگام انتخاب آپارتمان باید به موقعیت ملک توجه کرد. اگرچه امروزه اکثر خانواده ها از وسایل نقلیه شخصی استفاده می کنند، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی همیشه برای آنها مهم است.

از جمله نکات مهم دیگر در موقعیت مکانی آپارتمان، شلوغ نبودن محله و نبود ترافیک در خیابان‌های آن است.

نقشه داخلی ساختمان

نقشه ساختمان را می‌توان در بازدید حضوری بررسی کرد. البته امروزه با ابزارهای سریع ارتباطی، می‌توان این بخش را با صرفه‌جویی بیشتری پیش برد. به‌ هرحال قبل از خرید آپارتمان باید به نقشه داخلی ساختمان توجه کرد. از سازنده و فروشنده بخواهید تا نقشه آپارتمان را به شما نشان دهد.قطعا هر خریداری نمی‌تواند جزئیات فنی نقشه را متوجه شود؛ اما در مشورت با افراد متخصص می‌توان تا حد زیادی از جزئیات فنی مانند تأسیسات و مصالح هم مطمئن شد.

علاوه بر نمای کلی نقشه، با بازدید از آپارتمان از نزدیک موارد زیر را بررسی کنید:

 1. عرض راهروها
 2. دو جداره بودن پنجره‌‌ها
 3. نوع کفپوش و کیفیت آن
 4. استاندارد بودن تجهیزات ملک
 5. پارکینگ برای ماشین
 6. وضعیت ایمنی
 7. تجهیزات ساختمانی به ویژه لوله کشی و تجهیزات فشار آب
نقشه داخلی ساختمان

قیمت آپارتمان و ارزش آن در آینده

شاید مهمترین نکته در بین معیارهای خرید آپارتمان قیمت باشد. اما با وجود همه شرایط، آپارتمانی می خرید که به بودجه شما نزدیک است.در بسیاری از موارد، قیمت را پیش از همه معیارها در نظر می‌گیرید. البته فراموش نکنید که صرف مناسب بودن قیمت یک آپارتمان، نباید دلیلی برای خرید آن باشد. بسیاری از املاک به‌خاطر چالش‌های گوناگون حقوقی و ساختمانی، با قیمت پایین فروخته می‌شوند.

آینده‌دار بودن آپارتمان هم جزو معیارهای خرید مهم محسوب می‌شود. این مورد به خصوص برای آپارتمان‌هایی که در اطراف شهر ساخته می‌شوند و امکان رشد قیمت آنها به دلیل شهرک‌سازی، ساخت ایستگاه مترو یا مجتمع‌های تجاری بزرگ وجود دارد،‌ بسیار کاربردی است.

جمع‌بندی

فرقی نمی کند آپارتمان مورد نظر شما بزرگ باشد یا کوچک. محله لوکس‌نشین باشد یا پایین شهر.. قبل از خرید آپارتمان، باید معیارهای خود را مشخص کنید. روی نقشه آپارتمان، موقعیت مکانی آن و قیمت مناسب تمرکز کنید تا بتوانید گزینه مناسب تری پیدا کنید.

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *