تیزرینگ
تیزرینگ
دستگاه بخور دولول چه کاربردی دارد؟

دستگاه بخور دولول چه کاربردی دارد؟

دستگاه بخور دولول چه کاربردی دارد؟

در برخی موارد که رطوبت هوای اطراف کم است، برای افزایش رطوبت از دستگاه رطوبت ساز دو لوله ای استفاده می شود. هوای خشک و رطوبت کم مشکلات زیادی را برای افراد می شود که جهت حل آنها این دستگاه گزینه مناسبی است. در محیط آب و هوای خشک و یا در زمستان که رطوبت محیط به دلیل گرمای موجود در آن کاهش می یابد، بهتر است از دستگاه بخور مناسب استفاده شود.

این دستگاه علاوه بر تامین رطوبت مطلوب، آلودگی ها را نیز از بین می برد و گاهی اوقات می توان از آن با خوشبو کننده های گیاهی استفاده کرد و محیطی تمیز و معطر ایجاد کرد. این دستگاه ها در خانه، محیط کار و هر محیط بسته دیگری قابل استفاده بوده و باعث تنفس بهتر، درمان خشکی گلو و سرفه، سرماخوردگی، رفع خشکی چشم، درمان علائم مرتبط با آسم و درمان سایر مشکلات در انسان می شود.

برای ایجاد محیطی بسیار تمیز و به دور از آلودگی در منزل یا محل کار و ایجاد آرامش بیشتر در این فضاها، خرید دستگاه بخور گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. به همین منظور در این مقاله قصد داریم شما را با انواع این دستگاه ها، ویژگی ها و کاربرد آنها آشنا کنیم.

انواع دستگاه بخور

انواع دستگاه بخور

این دستگاه ها در دو نوع گرم و سرد تولید می شوند و هر دو می توانند با هم کار کنند. هر کدام از این دستگاه ها با توجه به نام خود در فصل های مختلف مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در فصول گرم سال از دستگاه بخور سرد برای ایجاد محیطی خنک و آرامش بخش و در فصول سرد سال برای افزایش دمای هوا و افزایش رطوبت هوا از دستگاه بخور گرم استفاده می شود.

ممکن است دستگاه مورد نظر هر دو قابلیت را به صورت یکجا داشته باشد که در این صورت خرید آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است. زیرا دو کار متفاوت را همزمان انجام می دهد. برخی از دستگاه های بخور دارای سیستم تصفیه هوا نیز هستند و از این طریق آلودگی‌ ها و ریزگرد های موجود در محیط را جذب کرده و از فیلتر موجود در خود عبور می‌ دهند که هوایی تمیز و بدور از آلودگی را به محیط انتقال دهند.

دستگاه بخور سرد و گرم دارای چه کاربردی است؟

همانطور که گفته شد این دستگاه برای تامین رطوبت مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، بسیاری از مشکلاتی که می تواند ناشی از کمبود رطوبت یا خشکی هوا برای افراد باشد، برطرف می شود. استفاده از این دستگاه در بهبود شرایط زیر بسیار موثر است.

  1. تامین رطوبت هوا
  2. درمان خشکی گلو
  3. درمان سرفه
  4. تامین رطوبت مورد نیاز پوست و مو و ایجاد لطافت و درخشندگی در آنها
  5. بهبود خواب افراد
  6. بهبودی در خروپف
  7. کمک به درمان سرماخوردگی و آنفولانزا فصلی
  8. تصفیه هوا از آلودگی ها
دستگاه بخور سرد و گرم دارای چه کاربردی است؟

دستگاه بخور سالنی

شاید بتوان بی خطرترین و موثر ترین راه های پاکسازی پوست صورت استفاده از دستگاه بخور صورت باشد . در عین حال استفاده ازاین دستگاه بخور سالنی باعث می شود تا بخار آب وارد بینی شده و مانع از آبریزش بینی نیز شود . در بسیاری از سالن ها و حتی باشگاه ها این دستگاه تعبیه شده تا افراد با استفاده از این دستگاه منافذ پوست صورت را باز کرده و پس از آن یا عمل پاکسازی پوست و یا تغذیه توسط ماسک ها و کرم های مخصوص این کار باشند .دستگاه بخور سالنی صورت گرم و سرد تولید می شود . در نتیجه نوع بخور صورت آرایشگاهی این محصول علاوه بر پاکسازی و شادابی پوست و تاثیر مثبت بر روی بخور صورت برای جوش سر سیاه که بیشتر روی بینی مشاهده می شود ، بخور دادن پوست چرب ، بخور صورت جوش دارد .

دستگاه بخور سالنی ایستاده پایه‌دار

از انواع دستگاه بخور صورت ایستاده بیشتر در مراکز عمومی تر مانند آرایشگاه ها و یا باشگاه ها استفاده می شود . این دستگاه بخور صورت ایستاده- پایه دار نیز در دو نوع ایستاده پایه دار سرد و یا گرم تولید می شود . نکته اینکه این دستگاه را با مدل سالنی که بمنظور رطوبت محیط تولید شده است را اشتباه نگیرد . وظیفه ی این دستگاه فقط برای صورت می باشد . به این سبب که این محصول در سالن های زیبایی و حتی در برخی سالن های ورزشی جهت بخور سرد و گرم استفاده می شود برخی این دستگاه را به نام دستگاه بخور صورت سالنی می شناسند . این کالا از منظر توانایی و کاربرد به گروه های یک لوله دو لوله و اوزون دار و بدون اوزون تقسیم بندی می شوند. نوع تک لول آن از نظر کاربردی استفاده این محصول در سالن ها خیلی منطقی به نظر نمی آید چراکه اولا استفاده این دستگاه در سالن ها عمومی است و نمی توان فقط یک بخار سرد و یا فقط یک بخار گرم در دسترس باشد . دلیل دوم این است که اختلاف قیمت نوع 1 لوله و 2 لوله بسیار ناچیز است و از نظر اقتصادی واقعا به صرفه بنظر نمی رسد . اختلاف دیگر در قیمت به موضوع دارا بودن اوزون و یا نبودن آن است و این وجود این امکان هم در قیمت خرید دستگاه بخور سالنی آرایشگاهی ایستاده پایه دار تاثیر قابل توجهی نداشته و بسیار ناچیز است . پس پیشنهاد می شود هنگام خرید دستگاه بخور سالنی ایستاده آرایشگاهی به اختلاف قیمت ها بخاطر امکانات و کاربرد ها دقت شود و با هزینه بیشتر از امکانات خیلی مهم تری بهره مند خواهید شد.

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *