تیزرینگ

کاشت مو در شیراز

وبلاگ , سلامت

۱۶ شهریور ۱۴۰۲ 170 بازدید
تیزرینگ
کاشت مو در شیراز

کاشت مو در شیراز

کاشت مو در شیراز

در حال حاضر شیراز یکی از مراکز اصلی کاشت مو در ایران محسوب می شود. زیرا از کشورهای دیگر به خصوص کشورهای عربی برای کاشت موی رضایت بخش و موفقیت آمیز به شیراز سفر می کنند. این را حتی با قدم زدن در یکی از خیابان های شیراز متوجه خواهید شد.این روزها محال است یک یا چند مورد زیباجوی کاشت مو را با سر باندپیچی شده، این‌ور و آن‌ور شهر نبینیم! زیبایی جویانی که با رویای موهای پرپشت و سالم به شیراز آمدند.

بررسی دلایل ریزش مو

دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد ولی در بسیاری از مردان، دلیل ریزش مو و طاسی سر، ارثی و یا داشتن تغذیه نامناسب، استرس و فشارهای روحی به آن هاست. لذا در این زمینه باید فرد موارد تعیین کننده و مهم در این زمینه را با مشورت پزشک در نظر بگیرد.

روش های کاشت مو در شیراز

معمولا پس از مراجعه به پزشک، بهترین روش کاشت مو به شما ارائه می شود. این روش به حالت و حجم موهای شما بستگی دارد. اما بهتر است قبل از شروع تا حدودی با روش های مختلف آشنا شوید. در زیر چند روش متداول را ارائه می دهیم.

روش کاشت مو FUT

این روش در چهار مرحله به شرح زیر انجام می شود:

  1. برداشت مو از ناحیه اهدا کننده
  2. آماده سازی گرافت
  3. ایجاد ناحیه دریافت کننده
  4. قرار دادن گرافت در ناحیه

در روش FUT، یک نوار از ناحیه اهدا کننده که معمولا پشت سر می‌باشد، جدا می‌شود. پس از جداسازی گرافت‌های مو، آن‌ها را در محلی که دچار ریزش مو شده‌است، قرار می‌دهند. این نوع کاشت مو به علت جراحی و بیهوشی نیاز به زمان زیادی دارد. از معایب این روش ایجاد زخم و خونریزی و به دنبال آن به جا ماندن اسکار (جای زخم)، می‌باشد.

روش کاشت مو FIT

FIT به عنوان کاشت مو بدون جراحی شناخته می شود. زیرا در این روش فولیکول های مو به صورت نواری برداشته نمی شوند (مانند روش قبلی). بلکه هر واحد فولیکولی به صورت دانه ای استخراج می شود و نسبت به روش قبلی درد، خونریزی و جای زخم بسیار کمتر است.

روش کاشت مو SUT

در حال حاضر جدیدترین روش کاشت مو در شیراز روش SUT می باشد. در این روش فولیکول های مو به صورت دقیق و سریع با دستگاه اتوماتیک برداشته می شوند. از مزایای منحصر به فرد آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: قابلیت برداشتن و پیوند 14000 تار مو در یک جلسه و درد و خونریزی کمتر نسبت به روش های دیگر درد.

روش کاشت مو SUT

روش BHT در کاشت مو

در BHT مو از سایر قسمت های بدن مانند: پاها، سینه و … برداشته می شود و به قسمت هایی از سر که ریخته است پیوند می زنند. این روش معمولا برای خانم ها امکان پذیر نیست.

سن مناسب برای کاشت مو

معمولا آقایان ۱۸ تا ۲۵ ساله به جز موارد خاص با نظر پزشک کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشند . زیرا با بررسی میزان ریزش موی فعلی آن ها پیش بینی گسترش یافتن طاسی در آینده امکان پذیر نمی باشد.

اگر در یک فرد جوان با موی کم پشت ناحیه پیشانی با یک جلسه پیوند مو ، بنا به درخواست خود فرد ، یک خط رویش موی جدید که پرتر و پایین تر از خط طبیعی است ، ایجاد شود این عمل بسیار فرد را راضی می کند ، ولی این رضایت موقتی خواهد بود.

دلیل این امر این است که در آینده با پیشرفت طبیعی ریزش مو در پشت این خط جدید میزان طاسی او تا حدی گسترش یافته که موهای باقی مانده در پشت سر به حدی نیست که بتواند پوشش قابل قبولی را تا خط رویش جدید او ایجاد کند.

این افراد بهتر است از داروهای ضد ریزش مو، PRP و مزوتراپی استفاده نموده و در سال های بعدی مراجعه نمایند. لازم به ذکر است در مورد پیوند موی خانم ها مسئله سن مطرح نیست.

هزینه کاشت مو در شیراز

قیمت دقیق کاشت مو بر اساس میزان نواحی، روش کاشت و پس از ویزیت و ارزیابی وضعیت سر توسط پزشک تعیین می شود.این هزینه همین طور در کلینیک‌های مختلف و نزد پزشکان متفاوت، متغییر است و معمولاً به تجربه پزشک و تجهیزات کلینیک بستگی دارد.

برآورد هزینه کاشت مو در شیراز بین 10 تا 16 میلیون تومان است. البته در نظر داشته باشید که این قیمت دارای نوسان و رشد است. 

به صفحه اصلی تیزرینگ سر بزنید

Rate this post
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *