تیزرینگ
تیزرینگ
چند روش فوق‌العاده برای افزایش ماندگاری رنگ موی فانتزی

چند روش فوق‌العاده برای افزایش ماندگاری رنگ موی فانتزی

چند روش فوق‌العاده برای افزایش ماندگاری رنگ موی فانتزی

رنگ موهای فانتزی آن دسته از محصولاتی هستند که رنگ آنها هیچ ارتباطی با رنگدانه های طبیعی مو ندارد. معمولا طیف رنگ هایی مانند قرمز، بنفش، سبز، صورتی، نارنجی، آبی، پاستلی و غیره. جزو رنگ‌های فانتزی به حساب می‌آیند.. این رنگ ها می توانند برای موهای سر بسیار جذاب و خاص باشند، اما از آنجایی که ماندگاری کمتری نسبت به رنگ موی طبیعی دارند، تثبیت رنگ موی  فانتزی کاری چالش برانگیز و کاملاً دشوار خواهد بود.

از آنجایی که برای رسیدن به رنگ موی چشمگیر، معمولاً موها باید تا پایه سفید شوند، پس از رنگ موی چشمگیر، مو شکننده و آسیب پذیر می شود و مراقبت از آن دشوارتر خواهد بود. در این مقاله 10 روش موثر و کارآمد برای تثبیت رنگ موی  فانتزی و جلوگیری از محو شدن آن رنگ های جذاب روی موهایتان ارائه می دهیم با ما همراه باشید.

۱. برای تثبیت رنگ موی فانتزی پس از رنگ کردن موها تا سه روز موهایتان را نشویید

حداقل 72 ساعت پس از رنگ کردن موهای خود را نشویید. در غیر این صورت، رنگ به راحتی پاک می شود. هنگامی که رنگ مصنوعی روی مو قرار می گیرد، کوتیکول مو باز می شود تا رنگدانه های مصنوعی را جذب کند. بنابراین یکی از مهم ترین اقداماتی که باید بعد از رنگ کردن مو برای تثبیت رنگ موی فانتزی انجام دهید این است که به مدت ۷۲ ساعت سر خود را نشویید تا کوتیکول های مو زمان کافی برای بسته شدن طبیعی داشته باشند.

همچنین این فرآیند باز کردن کوتیکول مو برای تولید رنگدانه مصنوعی ساختار مو را از نظر شیمیایی تغییر می دهد و مو را متخلخل و آماده آسیب می کند. علاوه بر این، شستن مو می تواند رطوبت و چربی خود را از دست بدهد و بیشتر در معرض آسیب قرار گیرد. بعد از سه روز می توانید موهای خود را با شامپوی مناسب بشویید.

۲. از شامپوهای تثبیت‌کننده رنگ مو استفاده کنید

رنگ موی فانتزی یک رنگ موی نیمه دائمی محسوب می شود و ماندگاری آن بسیار کمتر از رنگ های دیگر است، بنابراین برای اینکه رنگ موهای فانتزی زیبای خود را برای مدت طولانی تری روی موهایتان داشته باشید، بهتر است از شامپوهایی استفاده کنید که به طور تخصصی رنگ موها را تثبیت می کنند. همچنین این شامپوها حاوی مواد مرطوب کننده و مغذی هستند که موهای شما را باسازی و ترمیم می کنند. از شامپوهای حاوی مواد خشن مانند سولفات و الکل خودداری کنید؛ این نوع محصولات رنگ و رطوبت را از موهایتان می‌گیرند.

شامپو تثبیت‌کننده رنگ مو ایو روشه مدل Color-Protection And Radiance، شامپو تثبیت‌کننده رنگ مو نلی مدل Total Colour، شامپو تثبیت‌کننده رنگ مو گلیس مدل cp ، شامپو تثبیت‌کننده رنگ مو فولیکا مدل FLASHY BLONDE و  شامپو تثبیت‌کننده رنگ مو سینره مدل انار، از جمله محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین شامپوهای تثبیت‌کننده رنگ مو در بازار هستند که می‌توانید از آن‌ها برای تثبیت رنگ موی فانتزی‌تان استفاده کنید.

۳. فواصل شستن موهایتان را افزایش دهید و در هنگام دوش گرفتن از کلاه دوش استفاده کنید

۳. فواصل شستن موهایتان را افزایش دهید و در هنگام دوش گرفتن از کلاه دوش استفاده کنید

شستن مکرر موهای رنگ شده باعث می شود رنگ مو سریعتر از بین برود، به خصوص رنگ موی فانتزی که پس از چند بار شستشو رنگ کاملاً تغییر می کند. همچنین شستن مکرر موها، روغن طبیعی آن را از بین می‌برد و آن‌ها را خشک، کدر و بی‌جان می‌کند، به‌خصوص که موها پس از استفاده از سفید کننده و اکسیدکننده بیشتر مستعد خشکی هستند. برای جلوگیری از این امر، موهایتان را کمتر بشویید و سعی کنید هنگام دوش گرفتن موهایتان را با کلاه حمام بپوشانید تا بخار داغ موهایتان را خشک نکند. به طور کلی شستن موها دو بار در هفته برای موهایی که رنگ فانتزی دارند توصیه می شود.

۴. سر دوش یک فیلتر نصب کنید

کلر یک ماده شیمیایی است که در آب شهر وجود دارد و باعث می شود موها روغن طبیعی خود را از دست بدهند و موها را خشک و شکننده می کند. هر چه مو آسیب دیده تر باشد، بیشتر در معرض اکسیداسیون قرار می گیرد. در نتیجه موهای رنگ شده شما به سرعت محو می شوند و ماندگاری خود را از دست می دهند. علاوه بر کلر، آهن و آهکی که در آب شهری وجود دارد نیز برای رنگدانه های مصنوعی مضر است اگر به طور مرتب در آب شستشوی موهای شما وجود داشته باشد. برای جلوگیری از تاثیر این مواد روی موهایتان، یک فیلتر مناسب و استاندارد را در حمام نصب کنید تا هم رنگ موهایتان تثبیت شود و هم موهایتان نرمتر بماند.

از آنجایی که آب استخر حاوی کلر است، اگر به استخر می روید، سعی کنید از کلاه شنا استفاده کنید و بلافاصله پس از خروج از استخر موهای خود را با آب فیلتر شده بشویید.

۵. برای تثبیت رنگ موی فانتزی و ماندگاری بیشتر آن، موهای خود را با آب سرد یا ولرم بشویید

آب داغ کوتیکول های مو را تحریک می کند و رنگدانه ها را از بین می برد. اما وقتی با آب سرد یا ولرم دوش می‌گیرید، در واقع کوتیکول‌ها را قفل می‌کنید و از شستشوی رنگدانه‌ها از روی کوتیکول‌ها جلوگیری می‌کنید. البته استحمام با آب سرد و ولرم ممکن است سخت باشد، اما می توانید بدن خود را با آب گرم و سر خود را با آب ولرم یا سرد بشویید.

۶. از شامپو خشک استفاده کنید

شامپو خشک نوعی شامپو است که برای استفاده از آن نیازی به خیس کردن موهای خود ندارید. این محصولات ظاهری تمیزتر به موهای شما می بخشد و اگر سرتان چرب باشد می توانند چربی موهایتان را کاهش دهند. از آنجایی که برای اصلاح رنگ موی زیبا باید فواصل شست‌وشوی موهایتان را بیشتر کنید، می توانید تعداد دفعات شستن موهای خود را در یک هفته کاهش دهید و در صورت نیاز از شامپوی خشک استفاده کنید.

۷. از یک شامپوی رنگساژ بدون آمونیاک مناسب و با کیفیت برای تثبیت رنگ موی فانتزی استفاده کنید

۷. از یک شامپوی رنگساژ بدون آمونیاک مناسب و با کیفیت برای تثبیت رنگ موی فانتزی استفاده کنید

شامپوهای رنگساژ همچنین می توانند به شما کمک کنند رنگ موی فانتزی‌تان را برای مدت طولانی تری حفظ کنید. اما توجه داشته باشید که این شامپوها می توانند برای مو بسیار مضر و آسیب رسان باشند. اگر می خواهید از شامپوی رنگساژ برای تثبیت رنگ موهای خود استفاده کنید، ابتدا به یاد داشته باشید که هرگز نباید در استفاده از این نوع محصول زیاده روی کنید. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که برای حفظ سلامت موهای رنگ شده خود باید شامپوهای فاقد آمونیاک را انتخاب کنید.

آمونیاک با افزایش PH رنگ مو، باعث قلیایی شدن موها می‌شود؛ ساختار موی انسان در حالت طبیعی اسیدی است و این تغییر PH باعث خشکی موها و آسیب به آن‌ها خواهد شد. شامپوهای رنگساژ بدون آمونیاک دوماسی از جمله محصولات مناسبی هستند که می‌توانند بدون آسیب به موها، رنگ فانتزی موهایتان را تثبیت کرده و آن را با طراوات‌تر و زیبا‌تر کنند.

۸. برای تثبیت رنگ موی فانتزی تا جایی که می‌توانید کمتر از وسایل حرارتی استفاده کنید

سشوار  واتوهای مو و به طور کلی گرما علاوه بر اینکه در دراز مدت به موهای شما آسیب می رساند، رنگدانه ها را نیز ضعیف کرده و رنگ مو را ناپایدار می کند. حتی الامکان سعی کنید تا حد امکان از این وسایل گرمایشی کمتر استفاده کنید و در هنگام استفاده از آنها از اسپری های محافظ مو استفاده کنید و دمای سشوار یا اتوی مو را تا حد امکان کاهش دهید.

۹. بدون کلاه و سرپوش زیر آفتاب نروید و از محصولاتی استفاده کنید که از موها در برابر اشعه خورشید محافظت می‌کنند

آفتاب علاوه بر اینکه موهای شما را خشک می کند، رنگ موهای شما را نیز محو می کند. برای محافظت از موهای رنگ شده خود در برابر نور خورشید، از کلاه یا اسپری محافظ UV برای تثبیت رنگ مو استفاده کنید. این کار از موهای رنگ شده در برابر آسیب نور خورشید محافظت می کند.

۱۰. از ماسک موهای آبرسان، نرم‌کننده و تقویت‌کننده استفاده کنید

موهای خشک و شکننده بیشتر در معرض محو شدن و تغییر رنگدانه های مو هستند. برای تثبیت رنگ مو باید موهای خود را هیدراته نگه دارید. سعی کنید  به طور روتین هفته‌ای یک بار یک ماسک مرطوب‌کننده و نرم‌کننده‌ی عمیق مو استفاده کنید. بهترین راه برای استفاده از ماسک مو این است که از قسمت های پایینی مو شروع کنید و به سمت قسمت های میانی مو بروید. بعد از یک ساعت موهای خود را با آب ولرم بشویید.

اگر نمی‌خواهید ماسک موهای موجود در بازار را تهیه کنید می‌توانید به سراغ ماسک موهای خانگی و طبیعی بروید؛ آلوئه‌‌ورا، روغن زیتون، زرده‌ی تخم‌مرغ، روغن نارگیل، روغن آرگان، روغن آوواکادو از جمله بهترین مواد برای آبرسانی و هیدراته کردن موها هستند. می‌توانید با استفاده از مواد ماسک‌های خانگی بسازید و به روی موهایتان بگذارید.

در آخر

در این مقاله روش هایی را به شما ارائه کرده ایم که به شما کمک می کند ماندگاری رنگ موی فانتزی خود را افزایش دهید. همانطور که در این مقاله مشخص است، به طور کلی، کیفیت شستن موها هنگام رفتن به حمام تاثیر زیادی در ماندگاری رنگ موی فانتزی دارد. هر چند وقت یکبار موهای خود را می شویید، موهای خود را با چه کیفیت آبی می شویید و از چه محصولاتی برای مراقبت از موهای خود استفاده می کنید. با رعایت نکات ارائه شده در این مقاله می توانید ماندگاری رنگ موهای خود را افزایش دهید و مدت زمان بیشتری از رنگ موهای فانتزی و جذاب لذت ببرید.

نکنه دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که برای رنگ کردن موهایتان چه به سالن زیبایی مراجعه می‌کنید و چه در خانه موهایتان را رنگ می‌کنید حتما باید از محصولات مناسب استفاده کنید؛ پودر دکلره، رنگ مو، اکسیدان و همچنین تکنیکی که برای رنگ مو به کار می‌برید حتما باید استاندارد و مناسب باشند. هر چه فرآیند رنگ کردن موهایتان اصولی‌تر باشد و با مواد بهتری انجام شود موها سالم‌تر خواهند بود و ماندگاری رنگ هم بر روی آنها بیشتر خواهد شد.

 

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *